Який шоколад можна давати дітям

Майже всі діти обожнюють солодощі. Шоколад посідає чи не найважливіше місце в ієрархії смаколиків. Проте цей продукт, як і будь-який з вмістом цукру, викликає у батьків багато питань щодо користі. Отже, чи треба давати дітям цей смаколик та який саме — розберемося нижче. 

З якого віку можна вживати солодощі

Насамперед варто знати, що шоколад — це алерген, тому він категорично заборонений дітям до 3 років, навіть у невеликій кількості. До того ж речовина містить кофеїн, який може погано вплинути на нервову систему малечі. А ось дітям старшого віку, особливо під час навчання, ці солодощі допоможуть швидко засвоювати інформацію. Тому невелика Мілка не завадить школяру, якщо вживати її помірно, не більше 4 шматочків на день.

Який краще

Найпопулярніший серед дітей — молочний шоколад. Він солодкий, має приємний смак і аромат. На диво, цей вид солодощів і найбільш корисний для молодого організму. До того ж є окремі види так званого дитячого шоколаду з підвищеним вмістом кальцію та вітамінів, проте ними не можна замінити повноцінне приймання їжі. Найбільш безпечним з точки зору алергенності буде білий шоколад. Проте через великий вміст масел і малий відсоток какао корисних речовин у ньому небагато. А ось сильніше за все збуджує нервову систему чорний, тому його варто уникати. Та й не всім дітям смакує цей вид солодощів. Варто звертати увагу на склад. У хорошому шоколаді використовують лише какао, олію з нього, лецитин та цукор, а також молоко. Якщо у складі є інші домішки, консерванти та барвники, слід уникати таких солодощів. Шоколад з додаванням драже, печива, праліне та цукатів варто вживати обережно, тому що вони збільшують кількість цукру в продукті. А різноманітні горіхи, навіть у невеликій кількості, — сильні алергени.

Чим корисний шоколад для дітей

Не всі діти активні, проте солодощі надають їм енергії та можуть зробити більш рухливими, що чудово для малечі. Проте якщо дитина любить ласощі, а ось активно гратися — не дуже, то варто її заохочувати до рухливого способу життя, щоб не стикнутися з ожирінням. Шоколад стимулює вироблення серотоніну — так званого гормону щастя. Він необхідний тим дітям, які переживають стрес: переїзд, адаптацію у новій школі, перехідний вік. Тому в магазині Maudau варто вибрати солодощі, які можуть допомогти їм пережити складні періоди. Амінокислота фенілаланін позитивно впливає на пам’ять та мислення. Тому перед контрольними роботами у школі або під час складної теми не зайвим буде запропонувати дитині шматочок шоколаду. Крім цього, ці ласощі мають у складі:

  1. магній;
  2. мідь;
  3. залізо;
  4. кальцій;
  5. вітаміни A, B, C, D і E

Вони корисні для молодого організму та сприяють правильному розвитку. Звичайно, за умови, якщо шоколад — це не єдине джерело вітамінів та мікроелементів у харчуванні дитини.

Реклама


23.02.2024 1319
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

179
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1468
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

953
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1308 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2667
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2026

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

348

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

459

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1394

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1371
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

224
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18139
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1101
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3450
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

806
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10569
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6305
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

962
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

241
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

467
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3065
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

787