Інклюзивна освіта: громади Прикарпаття налагоджують співпрацю

Більшівцівська, Бурштинська, Дубовецька та Галицька громади за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» підписали міжмуніципальний договір про спільне фінансування інклюзивно-ресурсного центру.

“На сесії Галицької міської ради прийняли рішення про укладення договору про міжмуніципальне співробітництво з Більшівцівською, Бурштинською та Дубовецькою громадами щодо спільного фінансування КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Галицької територіальної громади”, - йдеться у повідомленні.

До цього експерти регіонального офісу проводили для представників вказаних територіальних громад онлайн-консультацію, під час якої обговорювалося потенційне співробітництво. Ініціатором у цьому питанні виступала саме Галицька громада.

Інклюзивно-ресурсний центр діє на території Галицької територіальної громади, яка після ліквідації району увійшла в число його засновників. Послугами центру користуються жителі чотирьох громад – Галицької, Дубовецької, Більшівцівської та Бурштинської.

За словами радника з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області Максима Чопея, налагодження співпраці у сфері інклюзивної освіти - важливий напрямок у роботі громад Прикарпаття.

«Наявний досвід взаємодії між цими громадами відображає важливість використання інструментів міжмуніципального співробітництва для подальшого налагодження надання якісних послуг у сфері інклюзивної освіти. Поки що в Україні дуже мало прикладів співпраці громад у такому напрямку», – підкреслив експерт.

Установа надає навчальні, методичні, психолого-консультаційні та освітньо-реабілітаційні послуги в галузі інклюзивної освіти дітям від 2 до 18-ти років. Також в центрі надають висновки, без яких діти з особливими освітніми потребами не могли б відвідувати садочки та школи.

«Переваги укладення договору міжмуніципального співробітництва очевидні. Іншим громадам не буде потрібно утворювати такі Центри та утримувати педагогів, до яких є низка кваліфікаційних вимог. Ми хочемо з територіальними громадами налагодити якісне надання послуг у сфері інклюзивної освіти... Радіємо, що в Івано-Франківській області договір з такої тематики ми підписуємо одні з перших. Сподіваємося, що до кінця цього року ми все завершимо», – наголосила заступниця голови Галицької міської ради Вікторія Дебенко.

Вона додала, що пропозиції долучитися до міжмуніципального співробітництва для фінансування інклюзивно-ресурсного центру надіслали також іншим громадам Івано-Франківської області.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті створили інклюзивний театр (ВІДЕО)


Коментарі ()

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

317
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2542 8
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3670
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4075
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5177
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4642

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

360

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

984

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1481

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2204
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

10126
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

323
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

688
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

593
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

606
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5213
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20075
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13091
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

206
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1052
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2647