Поки блогери та експерти сперечаються, що краще: навушники бездротові чи з класичним дротовим підключенням, ми зауважимо, що тип підключення є лише однією з характеристик навушників, і що перед купівлею потрібно зважити ще на десяток інших параметрів.
Особливо це актуально при виборі мультимедійних навушників для щоденного використання. Звичайно, з одного боку безпровідні моделі комфортніші у використанні, дарують більше свободи руху, мають розширений функціонал, і просто здаються більш сучасними. Але є чимало сфер, де провідні навушники все ж є оптимальнішим вибором. В цьому матеріалі ми розглянемо ключові параметри, на які варто звертати увагу обираючи собі навушники.
Основні характеристики навушників
З типом підключення все зрозуміло. Але і тут є нюанси. Зазвичай під бездротовими навушниками мають на увазі моделі з Bluetooth підключенням. Це поширена технологія, яка є в усіх сучасних телефонах, планшетах та ноутбуках. Але вона має деякі недоліки, серед яких деякі обмеження на об'єм передачі інформації за одиницю часу, та затримку в цій самій передачі. Хоча затримка зазвичай невелика, 20-50 мілісекунд, і ніяк не впливає на прослуховування музики чи перегляд фільмів і відео, вона критична для геймерів та кіберспортсменів. Тому професійні гравці все ще використовують провідні ігрові навушники.
Інша категорія людей, яким бездротове з'єднання не дуже підходить це аудіофіли, тобто люди, які ставлять максимальні вимоги до якості звучання. Для передачі сигналу по Bluetooth використовуються спеціальні алгоритми кодування, які називаються кодеками. Найпоширенішими є SBC, AAC, але вони не підтримують високий бітрейт. Значно кращими є aptx HD та LDAC. Тому, якщо хочете слухати музику у високій якості, обирайте навушники з підтримкою двох останніх кодеків. Але навіть так вони не зможуть зрівнятися з провідними моделями. Тому для справді ультимативного звучання вам доведеться змиритися з наявністю у навушників кабелю.
Також варто згадати про автономність. Дротові навушники цілком незалежні від розетки, і будуть відтворювати звук поки працює ваш телефон чи плеєр. З безпровідними навушниками все складніше. Вони мають вбудовані батареї, і їхня автономність доволі обмежена. Для популярних сьогодні TWS-моделей це 5-7 годин на одному заряді. Плюс їх декілька разів можна підзарядити від комплектного кейса. З накладними та повнорозмірними навушниками все трохи краще. Більші розміри чаш дозволяють вмонтувати потужні акумулятори, які забезпечать 40-70 годин роботи. Та все ж для тривалих поїздок радимо про всяк випадок взяти із собою павербанк.
Переваги безпровідних навушників
В першу чергу варто виділити систему активного шумозаглушення ANC. Це комплекс апаратного та програмного забезпечення, яке аналізує звуки довкілля, та відтворює в динаміках аналогічний звук, але в протифазі. Таким чином можна значно покращити акустичний комфорт власника. При цьому врахуйте, що ANC ніяк не може боротися з таким фізичним явищем, як “кісткова провідність звуку”, тому очікувати ідеальної тиші в гамірному місці чи в метрополітені все ж не варто. Ще це означає, що повнорозмірні навушники забезпечать значно краще шумозаглушення ніж вакуумні моделі.
Ну і на завершення варто згадати про сенсорні органи керування, якими зазвичай оснащені бездротові моделі. Простим свайпом по чаші можна перемкнути трек, змінити гучність чи відповісти на дзвінок.
Також слід сказати кілька слів про зручність та комфорт. Це доволі суб'єктивні речі, оскільки в кожного різні розміри вушних раковин та черепа, тому немає універсальних навушників, які б підійшли кожному. По можливості старайтеся зайти в магазин та протестувати навушники перед тим, як купувати. Оцініть, наскільки вони зручні, послухайте в них улюблені треки, перевірте роботу мікрофонів та порівняйте з конкурентами, і лише після цього робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.
Реклама