Ілон Маск планує створити місто на Марсі (ФОТО)

Очільник SpaceX каже, що цивілізація на Землі "переживає тяжкі часи"


Ілон Маск розкрив плани створити місто на Марсі, яке буде повністю самодостатнім і для свого виживання не залежатиме від прив'язки до Землі.

Виступаючи на щорічній конференції Марсового товариства, засновник і генеральний директор SpaceX сказав, що проєкти з розвитку марсіанського поселення вже тривають, але їх потрібно завершити до того, як на Землі відбудеться катаклізм. Він додав:

"Цивілізація виглядає не надто сильною, вона виглядає трохи хиткою зараз".

Отже, встановлення самодостатності було б остаточним еталоном успіху будь-якої колонізації Марса.

"Корисно мати за мету створення самоокупного міста на Марсі ... Не просто поселення кількох людей або база, а самоокупне місто", - сказав він.

Випробування кислотою насправді полягає в тому, що якщо кораблі із Землі з будь-якої причини припинять надходити, чи життя на Марсі не зникне?

"Якщо так, то ми не в безпечному місці".

За його словами, така ситуація може виникнути з ряду потенційних сценаріїв, наводячи приклади удару комети об Землю, виверження супервулкана або навіть "ядерного Армагедону" на Землі.

"Це справді може звестись до того, що ми готові створити самоокупне місто на Марсі до або після третьої світової війни? І я думаю, що ймовірність його створення після третьої світової війни — сподіваємось, ніколи не буде третьої світової війни, — але ймовірність після неї низька, тому нам слід спробувати зробити місто самоокупним до будь-якої ймовірної світової війни".

Візуалізація космічного корабля SpaceX


Маск заснував SpaceX з головною місією — зробити людство різнопланетним видом, і часто говорив про своє бажання подорожувати туди ще за життя.

Космічним кораблем, що розробляється для цієї мети, є "Космічний корабель", який вже провів кілька пробних польотів та посадок на базі компанії в Техасі.

На запитання, коли може бути перша подорож корабля на Марс, Маск сказав, що місія без екіпажу може відбутися вже у 2024 році.

На початку цього року Маск зробив розробку космічного корабля StarsX пріоритетом у роботі компанії, висловивши занепокоєння щодо поточного прогресу космічних технологій, який недостатній для досягнення його мети — бути серед перших відвідувачів Марса.

Під час заходу Марсового товариства Маск також заявив, що малоймовірно, що створення самоокупного міста на Марсі відбудеться за його життя.

"Тут насправді йдеться про мінімізацію екзистенціального ризику для цивілізації в цілому, а потім про захоплююче майбутнє, на яке ви можете чекати", - сказав він.

"Майбутнє, де ми — космічна цивілізація і багатопланетний вид, є набагато цікавішим, ніж те, де нас немає".

за матеріалами Іndependent


21.10.2020 6692
26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5049 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2278 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1714
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2205
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4100

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

222

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

133
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

271
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

446
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

144
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

300 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

914
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5463
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

188
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

223
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

338
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

514