Якби не резонанс, найімовірніше, вершину б зарахували: Мохнацька про сходження на Еверест (ФОТО)

Сьогодні, 17 червня, в Івано-Франківську відбулась пресконференція за участі Христини Мохнацької, франківської альпіністки, яка розповіла про свою спробу сходження на Еверест. 

Зокрема, 1 червня Христина Мохнацька повідомила, що вона підкорила Еверест, передає Фіртка.

Про це написали на сторінці у Facebook Університету Короля Данила, який виступав одним зі спонсорів. Проте, вже за декілька годин франківську альпіністку почали звинувачувати у брехні. Сама ж Мохнацька на своїй сторінці спершу переконувала, що зійшла на Еверест, а потім видаляла дописи.

На пресконференції жінка таки визнала, що не змогла піднятися на Еверест, а спустилася за 15 метрів до вершини через стан здоров'я одного з її гідів.

«Я розуміла те, що мені залишилось зовсім трішки до вершини. Я її бачила. Водночас розуміла, що часу мало, адже потрібно було рятувати шерпа. Погода лютувала: а я знала, що вже загинули двоє шерпів. Розумієте, я усе це бачила на власні очі. Ну не змогла я залишити свого шерпа помирати», – каже Мохнацька.

За її словами, підйом – тільки 40% успіху, найголовніше – залишитись живим та вберегти усі кінцівки тіла. Окрім того, альпіністка ділиться, що спустившись до свого шерпа, вона взяла у нього рацію та повідомила усім, що вершину вона таки підкорила.

«Коли я спустилася у базовий табір, то була впевнена, що мені зарахують вершину. Адже, коли ми обговорювали усі нюанси, то головний шерп в таборі пояснив, що 15-30 метрів можна не дійти до вершини, але тобі все одно її зарахують. Чесно, у той момент я дуже раділа», – ділиться альпіністка.

Христина Мохнацька розповіла, що коли вона спустилась у базовий табір, їй повідомили про те, що підкорення вершини не зарахують. Водночас альпіністка вважає, що їй не зарахували вершину через те, що інформація про її сходження вийшла за межі Непалу, і цю інформацію почали активно обговорювати у соціальних мережах. Якби цього не було, каже жінка, є велика ймовірність, що сходження їй таки б зарахували.

«Я собою дуже пишаюся, я знаю, де я була, якого рівня досягла», – зазначила Мохнацька.

Наприкінці пресконференції Христина Мохнацька попросила вибачення за те, що намагалась обманути людей та сказала, що нічого не пояснювала на сторінці у Facebook, бо її сторінку заблокували.

«Довіру людей складно повернути. Я знаю, що немає ідеальних людей, і сподіваюсь, що з часом усі зрозуміють мої дії. Я намагатимусь повернути та захистити свою честь і репутацію».

Нагадаємо, 25 квітня о 1:00 годині викладачка та альпіністка Христина Мохнацька розпочала підйом до найвищої вершини планети – Евересту, висота якої 8 848 м. Жінка хотіла вийти на гору без кисневої маски та стати першою франківкою, яка підкорила цю вершину.

Також Мохнацька зізналась, чи справжні фото з Евересту.

Окрім того, франківська альпіністка розповіла про кошти, які їй зібрали, для спроби сходження на Еверест.

Додамо, що першим Мохнацьку звинуватив у брехні дніпровський альпініст Дмитро Семеренко. Того дня він підіймався на вершину Лхоцзе.


Читайте також:

Альпіністка з Івано-Франківська готується до рекордного сходження на Еверест (ВІДЕО)

Франківська альпіністка прочитає лекцію на найвищому льодовику світу

Вчителька географії з Івано-Франківська піднялася на найвищий вулкан світу (ВІДЕО)


17.06.2021 1709
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

242
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

389
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2269
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1682
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1973
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5586 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1081

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1094

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1609

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1089
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

840
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

702
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14514
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

490
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10360
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6028
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

584
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7332
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2633
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

479
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

589
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

422