Як убезпечити себе від шахрайства соціальної інженерії

Убезпечення від шахрайства соціальної інженерії – важлива складова кібербезпеки. Зловмисники можуть використовувати цю методику для отримання вашої особистої інформації, паролів, фінансових та інших конфіденційних даних. Binance, найпопулярніша криптовалютна біржа світу, піклується про безпеку своїх користувачів та радить дотримуватися певних правил.

На сайті Binance міститься великий обсяг інформації про діяльність на ринку криптовалюти, курс тезеру та інших монет, дані про ф'ючерси та боти. Все це допоможе інвестору зорієнтуватися, успішно та безпечно продавати й купувати крипту на Binance.

Що таке шахрайство соціальної інженерії

Шахрайство соціальної інженерії – це метод маніпуляції та обману людей з метою отримання конфіденційної інформації або виконання незаконних дій. Зазвичай зловмисники при цьому намагаються отримати доступ до паролів, фінансових даних та облікових записів.

Цей вид шахрайства базується на психологічних та соціальних методах впливу, а не на технічних засобах. Наприклад, коли зловмисники намагаються втертися в довіру та отримати доступ до потрібної інформації.

Можна навести кілька прикладів соціальної інженерії:

  • Фішинг – розсилка електронних листів або повідомлень, які видаються за легітимні, для виманювання особистої інформації.
  • Зловмисники можуть представлятися працівниками банків, компаній або громадських організацій особисто чи телефоном. Шахраї можуть створювати фіктивні профілі в соціальних мережах та додавати друзів для отримання інформації.

Шахрайство соціальної інженерії є серйозною загрозою для приватності та безпеки особистих даних. Тому необхідно знати, як їй запобігти.

Основні поради щодо безпеки

Ось деякі поради, які допоможуть убезпечити вас від шахрайства соціальної інженерії:

  • Будьте пильними в соціальних мережах, не розголошуйте особисту інформацію.
  • Уважно перевіряйте безпечність електронних листів. Не відкривайте вкладення або посилання в електронних листах від невідомих або підозрілих відправників.
  • Перевіряйте ідентичність осіб, що вам телефонують. Не надавайте особисті або фінансові дані телефоном.
  • Використовуйте надійні паролі для всіх ваших облікових записів, ніколи не діліться ними з іншими особами.
  • Зберігайте конфіденційною особисту фінансову інформацію (номери банківських карток, рахунків, страхування).
  • Постійно дізнавайтеся більше про актуальні методи соціальної інженерії та фішингу, щоб розпізнавати підступні спроби шахраїв.
  • Використовуйте багаторівневу аутентифікацію для всіх важливих облікових записів, включаючи банківські та криптовалютні біржі.
  • Вчасно оновлюйте програмне забезпечення та антивіруси на ваших пристроях, щоб захистити їх від зловмисників.

Пам'ятайте, що актуальні знання та обачливість є ключами до уникнення шахрайства соціальної інженерії. Дотримання правил та заходів безпеки допоможе залишатися в безпеці в онлайн-середовищі.

Рекламний матеріал


15.11.2023 5334
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2310 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1642
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5434
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15568 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3741 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3579

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

346

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

387

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1513

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2861
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

2368
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

492
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1659
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

893
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

642
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

794
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1143
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22078
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

222
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

628
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

617 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1093 1