Як зберегти полуницю свіжою якнайдовше: корисні поради

Полуниці, якщо зберігати їх правильно, можуть лежати в холодильнику протягом тижня. 

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на ТСН.

Ретельно вибирайте полуницю. Купуючи ягоду, ретельно її огляньте, щоб виявити несвіжу. Плями на ягоді, розім'яті ягоди свідчать, що полуниця не дуже свіжа, можливо, навіть почала підгнивати. Вибирайте сухі ягоди, у будь-якому разі вологі зіпсуються набагато швидше. Не купуйте потемніли або м'які ягоди, тим більше полуницю, на якій почала рости пліснява.

Збираючи ягоди на своєму городі, дочекайтеся, поки вони достигнуть і стануть яскраво-червоними, але водночас все ще залишатимуться досить твердими.

Перед тим, як зберігати полуницю, обов'язково треба перебрати її. Навіть якщо ви ретельно вибирали полуницю в магазині чи на базарі, перед відправлянням на зберігання до холодильника треба перебрати ягоди, викинути пом'яті й зіпсовані.

Підбирайте правильне пакування для зберігання полуниці. Найкраще тримати полуницю в дерев'яній, картонній чи навіть пластиковій коробці, але обов'язково з дірками для вентиляції. Не тримайте ягоди в поліетиленовому пакеті. Укладаючи полуницю до тари шарами, перекладіть її паперовим рушником. Таким чином полуниця буде сухою.

Полуницю треба мити перед вживанням. Якщо вимити полуницю заздалегідь, вона почне вбирати воду, ягоди розкиснуть. Щоб уникнути цього, мийте ягоду безпосередньо перед тим, як її використовувати. Якщо ягода помита, а потрібно її довше зберегти, підсушіть її за допомогою паперового кухонного рушника.

Використовуйте оцет. Розчин оцту та води допоможе видалити бактерії з ягід. Якщо довелося купити полуницю, серед якої багато уражених пліснявою ягід, треба перебрати її, викинути уражену, а ту, що залишилася, обробити сумішшю з однієї частини оцту та трьох частин води.

Зберігайте полуницю в окремому місці в холодильнику. Оптимальна температура зберігання полуниці - 0-2ºC. Зберігати ягоди полуниці краще в спеціальному нижньому висувному відсіку холодильника для фруктів і овочів.

Заморожування полуниці. Полуницю можна зберегти ще довше, якщо її заморозити. Для заморожування ягід добре підходять пластикові контейнери та контейнери з товстого скла. Можна також використовувати спеціальні пластикові пакети для заморожування із кліпсою. Але не укладайте полуницю занадто щільно, щоб не отримати в результаті  суцільну масу. Залишайте контейнер незаповненим на 1,5-2 сантиметри, тому що при заморожуванні ягода збільшується в об'ємі.

Якщо заморожувати ягоди без додавання цукру або сиропу, найкраще розсипати їх в один шар на піддон морозильної камери й заморозити так впродовж декількох годин. Після цього заморожені ягоди розкласти по контейнерах або пакетах. У такий спосіб  ягоди не перетворяться на кашу, можна отримати окремі ягоди.

Заморожувати ягоди можна цілі, порізані або з цукром. Додавання цукру або цукрового сиропу допоможе зберегти смак, аромат і форму ягід. 100 грамів цукру вистачить на літр ягоди. Можна приготувати цукровий сироп, змішавши цукор і теплу воду в співвідношенні один до одного та залити ним ягоди, щоб вони були повністю покриті сиропом. Цукор або цукровий сироп краще додавати до ягід, коли вони вже розкладені до контейнерів.

При розморожуванні полуниці покладіть її до холодильника і дайте відтанути.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


13.06.2023 6240
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2427
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

118

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

165

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

449
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

464
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

560
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

707
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2