Ігор Насалик: Без співпраці з областю Калуш мало що втратить

Ігор Насалик останнім часом намагається довести: без співпраці з областю Калуш мало що втратить. Не врятує місто навіть тих півтора-два мільйони, які область зможе виділити на його розвиток.

 

Однак, замість обласних коштів, міський голова запевнив у отриманні гранту від однієї з італійських фірм, а також планує “добитися” фінансування Калуша з Держбюджету без посередництва ОДА. Місто також хоче не допустити контролю області над ще не збудованим новим калійним виробництвом, і — заявляє про наміри жорстко контролювати діяльність Льодового палацу у випадку, його передачі на баланс області.

 

Міська влада всіляко намагається підтримувати увагу навколо нещодавнього конфлікту з обласною владою. Нагадаємо, на останній сесії Івано-Франківської обласної ради 10 червня депутати від Калуша зачитали звернення Калуської міської ради щодо недостатнього фінансування міста з обласного бюджету. На звернення гостро відреагували голова обласної ради Олександр Сич та голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.

 

На засіданні сесії Калуської міської ради 30 червня Ігор Насалик повідомив, що наразі влада готує листа до Міністерства фінансів України з пропозицією виділяти кошти на соціально-економічний розвиток міста не загалом на область, як це, зазвичай, роблять, а окремим рядком — конкретно для Калуша. Також пролунала інформація, що фракція Української партії в Івано-Франківській обласній раді влаштує щось на кшталт мітингу вже перед наступним сесійним засіданням обласної ради.

 

Загалом, міський голова і надалі наголошує на труднощах у співпраці із обласною радою.  Як альтернативу для вирішення проблем міста, зокрема, екологічних, уже найближчим часом звезе до Калуша міжнародних експертів та столичних чиновників — на “круглий стіл”.

 

— 20 липня у Калуші відбудеться “круглий стіл” за участю представників Єврокомісії, Світового банку, Банку реконструкції і розвитку, двох профільних міністерств: Міністерства надзвичайних ситуацій і Міністерства екології України, представника ООН та представника Кабінету Міністрів України. Це — щодо екологічної ситуації. Уже виданий мандат Єворокомісії про проведення такого “круглого столу” та отримання відповідних наслідків від реалізації цієї програми. Це зроблено поза межами ОДА, — заявив міський голова на прес-конференції 5 липня.

 

Великі надії на розвиток міста Ігор Насалик покладає на щойно започатковану співпрацю з італійською фірмою “STR”, яка готова надати містові грант у розмірі 143 млн. євро. За словами міського голови, між італійськими грантодавцями і містом уже підписана попередня угода про співпрацю. Загалом, міський голова не уточнив, яким чином удалося отримати грант, оскільки, згідно з чинним законодавством, безпосередньо міська рада гранту отримати не може.

 

— Учора (4 липня. — Авт.) після трьохмісячних переговорів ми підписали попередній договір про фінансування нашого міста у розмірі 140 млн. євро. Гроші надійдуть як грант, тобто, — кошти, які не повертають. Згідно з умовами договору, італійська компанія фінансуватиме консервацію Домбровського кар’єру, будівництво житлових масивів із метою відселення людей із зони просідання земної поверхні. Це — те, що було колись передбачене державною програмою, але  коштів так і не отримали у повному обсязі. Заплановане також будівництво лікарні на 300 місць для моніторингу та оздоровлення мешканців міста, будівництво реабілітаційного центру для сліпих дітей та дітей із порушенням зору, будівництво сучасної ефективної системи очистки води і будівництво екологічно безпечного комплексу з переробки твердих побутових відходів, — поінформував Ігор Насалик.

 

Тим часом, чекає на вирішення питання про передачу Льодового палацу ім. Степана Бандери. На споруду претендують і міська, й обласна ради. Однак, як запевнив міський голова, незалежно від того, у чиїй власності опиниться Льодовий палац, розташований він буде саме у Калуші.

 

— Навіть, якщо він буде на балансі області, але вона не вестиме соціальну роботу, а запроваджуватиме комерційний проект, то я не дам працювати цьому Льодовому палацу. Ми розглядали Льодовий палац як соціальний проект для розвитку спорту. Тому не підвищували ціну і залучали школи. Дайте нормальне управління цьому Льодовому палацу, і його не треба буде дотувати, — переконаний міський голова.

 

Також мер наполягає на тому, що нове калійне виробництво, яке будуватиме китайська компанія “Ухунь”, буде розташоване саме на базі калійного заводу ВАТ “Оріана”. Водночас, великі надії на будівництво заводу на Калущині покладає і керівництво району. На думку голови Калуської РДА Василя Петріва, виробництво має бути розташованим між рудником “Пійло” і Домбровським кар’єром. Однак, міський голова вважає, що район просто забіг поперед подій. Днями Ігор Насалик також зустрічався з китайцями. Їхні наміри зрозумів інакше:

 

— Я почув від китайських інвесторів, що вони хочуть будувати калійний завод на базі калійного заводу ВАТ “Оріана”. Це — те, що я почув. Але для того, щоб це все вивезти, треба пройти санацію: щоб рада кредиторів затвердила план санації, і щоб калійний завод і все, що його стосується, було виведено із банкрутства, — наполягав міський голова. — Я запитав, як швидко вони хочуть реалізувати заплановане. Відповіли: настільки, наскільки швидко буде надходити допомога від держави. І місто допомагатиме, бо ми зацікавлені у тому, щоби за оренду землі платили, щоб були робочі місця, щоби була конкуренція з заробітної плати між “Карпатнафтохімом” і калійним заводом. Адже калійний завод дає поштовх і до пуску магнієвого заводу. Власники магнієвого заводу розглядають можливість його пуску вже з іншими технологіями, не тими, які були. Але — тільки після того, як почне працювати калійний завод. Тобто, у місті з’явиться цілий виробничий ланцюг.


11.07.2011 2308 1
Коментарі (1)

мирослава 2011.07.13, 09:37
ой пане Насалик починаєте вже піар компанію???класна у вас пр агенція!!!
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

642
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1907
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1073
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1500 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2734
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2086

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

462

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

542

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1458

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1438
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

300
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18194
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1159
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3499
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

866
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10627
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6388
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1029
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

298
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

524
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3132
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

839