Як вибрати посуд для чайної церемонії

Любитель китайського чаю, що починає, швидко усвідомлює потребу в правильному чайному посуді. З нею процес заварювання стає зручнішим, а сам чай — смачнішим. Тому набір для чайної церемонії не сприймається як розкіш – це справді необхідність для того, щоб повністю розкрити смак чаю.

Що слід придбати для традиційної чайної церемонії

Посуд для китайської чайної церемонії — така ж багата тема, як і вибір чаю. Особливо багато питань виникає у людей, які лише починають відкривати собі чайну філософію.

У традиційній чайній церемонії використовується таке:

  • Чайна дошка чи «чабань». На ній відбувається все чайне дійство. Розташовується весь необхідний посуд і задає естетику чайного місця. Бувають чабані із цільного дерева, а є збірні конструкції з підносом усередині.
  • Чайник. Він є центральною фігурою на чабанів і зазвичай невеликого об'єму, приблизно 100-300 мл.
  • Сливник. Має ще кілька назв - Гундаобей або Чахай, що означає "Чаша справедливості". У нього переливають настій із чайника, щоб листя не перезаварилося. А потім чай розливають по піалах. Без нього в кожній чаші був би різний за терпкістю настій — у першій піалі найслабший, а в останній — міцний.

Які матеріали підходять для чаювання?

Залежно від різновиду чаю, вибирається посуд із певних матеріалів. Важливо, щоб на ньому не було тріщин та сколів.

 

Для китайської чайної церемонії може застосовуватися посуд із різних матеріалів:

  • китайська ісинська глина - приладдя з цього матеріалу придатне для заварювання чаю одного виду - зеленого, білого або червоного;
  • порцеляна - якщо вирішено купити чай сорту улун, цей матеріал дозволить повністю насолодитись ароматом напою;
  • онікс та нефрит - посуд, виготовлений з цих каменів, ідеально підійде для заварювання чорного пуеру, але також підходить і для інших видів чаю;
  • кераміка - оптимально використовувати її для заварювання ферментованого чаю з багаторічною витримкою;
  • скло вважається універсальним матеріалом, що дозволяє розглянути якість чайного листя.

Китайська чайна церемонія цілком може стати приємною традицією, яка додасть до вашого будинку затишку   неодмінно порадує гостей. Перш ніж проводити церемонію, потрібно не тільки купити чай, але також вибрати весь необхідний для заходу посуд. Найкраще завести сімейство чайників. Під кожен чай – свій чайничок. 

Чайний посуд для європейського методу заварювання

Коли якась традиція переймається європейцями, вона зазвичай змінюється і китайський спосіб заварювання чаю протоками яскравий приклад. Все, що потрібно купити для заварювання - це один з чайників, піали і хороший чай. Щоправда, через розмаїття форм і моделей чайників можна розгубитися.Які з них найфункціональніші?

  • Заварювальний скляний чайник із колбою. Скло, мабуть, найкращий матеріал, з якого виготовляється чайний посуд. Він не вбирає аромат як глиняні вироби, тому в скляних заварниках можна готувати будь-які сорти чаю. Глиняні чайники використовують тільки для заварювання якогось одного виду чайного листа. Колба із тонкими отворами не пропускає навіть дрібні чаїнки.
  • Заварник із підставкою для підігріву від свічки. Такий чайний посуд дуже зручний, коли потрібно підтримати температуру води або самого настою. Крім практичності, така підставка послужить гарним оформленням чайного простору.
  • Чайник для відкритого вогню. Це може бути заварник із колбою або чайник із відбивного скла ручної роботи. Прозорі стінки не дадуть помилитися при заварюванні червоних (чорних) чаїв або трав'яних настоїв. Зручно, практично та просто красиво.

Можна вибирати між китайським та європейським посудом, а можна просто завести собі і те, й інше.

Реклама


20.03.2095 55
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

488
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1382
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3000
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2049 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4115
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5884

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

350

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

381

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

371

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

514
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

810
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

780
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1060
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

486
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2350
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

820
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1141
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34100 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

344
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

702 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

899
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

666