Історії бійців на сцені театру: у Франківську показали драму «Голоси» (ФОТО)

Сьогодні, 15 вересня, у форматі «сцена на сцені» у франківському драмтеатрі відбувається прем'єра вистави, авторами якої є бійці, ветерани російсько-української війни.

У форматі документального театру вояки розказують особисті історії, вийшовши на професійну сцену, передає кореспондент Фіртки.

Волонтери проєкту ще у грудні 2018 року розпочали підготовку до втілення в життя нової ідеї — провести творчу реабілітацію через заглиблення в один з видів мистецтва - театр, літературу, кіно, живопис — і відкрити нові грані власної особистості та нагадати усім: війна триває. Івано-Франківська, Київська, Харківська, Львівська, Дніпропетровська області та Київ долучилися до проєкту.

«Найкращі українські митці беруть участь в підтримці наших військових, що дає поштовх не лише для саморозвитку учасників, але й для створення унікального мистецького продукту - п'єси та вистави, літературних та кінотворів, картин», - каже Віталіна Маслова, голова правління благодійного об'єднання «Міжнародний благодійний фонд «Творча криївка», авторка унікальної методики творчої рeабілітації.

Художнім керівником постановки став Олег Шульга, актор театру та кіно, ветеран війни і віднедавна — актор Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.

Режисером вистави виступив очільник "Суспільного театру", телеведучий, ветеран війни Євген Степаненко.

Художник Андрій Єрмоленко створив ескіз афіші. На своїй сторінці у ФБ він написав, постріл у наше «кришталеве» сумління. На афіші до вистави «Голоси» читаємо:

«Ми добробати, 3СУ, Нацгвардія прикордонники, правосеки та волонтери. Герої. Сонечки. УБДшники, Льготніки. Оперативний резерв першої черги. Ми живемо поруч з вами. Ви нас знаєте. Ми — ваші сусіди, родичі, друзі, знайомі, перехожі на вулицях. Ця вистава — наші Голоси. Її створено за три тижні театральної резиденції. Вона присвячується нашим побратимам. Живим і загиблим».

Фотогалерея


15.09.2019 1099 1
Коментарі (1)

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

535
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2432
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3051 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2819
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

784
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1142

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2062

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4552

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4015 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3112
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

35
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1763
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4718 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1718
29.05.2020

До добірки увійшли нові серіали, які точно зацікавлять навіть вибагливих кіноманів.

55