
В Івано-Франківську відбувся Бізнес-форум «Литва-Україна: досвід Європейського Союзу для Івано-Франківської області».
Майданчиком для дискусії виступила Торгово-промислова палата Івано-Франківської області, інформує Фіртка.
До Івано-Франківська на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом прибула численна делегація у складі якої представники влади та бізнесу.
Мета візиту - поглиблення наявної співпраці та можливі напрямки розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, партнерство у галузях освіти, інновацій, культури, сільського господарства.
"Сьогодні до Івано-Франківська приїхала литовська бізнес-делегація – більше ніж 10 осіб, які представляють різні сфери бізнесу та університети. Мета зустрічі –пошук партнерів в Україні, зокрема на Івано-Франківщині та допомога українським партнерам працювати на європейському ринку. Литва вже має 15 років такого досвіду. Ми знаємо, що вам порадити і вказати на ті помилки, які зробили ми і щоб ви їх не повторювали. Хочемо допомагати українському бізнесу нарощувати співпрацю з ЄС», - зауважив Марюс Януконіс.
Відтак, гість радить українським партнерам бути більш активними на міжнародному ринку, не боятися відкривати нові можливості, не боятися брюссельської бюрократії та домовлятися. Але, у першу чергу, потрібні законодавчі зміни.
«Можливостей є багато і ми це бачимо. Потрібно зробити також і домашню роботу – змінити деяке законодавство і прийняти європейські стандарти. Це процес не простий, бо потрібні сертифікати на продукцію, яка могла б потрапити на ринок ЄС та багато інших технічних питань. Є ще питання і правильного написання проектів. У цьому також можемо допомогти», - додав посол.
Щодо Івано-Франківська, то міська влада пропонує литовським колегам співпрацю у галузі швейного бізнесу, ІТ, енергетики.
«Литва – наш давній партнер. Ми зараз у пошуках інвесторів і литовська сторона – це достатньо природній союзник для України та зокрема для Івано-Франківська. Стараємося знайти порозуміння. Делегація достатньо представницька. Ми шукаємо точки дотику, де б можна було відкрити спільний бізнес. Їм цікава співпраця між університетами, швейний бізнес, енергетика, сфера виробництва ІТ-технологій. Тобто, спектр достатньо широкий. Це перша робоча зустріч і думаю, що після неї будемо чітко працювати по напрямках. Наше завдання – допомагати, сприяти», - відзначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Про перспективу інвестування та створення спільних україно-литовських підприємств говорить і голова Вільнюської торгово-промислової палати Сигітас Леонавічус.
«Торгово-промислові палати України та Литви – це майданчик для діалогу бізнесу двох країн. Ми шукаємо партнерів для створення спільних підприємств, хочемо допомагати вашому бізнесу виходити на європейський ринок, використовуючи інфраструктуру нашої торгово-промислової палати, фінансові знання, юридичну базу. Є економічні зони, промислові банки. Багато компаній з України це вже роблять у Литві, маючи тут сировинну та ресурсну базу. І це все потрібно робити узгоджено. Ми маємо досвід, знаємо як робити європейські інвестиційні проєкти. Знаємо, як маленькому ринку вийти на світовий ринок. З цим ми й приїхали», - відзначив Сигітас Леонавічус.
Довідково:
Між Івано-Франківщиною та Литвою налагоджена широка співпраця. За останні роки імпорт литовських товарів в області зріс майже у десять разів і наразі становить 10,1 млн доларів США. Завозили литовці здебільшого мінеральні палива, нафту і нафтопродукти, електричні машини.
Днями повинна запрацювати нова сонячна електростанція на 12 МВт у Галицькому районі. Це перша значна інвестиція литовського бізнесу в Івано-Франківщину.