Як вибрати навушники для повсякденного використання

Поки блогери та експерти сперечаються, що краще: навушники бездротові чи з класичним дротовим підключенням, ми зауважимо, що тип підключення є лише однією з характеристик навушників, і що перед купівлею потрібно зважити ще на десяток інших параметрів.

 

Особливо це актуально при виборі мультимедійних навушників для щоденного використання. Звичайно, з одного боку безпровідні моделі комфортніші у використанні, дарують більше свободи руху, мають розширений функціонал, і просто здаються більш сучасними. Але є чимало сфер, де провідні навушники все ж є оптимальнішим вибором. В цьому матеріалі ми розглянемо ключові параметри, на які варто звертати увагу обираючи собі навушники.

 

Основні характеристики навушників

 

З типом підключення все зрозуміло. Але і тут є нюанси. Зазвичай під бездротовими навушниками мають на увазі моделі з Bluetooth підключенням. Це поширена технологія, яка є в усіх сучасних телефонах, планшетах та ноутбуках. Але вона має деякі недоліки, серед яких деякі обмеження на об'єм передачі інформації за одиницю часу, та затримку в цій самій передачі. Хоча затримка зазвичай невелика, 20-50 мілісекунд, і ніяк не впливає на прослуховування музики чи перегляд фільмів і відео, вона критична для геймерів та кіберспортсменів. Тому професійні гравці все ще використовують провідні ігрові навушники. 

 

Інша категорія людей, яким бездротове з'єднання не дуже підходить це аудіофіли, тобто люди, які ставлять максимальні вимоги до якості звучання. Для передачі сигналу по Bluetooth використовуються спеціальні алгоритми кодування, які називаються кодеками. Найпоширенішими є SBC, AAC, але вони не підтримують високий бітрейт. Значно кращими є aptx HD та LDAC. Тому, якщо хочете слухати музику у високій якості, обирайте навушники з підтримкою двох останніх кодеків. Але навіть так вони не зможуть зрівнятися з провідними моделями. Тому для справді ультимативного звучання вам доведеться змиритися з наявністю у навушників кабелю.

 

Також варто згадати про автономність. Дротові навушники цілком незалежні від розетки, і будуть відтворювати звук поки працює ваш телефон чи плеєр. З безпровідними навушниками все складніше. Вони мають вбудовані батареї, і їхня автономність доволі обмежена. Для популярних сьогодні TWS-моделей це 5-7 годин на одному заряді. Плюс їх декілька разів можна підзарядити від комплектного кейса. З накладними та повнорозмірними навушниками все трохи краще. Більші розміри чаш дозволяють вмонтувати потужні акумулятори, які забезпечать 40-70 годин роботи. Та все ж для тривалих поїздок радимо про всяк випадок взяти із собою павербанк.

 

Переваги безпровідних навушників

 

В першу чергу варто виділити систему активного шумозаглушення ANC. Це комплекс апаратного та програмного забезпечення, яке аналізує звуки довкілля, та відтворює в динаміках аналогічний звук, але в протифазі. Таким чином можна значно покращити акустичний комфорт власника. При цьому врахуйте, що ANC ніяк не може боротися з таким фізичним явищем, як “кісткова провідність звуку”, тому очікувати ідеальної тиші в гамірному місці чи в метрополітені все ж не варто. Ще це означає, що повнорозмірні навушники забезпечать значно краще шумозаглушення ніж вакуумні моделі.

 

Ну і на завершення варто згадати про сенсорні органи керування, якими зазвичай оснащені бездротові моделі. Простим свайпом по чаші можна перемкнути трек, змінити гучність чи відповісти на дзвінок. 

 

Також слід сказати кілька слів про зручність та комфорт. Це доволі суб'єктивні речі, оскільки в кожного різні розміри вушних раковин та черепа, тому немає універсальних навушників, які б підійшли кожному. По можливості старайтеся зайти в магазин та протестувати навушники перед тим, як купувати. Оцініть, наскільки вони зручні, послухайте в них улюблені треки, перевірте роботу мікрофонів та порівняйте з конкурентами, і лише після цього робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.

 

Реклама


14.03.2024 456
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1254
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

918
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1285 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2653
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2010
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2237

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

327

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

452

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1386

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1362
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

210
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18131
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1092
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3442
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

797
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10563
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6297
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

944
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

232
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

459
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3049
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

775