Якщо застала дорогою до школи. Освітяни пояснили, як діяти прикарпатським учням при повітряній тривозі

У вівторок, 6 вересня, в Івано-Франківську лунала перша сирена від початку навчального року.

Деяких учнів повітряна тривога застала дорогою до школи. Для них це стало «сюрпризом, оскільки учні вперше від початку повномасштабної війни сіли за парти.

Натомість після першої сирени, деякі франківські батьки все ж вирішили перевести своїх дітей з офлайн на онлайн навчання заради їхньої безпеки, розповідає директор департаменту освіти та науки Івано-Франківська Вікторія Дротянко, передає Фіртка.

«Зокрема, вони змінили форму навчання, попередили керівника, що школяр впродовж тижня вчитиметься очно.

Після такого директор змінює форму і розклад навчання. Наразі, всі діти, які виявили бажання вчитися фізично — ідуть офлайн. Звісно в деяких школах є навчання у дві зміни.

Це пов’язано з тим, що укриття не може взяти всю кількість дітей, яка в одній зміні», — ділиться директор департаменту освіти та науки Івано-Франківська.

У міському департаменті кажуть, що здебільшого дитина добирається до школи разом із батьками. Водночас самі ж батьки вирішують як діяти малечі, яка прямує до навчального закладу.

«Батьки вирішують, як діяти своїй дитині при тривозі у транспорті. Чи їй необхідно вийти із нього та знайти найближче укриття.

А якщо діти знаходяться біля школи 500 метрів до школи, то вони можуть спокійно дійти до навчального закладу та спуститися в укриття.

Якщо більше, аніж 500 метрів —  не рекомендується бігти до школи, а потрібно знайти якесь відповідне укриття поряд. Якщо в школі, то за дитину відповідає директор та вчитель.

Після тренувань діти до п'яти-семи хвилин спускаються в укриття».

Утім, якщо дитина знаходиться 500 метрів від школи — освітяни рекомендують учням рухатися до навчального закладу і там пройти в укриття. Адже, до початку війни у школах проводили тренувальні заняття, щодо спуску в укриття.

«Згідно з наказом є певний перелік пунктів за якими мають здійснювати евакуацію.

Зокрема, кожен вчитель відповідає за свій клас, кожен учень повинен знати як добиратися до свого укриття та що мають при собі мати.

Йдеться про наплічник з теплими речами та підписаний одяг з контактними даними батьків та особисті».

Є й в кожній школі також відповідальний, який відправляє дітей з вулиці. Наприклад, якщо перерва або не розпочалися уроки відповідальний повинен проконтролювати, щоб учні спустилися в укриття.

Однак, у дитсадках ситуація із навчанням трішки інша. Там є укриття, де можуть перебувати дві тисячі дітей. Надалі збільшуватимуть кількість дітей, які зможуть там перебувати.

На разі у садочки прийняли сотню внутрішньо переміщених дітей. Водночас зменшилася кількість дітей в групах. Пов’язано це з тим, що дітки, які йдуть у садочки — це ті у кого батьки працюють.

На сьогодні, тільки три школи не працюють в Івано-Франківській громаді згідно з вимогами щодо укриття. Загалом дві тисячі внутрішньо переміщених дітей навчається у школах Франківської громади.

До слова, цьогоріч навчальний рік триватиме до 24 грудня без осінніх канікул. Натомість зимові канікули попередньо триватимуть до 24 лютого.


Нагадаємо, в Івано-Франківській громаді попри війну в усіх навчальних закладах розпочалось навчання у школах. Так, діти навчаються онлайн, офлайн та за змішаною формою.

До слова, в громаді 331 клас навчається очно, 713 класів навчаються онлайн, 510 — за змішаною формою. Водночас в Івано-Франківську три навчальні заклади працюють в онлайн режимі, решта — у змішаному форматі.

Тим часом більшість прикарпатських батьків — 64% — обрали для своєї дитини дистанційну форму навчання у новому навчальному році. Фіртка дізнавалась, як полегшити дистанційне навчання для дитини.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В умовах війни: скільки прикарпатських шкіл готові до навчання з 1 вересня

Петиція про заборону очного навчання під час війни набрала потрібну кількість голосів

Формат залежить від рішення батьків: яку форму навчання обрали більшість івано-франківських шкіл

Учні не зможуть сказати, що забули його вдома, — директорка департаменту освіти та науки пояснила франківцям, що таке електронний щоденник


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497