Як вибрати шафу: головні моменти

Сучасний інтер'єр квартири або житлового будинку вимагає оптимальних рішень. Особливо важливим для будь-якого помешкання є пошук ідеальної шафи. Це невіддільна складова будь-якого приміщення, яка відіграє чималу роль в організації простору.

Меблі, які вибираються для помешкання, повинні відповідати декільком важливим критеріям:

  1. Розміри. Не в кожному помешканні можливо облаштувати окремий простір для зберігання одягу та речей.
  2. Зовнішній вигляд. Екстер'єр меблів, які знаходяться в кімнаті, має бути узгоджений між собою.
  3. Функціональність. Внутрішній простір шафи повинен бути побудований у такий спосіб, щоб вмістити в себе максимальну кількість речей.

Ідеальним вибором за всіма цими критеріями є шафа-купе. Сучасне меблеве виробництво пропонує величезну кількість естетичних та функціональних рішень для будь-якого помешкання.

Чому варто вибирати саме шафу-купе?

Першою очевидною перевагою такого типу корпусних меблів є раціональне використання простору кімнати. Річ у тому, що подібний тип шаф має дверцята, які відкриваються в одній площині. Саме тому з шафою-купе значно простіше спланувати встановлення решти меблів.

Окремо варто зазначити такий тип меблів, як кутові. Цей тип гарнітура дозволяє не тільки розмістити максимальну кількість речей, але й приховати недоліки стін та кутів у помешканні. Крім того, вони можуть мати окремі відкриті полиці, на яких розміщуватимуться декоративні елементи, книги або навіть дрібна побутова техніка.

Якщо потрібна шафа купе, купити її можна в магазині «СКЛАД МЕБЛІВ» у найрізноманітніших варіаціях. Весь асортимент представлений в онлайн-каталозі компанії. На сайті можна як замовити готові меблі, так і виготовити їх відповідно до побажань клієнта.

Основні принципи вибору

Купуючи шафу-купе, більшість користувачів звертають увагу не тільки на її форму, розмір та функціональність, але й на естетичну складову. Сучасні виробники пропонують корпусні меблі в різноманітних кольорах із якісних матеріалів. Основною сировиною для виготовлення короба є деревна плита (наприклад, ДСП).

Мають значення також наступні критерії:

  • висота шафи;
  • глибина та кількість полиць;
  • будова внутрішніх відсіків;
  • наявність всередині шухляд.

Варто зазначити, що більшість шаф-купе мають у своєму внутрішньому наповненні один чи більше висувних ящиків. Вони використовуються для надійного зберігання дрібних речей, побутової техніки або білизни. Висувний механізм є надійним, він побудований за телескопічним принципом.

Додатково всередині короба в класичному варіанті встановлюється одна чи більше штанг для розміщення вішаків з одягом. Вони можуть бути нерухомими або мати мікроліфти для додаткової економії внутрішнього простору короба. Дизайн такого виду корпусних меблів не обмежений лише деревиною. Для виготовлення фасадів можуть використовуватися різноманітні матеріали. Наприклад, матове, глянцеве скло або з малюнком, дзеркала або ДСП.

За бажанням фасади з різних матеріалів можуть комбінуватися. Наприклад, у випадку шаф-купе з двома чи більше дверми нерідко використовується комбінація дзеркальної поверхні з деревною або скляні двері з малюнком і матове скло – все залежить лише від фантазії покупця.

Основні типи шаф-купе за призначенням

Для спальні або дитячої кімнати, як правило, використовуються класичні моделі з двома дверми або кутові. Вони мають велику кількість внутрішніх полиць та ящиків, що дає можливість зберігати максимальну кількість речей, у тому числі постільну білизну. У цьому випадку до меблів в дитячу є особливі вимоги: надійність, міцність та безпека використання.

Окремо варто зазначити, що існує такий вид шаф, як модульний. Подібні вироби складаються з відкритої та закритої частин короба. Найчастіше такі моделі використовуються як альтернатива до настінних вішаків у коридорі чи передпокої.

У випадку з вітальнею шафа-купе може бути великих розмірів і мати понад двоє дверей. Деякі вироби передбачають встановлення додаткової секції для телевізора, музичного центра або оргтехніки. Вибір моделі, розмірів та дизайну корпусних меблів не обмежений і залежить лише від побажань покупця.

Реклама


31.03.2024 500
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

998
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2760
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

954
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1019
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1020 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3060 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

871

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

759

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1076
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

119
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2315
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15054
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7367
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

801
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

363
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

277
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

365
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

641
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1097