Інвестиції та міжнародні ринки: у Франківську бізнесмени з Литви та України обговорили шляхи співпраці (ФОТО)

В Івано-Франківську відбувся Бізнес-форум «Литва-Україна: досвід Європейського Союзу для Івано-Франківської області». 

Майданчиком для дискусії виступила Торгово-промислова палата Івано-Франківської області, інформує Фіртка.

До Івано-Франківська на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом прибула численна делегація у складі якої представники влади та бізнесу.

Мета візиту - поглиблення наявної співпраці та можливі напрямки розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, партнерство у галузях освіти, інновацій, культури, сільського господарства.

"Сьогодні до Івано-Франківська приїхала литовська бізнес-делегація – більше ніж 10 осіб, які представляють різні сфери бізнесу та університети. Мета зустрічі –пошук партнерів в Україні, зокрема на Івано-Франківщині та допомога українським партнерам працювати на європейському ринку. Литва вже має 15 років такого досвіду. Ми знаємо, що вам порадити і вказати на ті помилки, які зробили ми і щоб ви їх не повторювали. Хочемо допомагати українському бізнесу нарощувати співпрацю з ЄС», - зауважив Марюс Януконіс.

Відтак, гість радить українським партнерам бути більш активними на міжнародному ринку, не боятися відкривати нові можливості, не боятися брюссельської бюрократії та домовлятися. Але, у першу чергу, потрібні законодавчі зміни.

«Можливостей є багато і ми це бачимо. Потрібно зробити також і домашню роботу – змінити деяке законодавство і прийняти європейські стандарти. Це процес не простий, бо потрібні сертифікати на продукцію, яка могла б потрапити на ринок ЄС та багато інших технічних питань. Є ще питання і правильного написання проектів. У цьому також можемо допомогти», - додав посол.

Щодо Івано-Франківська, то міська влада пропонує литовським колегам співпрацю у галузі швейного бізнесу, ІТ, енергетики.

«Литва – наш давній партнер. Ми зараз у пошуках інвесторів і литовська сторона – це достатньо природній союзник для України та зокрема для Івано-Франківська. Стараємося знайти порозуміння. Делегація достатньо представницька. Ми шукаємо точки дотику, де б можна було відкрити спільний бізнес. Їм цікава співпраця між університетами, швейний бізнес, енергетика, сфера виробництва ІТ-технологій. Тобто, спектр достатньо широкий. Це перша робоча зустріч і думаю, що після неї будемо чітко працювати по напрямках. Наше завдання – допомагати, сприяти», - відзначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Про перспективу інвестування та створення спільних україно-литовських підприємств говорить і голова Вільнюської торгово-промислової палати Сигітас Леонавічус.

«Торгово-промислові палати України та Литви – це майданчик для діалогу бізнесу двох країн. Ми шукаємо партнерів для створення спільних підприємств, хочемо допомагати вашому бізнесу виходити на європейський ринок, використовуючи інфраструктуру нашої торгово-промислової палати, фінансові знання, юридичну базу. Є економічні зони, промислові банки. Багато компаній з України це вже роблять у Литві, маючи тут сировинну та ресурсну базу.  І це все потрібно робити узгоджено. Ми маємо досвід, знаємо як робити європейські інвестиційні проєкти. Знаємо, як маленькому ринку вийти на світовий ринок. З цим ми й приїхали», - відзначив Сигітас Леонавічус.


Довідково:

Між Івано-Франківщиною та Литвою налагоджена широка співпраця. За останні роки імпорт литовських товарів в області зріс майже у десять разів і наразі становить 10,1 млн доларів США. Завозили литовці здебільшого мінеральні палива, нафту і нафтопродукти, електричні машини.

Днями повинна запрацювати нова сонячна електростанція на 12 МВт у Галицькому районі. Це перша значна інвестиція литовського бізнесу в Івано-Франківщину.

Фотогалерея


06.11.2019 1147 2
Коментарі (2)

12.07.2020
Тетяна Дармограй

Людмила Дем’яник, яку бійці знають за позивним Катруся Стріла, розповіла про те, як потрапила на фронт, з якими упередженнями там стикнулась, як адаптовується до цивільного життя та чим буде займатись після закінчення війни.

5053
10.07.2020

Про те, як  працює з іноземними інвесторами UkraineInvest Фіртка поспілкувалася з Андрієм Павлівим — представником урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західній Україні.

1625
09.07.2020

Запашна та яскрава композиція з квітів дає можливість будь-якій людині перенестися в спекотне літо навіть лютою зимою, коли багато хто тільки мріє про свіжі, ароматні та щойно зібрані рослини. Сервіс flowers.ua/ru/frankovsk працює впродовж року, надаючи

995
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

1241
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

1910
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

1586

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

2006

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

5285

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

8693

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6746 2
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

2532
10.07.2020

На Землі новий «диктатор» – COVID-19 і ми змушені пристосуватись до життя в нових умовах.

1174
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

8042
13.07.2020

У неділю, 12 липня, парафіяльна спільнота св. апостолів Петра і Павла в селі Старуня урочистою молитвою дякували Богові за своїх Небесних покровителів – Верховних апостолів Петра і Павла. В рамках відзначення храмового свята на парафії відбув

545
07.07.2020

Його життєва історія сповнена несподіваних поворотів долі, адже йому довелося здійснювати своє архієрейське служіння у вкрай складний для Церкви час – підпілля та переслідування.

960
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

1267
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1643
14.07.2020

Український фільм «Мої думки тихі» восени вийде на HBO Europe.

294
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

1380
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

645
09.07.2020

Про це президент заявив 8 липня під час зустрічі з представниками бізнесу Чернівецької області.

1998 1
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

813