Як вибрати посуд для чайної церемонії

Любитель китайського чаю, що починає, швидко усвідомлює потребу в правильному чайному посуді. З нею процес заварювання стає зручнішим, а сам чай — смачнішим. Тому набір для чайної церемонії не сприймається як розкіш – це справді необхідність для того, щоб повністю розкрити смак чаю.

Що слід придбати для традиційної чайної церемонії

Посуд для китайської чайної церемонії — така ж багата тема, як і вибір чаю. Особливо багато питань виникає у людей, які лише починають відкривати собі чайну філософію.

У традиційній чайній церемонії використовується таке:

  • Чайна дошка чи «чабань». На ній відбувається все чайне дійство. Розташовується весь необхідний посуд і задає естетику чайного місця. Бувають чабані із цільного дерева, а є збірні конструкції з підносом усередині.
  • Чайник. Він є центральною фігурою на чабанів і зазвичай невеликого об'єму, приблизно 100-300 мл.
  • Сливник. Має ще кілька назв - Гундаобей або Чахай, що означає "Чаша справедливості". У нього переливають настій із чайника, щоб листя не перезаварилося. А потім чай розливають по піалах. Без нього в кожній чаші був би різний за терпкістю настій — у першій піалі найслабший, а в останній — міцний.

Які матеріали підходять для чаювання?

Залежно від різновиду чаю, вибирається посуд із певних матеріалів. Важливо, щоб на ньому не було тріщин та сколів.

 

Для китайської чайної церемонії може застосовуватися посуд із різних матеріалів:

  • китайська ісинська глина - приладдя з цього матеріалу придатне для заварювання чаю одного виду - зеленого, білого або червоного;
  • порцеляна - якщо вирішено купити чай сорту улун, цей матеріал дозволить повністю насолодитись ароматом напою;
  • онікс та нефрит - посуд, виготовлений з цих каменів, ідеально підійде для заварювання чорного пуеру, але також підходить і для інших видів чаю;
  • кераміка - оптимально використовувати її для заварювання ферментованого чаю з багаторічною витримкою;
  • скло вважається універсальним матеріалом, що дозволяє розглянути якість чайного листя.

Китайська чайна церемонія цілком може стати приємною традицією, яка додасть до вашого будинку затишку   неодмінно порадує гостей. Перш ніж проводити церемонію, потрібно не тільки купити чай, але також вибрати весь необхідний для заходу посуд. Найкраще завести сімейство чайників. Під кожен чай – свій чайничок. 

Чайний посуд для європейського методу заварювання

Коли якась традиція переймається європейцями, вона зазвичай змінюється і китайський спосіб заварювання чаю протоками яскравий приклад. Все, що потрібно купити для заварювання - це один з чайників, піали і хороший чай. Щоправда, через розмаїття форм і моделей чайників можна розгубитися.Які з них найфункціональніші?

  • Заварювальний скляний чайник із колбою. Скло, мабуть, найкращий матеріал, з якого виготовляється чайний посуд. Він не вбирає аромат як глиняні вироби, тому в скляних заварниках можна готувати будь-які сорти чаю. Глиняні чайники використовують тільки для заварювання якогось одного виду чайного листа. Колба із тонкими отворами не пропускає навіть дрібні чаїнки.
  • Заварник із підставкою для підігріву від свічки. Такий чайний посуд дуже зручний, коли потрібно підтримати температуру води або самого настою. Крім практичності, така підставка послужить гарним оформленням чайного простору.
  • Чайник для відкритого вогню. Це може бути заварник із колбою або чайник із відбивного скла ручної роботи. Прозорі стінки не дадуть помилитися при заварюванні червоних (чорних) чаїв або трав'яних настоїв. Зручно, практично та просто красиво.

Можна вибирати між китайським та європейським посудом, а можна просто завести собі і те, й інше.

Реклама


20.03.2095 76
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1330
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14335 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6296

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

705

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

723
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

653
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13953
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2