Якщо застала дорогою до школи. Освітяни пояснили, як діяти прикарпатським учням при повітряній тривозі

У вівторок, 6 вересня, в Івано-Франківську лунала перша сирена від початку навчального року.

Деяких учнів повітряна тривога застала дорогою до школи. Для них це стало «сюрпризом, оскільки учні вперше від початку повномасштабної війни сіли за парти.

Натомість після першої сирени, деякі франківські батьки все ж вирішили перевести своїх дітей з офлайн на онлайн навчання заради їхньої безпеки, розповідає директор департаменту освіти та науки Івано-Франківська Вікторія Дротянко, передає Фіртка.

«Зокрема, вони змінили форму навчання, попередили керівника, що школяр впродовж тижня вчитиметься очно.

Після такого директор змінює форму і розклад навчання. Наразі, всі діти, які виявили бажання вчитися фізично — ідуть офлайн. Звісно в деяких школах є навчання у дві зміни.

Це пов’язано з тим, що укриття не може взяти всю кількість дітей, яка в одній зміні», — ділиться директор департаменту освіти та науки Івано-Франківська.

У міському департаменті кажуть, що здебільшого дитина добирається до школи разом із батьками. Водночас самі ж батьки вирішують як діяти малечі, яка прямує до навчального закладу.

«Батьки вирішують, як діяти своїй дитині при тривозі у транспорті. Чи їй необхідно вийти із нього та знайти найближче укриття.

А якщо діти знаходяться біля школи 500 метрів до школи, то вони можуть спокійно дійти до навчального закладу та спуститися в укриття.

Якщо більше, аніж 500 метрів —  не рекомендується бігти до школи, а потрібно знайти якесь відповідне укриття поряд. Якщо в школі, то за дитину відповідає директор та вчитель.

Після тренувань діти до п'яти-семи хвилин спускаються в укриття».

Утім, якщо дитина знаходиться 500 метрів від школи — освітяни рекомендують учням рухатися до навчального закладу і там пройти в укриття. Адже, до початку війни у школах проводили тренувальні заняття, щодо спуску в укриття.

«Згідно з наказом є певний перелік пунктів за якими мають здійснювати евакуацію.

Зокрема, кожен вчитель відповідає за свій клас, кожен учень повинен знати як добиратися до свого укриття та що мають при собі мати.

Йдеться про наплічник з теплими речами та підписаний одяг з контактними даними батьків та особисті».

Є й в кожній школі також відповідальний, який відправляє дітей з вулиці. Наприклад, якщо перерва або не розпочалися уроки відповідальний повинен проконтролювати, щоб учні спустилися в укриття.

Однак, у дитсадках ситуація із навчанням трішки інша. Там є укриття, де можуть перебувати дві тисячі дітей. Надалі збільшуватимуть кількість дітей, які зможуть там перебувати.

На разі у садочки прийняли сотню внутрішньо переміщених дітей. Водночас зменшилася кількість дітей в групах. Пов’язано це з тим, що дітки, які йдуть у садочки — це ті у кого батьки працюють.

На сьогодні, тільки три школи не працюють в Івано-Франківській громаді згідно з вимогами щодо укриття. Загалом дві тисячі внутрішньо переміщених дітей навчається у школах Франківської громади.

До слова, цьогоріч навчальний рік триватиме до 24 грудня без осінніх канікул. Натомість зимові канікули попередньо триватимуть до 24 лютого.


Нагадаємо, в Івано-Франківській громаді попри війну в усіх навчальних закладах розпочалось навчання у школах. Так, діти навчаються онлайн, офлайн та за змішаною формою.

До слова, в громаді 331 клас навчається очно, 713 класів навчаються онлайн, 510 — за змішаною формою. Водночас в Івано-Франківську три навчальні заклади працюють в онлайн режимі, решта — у змішаному форматі.

Тим часом більшість прикарпатських батьків — 64% — обрали для своєї дитини дистанційну форму навчання у новому навчальному році. Фіртка дізнавалась, як полегшити дистанційне навчання для дитини.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В умовах війни: скільки прикарпатських шкіл готові до навчання з 1 вересня

Петиція про заборону очного навчання під час війни набрала потрібну кількість голосів

Формат залежить від рішення батьків: яку форму навчання обрали більшість івано-франківських шкіл

Учні не зможуть сказати, що забули його вдома, — директорка департаменту освіти та науки пояснила франківцям, що таке електронний щоденник


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1745
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1769
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1755
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5246 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2062 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1444

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

564

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

681

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

875

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

924
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1642
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3583
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10171
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26047
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10053 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7642
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

828
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1329
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

304
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1184
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

776
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1009