Інвестиції та міжнародні ринки: у Франківську бізнесмени з Литви та України обговорили шляхи співпраці (ФОТО)

В Івано-Франківську відбувся Бізнес-форум «Литва-Україна: досвід Європейського Союзу для Івано-Франківської області». 

Майданчиком для дискусії виступила Торгово-промислова палата Івано-Франківської області, інформує Фіртка.

До Івано-Франківська на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом прибула численна делегація у складі якої представники влади та бізнесу.

Мета візиту - поглиблення наявної співпраці та можливі напрямки розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, партнерство у галузях освіти, інновацій, культури, сільського господарства.

"Сьогодні до Івано-Франківська приїхала литовська бізнес-делегація – більше ніж 10 осіб, які представляють різні сфери бізнесу та університети. Мета зустрічі –пошук партнерів в Україні, зокрема на Івано-Франківщині та допомога українським партнерам працювати на європейському ринку. Литва вже має 15 років такого досвіду. Ми знаємо, що вам порадити і вказати на ті помилки, які зробили ми і щоб ви їх не повторювали. Хочемо допомагати українському бізнесу нарощувати співпрацю з ЄС», - зауважив Марюс Януконіс.

Відтак, гість радить українським партнерам бути більш активними на міжнародному ринку, не боятися відкривати нові можливості, не боятися брюссельської бюрократії та домовлятися. Але, у першу чергу, потрібні законодавчі зміни.

«Можливостей є багато і ми це бачимо. Потрібно зробити також і домашню роботу – змінити деяке законодавство і прийняти європейські стандарти. Це процес не простий, бо потрібні сертифікати на продукцію, яка могла б потрапити на ринок ЄС та багато інших технічних питань. Є ще питання і правильного написання проектів. У цьому також можемо допомогти», - додав посол.

Щодо Івано-Франківська, то міська влада пропонує литовським колегам співпрацю у галузі швейного бізнесу, ІТ, енергетики.

«Литва – наш давній партнер. Ми зараз у пошуках інвесторів і литовська сторона – це достатньо природній союзник для України та зокрема для Івано-Франківська. Стараємося знайти порозуміння. Делегація достатньо представницька. Ми шукаємо точки дотику, де б можна було відкрити спільний бізнес. Їм цікава співпраця між університетами, швейний бізнес, енергетика, сфера виробництва ІТ-технологій. Тобто, спектр достатньо широкий. Це перша робоча зустріч і думаю, що після неї будемо чітко працювати по напрямках. Наше завдання – допомагати, сприяти», - відзначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Про перспективу інвестування та створення спільних україно-литовських підприємств говорить і голова Вільнюської торгово-промислової палати Сигітас Леонавічус.

«Торгово-промислові палати України та Литви – це майданчик для діалогу бізнесу двох країн. Ми шукаємо партнерів для створення спільних підприємств, хочемо допомагати вашому бізнесу виходити на європейський ринок, використовуючи інфраструктуру нашої торгово-промислової палати, фінансові знання, юридичну базу. Є економічні зони, промислові банки. Багато компаній з України це вже роблять у Литві, маючи тут сировинну та ресурсну базу.  І це все потрібно робити узгоджено. Ми маємо досвід, знаємо як робити європейські інвестиційні проєкти. Знаємо, як маленькому ринку вийти на світовий ринок. З цим ми й приїхали», - відзначив Сигітас Леонавічус.


Довідково:

Між Івано-Франківщиною та Литвою налагоджена широка співпраця. За останні роки імпорт литовських товарів в області зріс майже у десять разів і наразі становить 10,1 млн доларів США. Завозили литовці здебільшого мінеральні палива, нафту і нафтопродукти, електричні машини.

Днями повинна запрацювати нова сонячна електростанція на 12 МВт у Галицькому районі. Це перша значна інвестиція литовського бізнесу в Івано-Франківщину.

Фотогалерея


06.11.2019 1936 2
Коментарі (2)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1416
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2975
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1034
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1091
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3279 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1002

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

839

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

209
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2400
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7416
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

321
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

410
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

696
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1152