Ігор Насалик: Без співпраці з областю Калуш мало що втратить

Ігор Насалик останнім часом намагається довести: без співпраці з областю Калуш мало що втратить. Не врятує місто навіть тих півтора-два мільйони, які область зможе виділити на його розвиток.

 

Однак, замість обласних коштів, міський голова запевнив у отриманні гранту від однієї з італійських фірм, а також планує “добитися” фінансування Калуша з Держбюджету без посередництва ОДА. Місто також хоче не допустити контролю області над ще не збудованим новим калійним виробництвом, і — заявляє про наміри жорстко контролювати діяльність Льодового палацу у випадку, його передачі на баланс області.

 

Міська влада всіляко намагається підтримувати увагу навколо нещодавнього конфлікту з обласною владою. Нагадаємо, на останній сесії Івано-Франківської обласної ради 10 червня депутати від Калуша зачитали звернення Калуської міської ради щодо недостатнього фінансування міста з обласного бюджету. На звернення гостро відреагували голова обласної ради Олександр Сич та голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.

 

На засіданні сесії Калуської міської ради 30 червня Ігор Насалик повідомив, що наразі влада готує листа до Міністерства фінансів України з пропозицією виділяти кошти на соціально-економічний розвиток міста не загалом на область, як це, зазвичай, роблять, а окремим рядком — конкретно для Калуша. Також пролунала інформація, що фракція Української партії в Івано-Франківській обласній раді влаштує щось на кшталт мітингу вже перед наступним сесійним засіданням обласної ради.

 

Загалом, міський голова і надалі наголошує на труднощах у співпраці із обласною радою.  Як альтернативу для вирішення проблем міста, зокрема, екологічних, уже найближчим часом звезе до Калуша міжнародних експертів та столичних чиновників — на “круглий стіл”.

 

— 20 липня у Калуші відбудеться “круглий стіл” за участю представників Єврокомісії, Світового банку, Банку реконструкції і розвитку, двох профільних міністерств: Міністерства надзвичайних ситуацій і Міністерства екології України, представника ООН та представника Кабінету Міністрів України. Це — щодо екологічної ситуації. Уже виданий мандат Єворокомісії про проведення такого “круглого столу” та отримання відповідних наслідків від реалізації цієї програми. Це зроблено поза межами ОДА, — заявив міський голова на прес-конференції 5 липня.

 

Великі надії на розвиток міста Ігор Насалик покладає на щойно започатковану співпрацю з італійською фірмою “STR”, яка готова надати містові грант у розмірі 143 млн. євро. За словами міського голови, між італійськими грантодавцями і містом уже підписана попередня угода про співпрацю. Загалом, міський голова не уточнив, яким чином удалося отримати грант, оскільки, згідно з чинним законодавством, безпосередньо міська рада гранту отримати не може.

 

— Учора (4 липня. — Авт.) після трьохмісячних переговорів ми підписали попередній договір про фінансування нашого міста у розмірі 140 млн. євро. Гроші надійдуть як грант, тобто, — кошти, які не повертають. Згідно з умовами договору, італійська компанія фінансуватиме консервацію Домбровського кар’єру, будівництво житлових масивів із метою відселення людей із зони просідання земної поверхні. Це — те, що було колись передбачене державною програмою, але  коштів так і не отримали у повному обсязі. Заплановане також будівництво лікарні на 300 місць для моніторингу та оздоровлення мешканців міста, будівництво реабілітаційного центру для сліпих дітей та дітей із порушенням зору, будівництво сучасної ефективної системи очистки води і будівництво екологічно безпечного комплексу з переробки твердих побутових відходів, — поінформував Ігор Насалик.

 

Тим часом, чекає на вирішення питання про передачу Льодового палацу ім. Степана Бандери. На споруду претендують і міська, й обласна ради. Однак, як запевнив міський голова, незалежно від того, у чиїй власності опиниться Льодовий палац, розташований він буде саме у Калуші.

 

— Навіть, якщо він буде на балансі області, але вона не вестиме соціальну роботу, а запроваджуватиме комерційний проект, то я не дам працювати цьому Льодовому палацу. Ми розглядали Льодовий палац як соціальний проект для розвитку спорту. Тому не підвищували ціну і залучали школи. Дайте нормальне управління цьому Льодовому палацу, і його не треба буде дотувати, — переконаний міський голова.

 

Також мер наполягає на тому, що нове калійне виробництво, яке будуватиме китайська компанія “Ухунь”, буде розташоване саме на базі калійного заводу ВАТ “Оріана”. Водночас, великі надії на будівництво заводу на Калущині покладає і керівництво району. На думку голови Калуської РДА Василя Петріва, виробництво має бути розташованим між рудником “Пійло” і Домбровським кар’єром. Однак, міський голова вважає, що район просто забіг поперед подій. Днями Ігор Насалик також зустрічався з китайцями. Їхні наміри зрозумів інакше:

 

— Я почув від китайських інвесторів, що вони хочуть будувати калійний завод на базі калійного заводу ВАТ “Оріана”. Це — те, що я почув. Але для того, щоб це все вивезти, треба пройти санацію: щоб рада кредиторів затвердила план санації, і щоб калійний завод і все, що його стосується, було виведено із банкрутства, — наполягав міський голова. — Я запитав, як швидко вони хочуть реалізувати заплановане. Відповіли: настільки, наскільки швидко буде надходити допомога від держави. І місто допомагатиме, бо ми зацікавлені у тому, щоби за оренду землі платили, щоб були робочі місця, щоби була конкуренція з заробітної плати між “Карпатнафтохімом” і калійним заводом. Адже калійний завод дає поштовх і до пуску магнієвого заводу. Власники магнієвого заводу розглядають можливість його пуску вже з іншими технологіями, не тими, які були. Але — тільки після того, як почне працювати калійний завод. Тобто, у місті з’явиться цілий виробничий ланцюг.


11.07.2011 2412 1
Коментарі (1)

мирослава 2011.07.13, 09:37
ой пане Насалик починаєте вже піар компанію???класна у вас пр агенція!!!
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

449
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3000
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

86

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2184

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1028
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8249
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

929 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

850