Полуниці, якщо зберігати їх правильно, можуть лежати в холодильнику протягом тижня.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на ТСН.
Ретельно вибирайте полуницю. Купуючи ягоду, ретельно її огляньте, щоб виявити несвіжу. Плями на ягоді, розім'яті ягоди свідчать, що полуниця не дуже свіжа, можливо, навіть почала підгнивати. Вибирайте сухі ягоди, у будь-якому разі вологі зіпсуються набагато швидше. Не купуйте потемніли або м'які ягоди, тим більше полуницю, на якій почала рости пліснява.
Збираючи ягоди на своєму городі, дочекайтеся, поки вони достигнуть і стануть яскраво-червоними, але водночас все ще залишатимуться досить твердими.
Перед тим, як зберігати полуницю, обов'язково треба перебрати її. Навіть якщо ви ретельно вибирали полуницю в магазині чи на базарі, перед відправлянням на зберігання до холодильника треба перебрати ягоди, викинути пом'яті й зіпсовані.
Підбирайте правильне пакування для зберігання полуниці. Найкраще тримати полуницю в дерев'яній, картонній чи навіть пластиковій коробці, але обов'язково з дірками для вентиляції. Не тримайте ягоди в поліетиленовому пакеті. Укладаючи полуницю до тари шарами, перекладіть її паперовим рушником. Таким чином полуниця буде сухою.
Полуницю треба мити перед вживанням. Якщо вимити полуницю заздалегідь, вона почне вбирати воду, ягоди розкиснуть. Щоб уникнути цього, мийте ягоду безпосередньо перед тим, як її використовувати. Якщо ягода помита, а потрібно її довше зберегти, підсушіть її за допомогою паперового кухонного рушника.
Використовуйте оцет. Розчин оцту та води допоможе видалити бактерії з ягід. Якщо довелося купити полуницю, серед якої багато уражених пліснявою ягід, треба перебрати її, викинути уражену, а ту, що залишилася, обробити сумішшю з однієї частини оцту та трьох частин води.
Зберігайте полуницю в окремому місці в холодильнику. Оптимальна температура зберігання полуниці - 0-2ºC. Зберігати ягоди полуниці краще в спеціальному нижньому висувному відсіку холодильника для фруктів і овочів.
Заморожування полуниці. Полуницю можна зберегти ще довше, якщо її заморозити. Для заморожування ягід добре підходять пластикові контейнери та контейнери з товстого скла. Можна також використовувати спеціальні пластикові пакети для заморожування із кліпсою. Але не укладайте полуницю занадто щільно, щоб не отримати в результаті суцільну масу. Залишайте контейнер незаповненим на 1,5-2 сантиметри, тому що при заморожуванні ягода збільшується в об'ємі.
Якщо заморожувати ягоди без додавання цукру або сиропу, найкраще розсипати їх в один шар на піддон морозильної камери й заморозити так впродовж декількох годин. Після цього заморожені ягоди розкласти по контейнерах або пакетах. У такий спосіб ягоди не перетворяться на кашу, можна отримати окремі ягоди.
Заморожувати ягоди можна цілі, порізані або з цукром. Додавання цукру або цукрового сиропу допоможе зберегти смак, аромат і форму ягід. 100 грамів цукру вистачить на літр ягоди. Можна приготувати цукровий сироп, змішавши цукор і теплу воду в співвідношенні один до одного та залити ним ягоди, щоб вони були повністю покриті сиропом. Цукор або цукровий сироп краще додавати до ягід, коли вони вже розкладені до контейнерів.
При розморожуванні полуниці покладіть її до холодильника і дайте відтанути.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації
Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)