Як провести корпоратив без шкоди для здоров’я?

Піскорська Галина Василівналікар інфекціоніст медичного центру Оксфорд Медікал

У зв’язку із пандемією, більшість організацій були змушені відмовитися від проведення традиційного новорічного корпоративу. Безпека працівників та дотримання епідемічних правил – речі серйозні. Цьогоріч сезон корпоративів потрохи відновлюється (завдяки вакцинації та можливості доступного тестування). Щоб читачі не завдали шкоди своєму здоров’ю під час корпоративу, звернемо вашу увагу на найбільші небезпеки, які можуть їх спіткати, та методи їх попередження.

Коронавірусна інфекція – актуальна як ніколи

Вже 2 роки як спалах COVID-19 змусив нас підлаштовувати свій спосіб життя під себе. На жаль, безпечний корпоратив і взагалі відвідування громадських закладів неможливі без сертифікату вакцинації або недавнього тестування. Щоб не наразитися на небезпеку інфікування, наполегливо радимо найближчим часом запланувати вакцинацію (не забувайте, що після введення вакцини організм потребує не менше 2 тижнів для вироблення активного імунітету).

Якщо всі відвідувачі свята сумлінно вакцинуються або матимуть доказ у вигляді негативного ПЛР чи експрес-тесту, ризик локального спалаху буде мізерним.

Харчове отруєння –проблема десятиліть

Спалахи харчових токсико-інфекцій вже десятиліттями не оминають масові гулянки. Часто зустрічаються заголовки у газетах по типу «у дитячому таборі отруїлися 20 дітей», «під час святкування весілля госпіталізовано 15 людей із сальмонельозом» і тд.

Щоб уникнути цього, радимо ретельно обирати заклад, якому ви довірите проведення корпоративу. Не посоромтесь попросити санітарні книжки працівників кухні, ліцензію закладу, з’ясувати, хто постачає молочні продукти, м’ясо, рибу, консервовані продукти. Під час вибору меню, надавайте перевагу сезонним продуктам, обмежуйте копченості, консерви, морську рибу.

Зверніть увагу на стан страв, їх приготування. Якщо ви відчуваєте, що продукти неналежно приготовані, вас турбує смак, запах, колір та консистенція страви, не вживайте їх, і викличте  адміністратора закладу.

Не забувайте про дотримання правил гігієни: перед тим, як сідати за стіл, ретельно мийте руки і майте при собі кишеньковий антисептик.

Алкогольна інтоксикація – без цього ніяк

Більшість колективів вважають за потрібне самостійно купувати алкоголь. По перше, це міра економії, по-друге, ви можете знайти перевірений алкоголь у надійного постачальника. На жаль, на ринку часто зустрічаються дешеві підробки, після яких ваша печінка та підшлункова будуть з вами у режимі «холодної війни». Тому не економте, купуючи алкоголь по оптовій ціні у знайомого «зі складів».

Окрім того, не забувайте про основні рекомендації щодо прийому алкоголю:

  • спиртні напої повинні мати свою міру;
  • вживайте більше закусок, особливо продуктів, які мають високий вміст антиоксидантів і продуктів, які мають обволікаючу дію;
  • не вживайте різні види алкоголю протягом одного вечора;
  • не вживайте спиртне із барвниками та підсолоджувачами: сухе вино є значно кращим вибором, аніж солодкий алкогольний коктейль;
  • майте при собі сорбенти;
  • вживайте якомога більше простої питної води.

Ранкове похмілля – річ неминуча, але дотримання правил під час гулянки дозволяють зменшити його тривалість та інтенсивність.

Любовні утіхи – тільки із захистом!

Службові романи виникають здебільшого саме опісля корпоративну. Єдине, на чому ми хочемо наголосити, це захист! Сечостатеві інфекції передаються під час близькості, навіть якщо ваш партнер щиро впевнений у відсутності хвороби (не забувайте про носійство збудника та безсимптомні форми). СНІД, сифіліс, трихомоніаз, гонорея, хламідіоз – цих проблем можна уникнути завдяки маленькому помічнику у сумочці – презервативу.

Бережіть себе! Вітаю з прийдешніми святами!

Партнерський матеріал


31.12.2021 1177
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

331
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13764 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1569
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

867
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6131
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

636

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1464

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1273

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

655
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13606
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

245
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

788 2