Як вибрати навушники для повсякденного використання

Поки блогери та експерти сперечаються, що краще: навушники бездротові чи з класичним дротовим підключенням, ми зауважимо, що тип підключення є лише однією з характеристик навушників, і що перед купівлею потрібно зважити ще на десяток інших параметрів.

 

Особливо це актуально при виборі мультимедійних навушників для щоденного використання. Звичайно, з одного боку безпровідні моделі комфортніші у використанні, дарують більше свободи руху, мають розширений функціонал, і просто здаються більш сучасними. Але є чимало сфер, де провідні навушники все ж є оптимальнішим вибором. В цьому матеріалі ми розглянемо ключові параметри, на які варто звертати увагу обираючи собі навушники.

 

Основні характеристики навушників

 

З типом підключення все зрозуміло. Але і тут є нюанси. Зазвичай під бездротовими навушниками мають на увазі моделі з Bluetooth підключенням. Це поширена технологія, яка є в усіх сучасних телефонах, планшетах та ноутбуках. Але вона має деякі недоліки, серед яких деякі обмеження на об'єм передачі інформації за одиницю часу, та затримку в цій самій передачі. Хоча затримка зазвичай невелика, 20-50 мілісекунд, і ніяк не впливає на прослуховування музики чи перегляд фільмів і відео, вона критична для геймерів та кіберспортсменів. Тому професійні гравці все ще використовують провідні ігрові навушники. 

 

Інша категорія людей, яким бездротове з'єднання не дуже підходить це аудіофіли, тобто люди, які ставлять максимальні вимоги до якості звучання. Для передачі сигналу по Bluetooth використовуються спеціальні алгоритми кодування, які називаються кодеками. Найпоширенішими є SBC, AAC, але вони не підтримують високий бітрейт. Значно кращими є aptx HD та LDAC. Тому, якщо хочете слухати музику у високій якості, обирайте навушники з підтримкою двох останніх кодеків. Але навіть так вони не зможуть зрівнятися з провідними моделями. Тому для справді ультимативного звучання вам доведеться змиритися з наявністю у навушників кабелю.

 

Також варто згадати про автономність. Дротові навушники цілком незалежні від розетки, і будуть відтворювати звук поки працює ваш телефон чи плеєр. З безпровідними навушниками все складніше. Вони мають вбудовані батареї, і їхня автономність доволі обмежена. Для популярних сьогодні TWS-моделей це 5-7 годин на одному заряді. Плюс їх декілька разів можна підзарядити від комплектного кейса. З накладними та повнорозмірними навушниками все трохи краще. Більші розміри чаш дозволяють вмонтувати потужні акумулятори, які забезпечать 40-70 годин роботи. Та все ж для тривалих поїздок радимо про всяк випадок взяти із собою павербанк.

 

Переваги безпровідних навушників

 

В першу чергу варто виділити систему активного шумозаглушення ANC. Це комплекс апаратного та програмного забезпечення, яке аналізує звуки довкілля, та відтворює в динаміках аналогічний звук, але в протифазі. Таким чином можна значно покращити акустичний комфорт власника. При цьому врахуйте, що ANC ніяк не може боротися з таким фізичним явищем, як “кісткова провідність звуку”, тому очікувати ідеальної тиші в гамірному місці чи в метрополітені все ж не варто. Ще це означає, що повнорозмірні навушники забезпечать значно краще шумозаглушення ніж вакуумні моделі.

 

Ну і на завершення варто згадати про сенсорні органи керування, якими зазвичай оснащені бездротові моделі. Простим свайпом по чаші можна перемкнути трек, змінити гучність чи відповісти на дзвінок. 

 

Також слід сказати кілька слів про зручність та комфорт. Це доволі суб'єктивні речі, оскільки в кожного різні розміри вушних раковин та черепа, тому немає універсальних навушників, які б підійшли кожному. По можливості старайтеся зайти в магазин та протестувати навушники перед тим, як купувати. Оцініть, наскільки вони зручні, послухайте в них улюблені треки, перевірте роботу мікрофонів та порівняйте з конкурентами, і лише після цього робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.

 

Реклама


14.03.2024 588
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

335
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13803 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1576
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

870
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6137
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1722

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

638

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1466

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1277

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1166
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

520
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

659
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1579
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

600
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

879
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5924
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13645
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

249
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

548
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

485
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

792 2