Ігор Насалик: Без співпраці з областю Калуш мало що втратить

Ігор Насалик останнім часом намагається довести: без співпраці з областю Калуш мало що втратить. Не врятує місто навіть тих півтора-два мільйони, які область зможе виділити на його розвиток.

 

Однак, замість обласних коштів, міський голова запевнив у отриманні гранту від однієї з італійських фірм, а також планує “добитися” фінансування Калуша з Держбюджету без посередництва ОДА. Місто також хоче не допустити контролю області над ще не збудованим новим калійним виробництвом, і — заявляє про наміри жорстко контролювати діяльність Льодового палацу у випадку, його передачі на баланс області.

 

Міська влада всіляко намагається підтримувати увагу навколо нещодавнього конфлікту з обласною владою. Нагадаємо, на останній сесії Івано-Франківської обласної ради 10 червня депутати від Калуша зачитали звернення Калуської міської ради щодо недостатнього фінансування міста з обласного бюджету. На звернення гостро відреагували голова обласної ради Олександр Сич та голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.

 

На засіданні сесії Калуської міської ради 30 червня Ігор Насалик повідомив, що наразі влада готує листа до Міністерства фінансів України з пропозицією виділяти кошти на соціально-економічний розвиток міста не загалом на область, як це, зазвичай, роблять, а окремим рядком — конкретно для Калуша. Також пролунала інформація, що фракція Української партії в Івано-Франківській обласній раді влаштує щось на кшталт мітингу вже перед наступним сесійним засіданням обласної ради.

 

Загалом, міський голова і надалі наголошує на труднощах у співпраці із обласною радою.  Як альтернативу для вирішення проблем міста, зокрема, екологічних, уже найближчим часом звезе до Калуша міжнародних експертів та столичних чиновників — на “круглий стіл”.

 

— 20 липня у Калуші відбудеться “круглий стіл” за участю представників Єврокомісії, Світового банку, Банку реконструкції і розвитку, двох профільних міністерств: Міністерства надзвичайних ситуацій і Міністерства екології України, представника ООН та представника Кабінету Міністрів України. Це — щодо екологічної ситуації. Уже виданий мандат Єворокомісії про проведення такого “круглого столу” та отримання відповідних наслідків від реалізації цієї програми. Це зроблено поза межами ОДА, — заявив міський голова на прес-конференції 5 липня.

 

Великі надії на розвиток міста Ігор Насалик покладає на щойно започатковану співпрацю з італійською фірмою “STR”, яка готова надати містові грант у розмірі 143 млн. євро. За словами міського голови, між італійськими грантодавцями і містом уже підписана попередня угода про співпрацю. Загалом, міський голова не уточнив, яким чином удалося отримати грант, оскільки, згідно з чинним законодавством, безпосередньо міська рада гранту отримати не може.

 

— Учора (4 липня. — Авт.) після трьохмісячних переговорів ми підписали попередній договір про фінансування нашого міста у розмірі 140 млн. євро. Гроші надійдуть як грант, тобто, — кошти, які не повертають. Згідно з умовами договору, італійська компанія фінансуватиме консервацію Домбровського кар’єру, будівництво житлових масивів із метою відселення людей із зони просідання земної поверхні. Це — те, що було колись передбачене державною програмою, але  коштів так і не отримали у повному обсязі. Заплановане також будівництво лікарні на 300 місць для моніторингу та оздоровлення мешканців міста, будівництво реабілітаційного центру для сліпих дітей та дітей із порушенням зору, будівництво сучасної ефективної системи очистки води і будівництво екологічно безпечного комплексу з переробки твердих побутових відходів, — поінформував Ігор Насалик.

 

Тим часом, чекає на вирішення питання про передачу Льодового палацу ім. Степана Бандери. На споруду претендують і міська, й обласна ради. Однак, як запевнив міський голова, незалежно від того, у чиїй власності опиниться Льодовий палац, розташований він буде саме у Калуші.

 

— Навіть, якщо він буде на балансі області, але вона не вестиме соціальну роботу, а запроваджуватиме комерційний проект, то я не дам працювати цьому Льодовому палацу. Ми розглядали Льодовий палац як соціальний проект для розвитку спорту. Тому не підвищували ціну і залучали школи. Дайте нормальне управління цьому Льодовому палацу, і його не треба буде дотувати, — переконаний міський голова.

 

Також мер наполягає на тому, що нове калійне виробництво, яке будуватиме китайська компанія “Ухунь”, буде розташоване саме на базі калійного заводу ВАТ “Оріана”. Водночас, великі надії на будівництво заводу на Калущині покладає і керівництво району. На думку голови Калуської РДА Василя Петріва, виробництво має бути розташованим між рудником “Пійло” і Домбровським кар’єром. Однак, міський голова вважає, що район просто забіг поперед подій. Днями Ігор Насалик також зустрічався з китайцями. Їхні наміри зрозумів інакше:

 

— Я почув від китайських інвесторів, що вони хочуть будувати калійний завод на базі калійного заводу ВАТ “Оріана”. Це — те, що я почув. Але для того, щоб це все вивезти, треба пройти санацію: щоб рада кредиторів затвердила план санації, і щоб калійний завод і все, що його стосується, було виведено із банкрутства, — наполягав міський голова. — Я запитав, як швидко вони хочуть реалізувати заплановане. Відповіли: настільки, наскільки швидко буде надходити допомога від держави. І місто допомагатиме, бо ми зацікавлені у тому, щоби за оренду землі платили, щоб були робочі місця, щоби була конкуренція з заробітної плати між “Карпатнафтохімом” і калійним заводом. Адже калійний завод дає поштовх і до пуску магнієвого заводу. Власники магнієвого заводу розглядають можливість його пуску вже з іншими технологіями, не тими, які були. Але — тільки після того, як почне працювати калійний завод. Тобто, у місті з’явиться цілий виробничий ланцюг.


11.07.2011 2379 1
Коментарі (1)

мирослава 2011.07.13, 09:37
ой пане Насалик починаєте вже піар компанію???класна у вас пр агенція!!!
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3015
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

983
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1486
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

424

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
06.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

306
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1298
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

388
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

654
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5704
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

377
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

272
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

619 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1059
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

916