Які молодіжні громадські організації в Івано-Франківську  є найбільш помітними

На цей час в Україні їх існує понад 60 всеукраїнських та 300 регіональних молодіжних ГО.  Є вони й у нашому місті. Фіртка пропонує свій огляд цих об’єднань.


Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Фундація Регіональних Ініціатив” – найбільший центр підтримки молодіжного руху, молодіжних організацій та підготовки молодих лідерів в Україні.

Об'єднує 44 регіональних осередки та більш як 7000 активістів.

Захист прав, неформальна освіта, культура та мистецтво, благодійність, екологічна свідомість, міжнародні можливості, молодіжний активізм – такими є напрямки діяльності.

ФРІ є незалежною неурядовою організацією, вона реалізує чимало проєктів. Найбільш відомі:

  • Літні ФРІ табори. Щорічно проводиться понад 20 літніх освітньо-мотиваційних таборів, де учасники можуть покращити свої лідерські скіли, знайти нових друзів, покращити свої комунікативні здібності.
  • Всеукраїнський рух «Твоя Країна» - це багатоденні поїздки з неординарною програмою до міста вашої мрії. Надзвичайні екскурсії, тренінги та розвивальні ігри, зустрічі з відомими журналістами, художниками, бізнесменами, унікальні кафе, музеї та театри, а також нові знайомства та яскраві враження!
  • Вуличні університети являти собою різноманітні лекції від топових спікерів, що виходять за рамки навчальної програми більшості університетів та відбуваються на вулиці просто неба.
  • «Допомогти може кожен» - всеукраїнський проєкт, метою якого було звернути увагу на важливість добровільної здачі крові задля порятунку інших людей. За підсумками проєкту участь в акції взяли 247 осіб й надали 98.9 літрів цього біоматеріалу, що своєю чергою врятувало 297 людських життів.

«Моє життя після вступу у ГО розділилось на «до» і «після». Це прекрасне місце для того, щоб реалізувати свої мрії. Тут я знайшла багато однодумців, людей,  яким не байдуже і які готові діяти», - ділиться Влада, франківська учасниця ФРІ. 


Дубль N -  ініціатива, яка працює над активізацією юнацтва та створенням прогресивної молодіжної екосистеми.Це команда підлітків, яка активно створює проєкт з 2017 року. Їхньою особливістю є близькість до цільової аудиторії, адже ініціатива працює у форматі «підлітки для підлітків» і вважає це найбільшою перевагою, бо вони розуміють, що потрібно тінейджерам.

На сьогодні у групі Дубля 11 учасників, їм від 13 до 18 років. Команда Дубль N організувала уже понад 30 проєкт. Окрім безпосереднього контакту із цільовою аудиторією і досвіду, члени та членкині команди створюють дизайн програми, у яких поєднують навчання та розваги, співпрацюють з експертними спікерами, будують спільноту та роблять усе можливе, щоб довести, що підлітки теж можуть робити круті проєкти.

«Для нас важливим аспектом є емоції та відчуття: ми робимо атмосферні та затишні проєкт, це часто називають «дублівськістю». Ми хочемо, аби ви почували себе щасливими, тому тусовки, дивні шалені деталі – усе це про нас», -  пишуть про себе учасники групи Дубля.


«СТАН» – молодіжна організація, яка методами неформальної освіти підсилює низові ініціативи та активних громадян.

Їхня місія – робити гучнішими голоси тих, кого нечутно: надаючи учасникам фахові знання, допомагаючи їм зробити “перші кроки” у громадській галузі, створюючи та розвиваючи мережі взаємопідтримки.

СТАН спеціалізується на освіті з прав людини, культурного менеджменту, сталого розвитку ініціатив. Цілі організації: розбудовувати активістські мережі в Україні; розвивати міжкультурний діалог, зменшуючи нерівність у соціумі.


Paragraph – перший молодіжний центр Івано-Франківська, започаткований студентами для потреб молоді, але відкритий для всіх охочих.Існує для того, щоб єднати, розвивати та підсилювати юнаків та дівчат Івано-Франківська через неформальну оригінальну освіту, змістовне дозвілля та підтримку молодіжних ініціатив.

Це місце, де можна знайти натхнення, хорошу компанію і можливості втілити в життя свої ідеї.

«Кожного дня у нас відбуваються різноманітні події, серед яких кожен знайде щось для себе. А також, якщо ви хочете провести власний захід, то наша команда залюбки допоможе з організацією.», - пише Paragraph на своєму сайті.

 Якщо ви знаєте про інші цікаві молодіжні організації у нашому місті та області, повідомте нам, ми охоче про це напишемо.

 


Коментарі ()

22.06.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка спробувала з’ясувати, скільки внутрішньо переміщених осіб проживає на Прикарпатті, чим вони забезпечені та як адаптувались до умов життя у новому середовищі.

486
22.06.2021
Лідія Вітранчик

Фіртка поцікавилась у місцевих жителів, які виїхали за кордон, як змінилося їхнє життя та дізналась чимало цікавої інформації.

518
17.06.2021
Галина Бородайкевич

Фіртка поспілкувалась із директором закладу для літніх і самотніх людей, щоб дізнатись про побут, дозвілля і роботу під час пандемії.    

1194
16.06.2021
Ілона Шевченко

Кожного року на міському озері гине кілька, деколи буває і десятки особин товстолоба. Фіртка спробувала з’ясувати причини.

1231
15.06.2021
Катерина Черкашина

Чоловік каже, приїхав воювати за справедливість. І щоб допомогти українцям будувати нормальну державу. Фіртка поспілкувалася з добровольцем, який в Україні з червня 2014 року і хоче залишитися жити в Івано-Франківську.

1591
15.06.2021
Лідія Вітранчик

Фіртка спробувала з’ясувати, якою мірою зачепили футбольні пристрасті франківчан і хто їхні фаворити, окрім національної збірної.

1711

У 2011 році мене, як історика, рекомендували українсько-німецькій режисерці Уті Кільтер аби я показав і розказав про будівлі та визначні місця Франика. Ну якщо чисто технічно, то її скоріше цікавила «станиславівська» архітектура, а не «і

1225

Встигала тільки дивитися як міняються дати запланованих прем’єр. Але попри всі перенесення виставу таки показали. Це було важливо: її герой Анатолій Гаркавенко («Морячок)» – з Франківщини.

3093

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

5984

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

11838
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

704
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

7319 1
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

8632
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

5998
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

6516
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

6102
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

6160
10.06.2021

Київський апеляційний суд постановив стягнути з кума Путіна і нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука близько 300 тисяч гривень на користь видавництва "Віват" у судовому процесі, ініційованому ним самим щодо книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".    

1731
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

7006
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

7893
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

8725
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

8224 1