Як провести корпоратив без шкоди для здоров’я?

Піскорська Галина Василівналікар інфекціоніст медичного центру Оксфорд Медікал

У зв’язку із пандемією, більшість організацій були змушені відмовитися від проведення традиційного новорічного корпоративу. Безпека працівників та дотримання епідемічних правил – речі серйозні. Цьогоріч сезон корпоративів потрохи відновлюється (завдяки вакцинації та можливості доступного тестування). Щоб читачі не завдали шкоди своєму здоров’ю під час корпоративу, звернемо вашу увагу на найбільші небезпеки, які можуть їх спіткати, та методи їх попередження.

Коронавірусна інфекція – актуальна як ніколи

Вже 2 роки як спалах COVID-19 змусив нас підлаштовувати свій спосіб життя під себе. На жаль, безпечний корпоратив і взагалі відвідування громадських закладів неможливі без сертифікату вакцинації або недавнього тестування. Щоб не наразитися на небезпеку інфікування, наполегливо радимо найближчим часом запланувати вакцинацію (не забувайте, що після введення вакцини організм потребує не менше 2 тижнів для вироблення активного імунітету).

Якщо всі відвідувачі свята сумлінно вакцинуються або матимуть доказ у вигляді негативного ПЛР чи експрес-тесту, ризик локального спалаху буде мізерним.

Харчове отруєння –проблема десятиліть

Спалахи харчових токсико-інфекцій вже десятиліттями не оминають масові гулянки. Часто зустрічаються заголовки у газетах по типу «у дитячому таборі отруїлися 20 дітей», «під час святкування весілля госпіталізовано 15 людей із сальмонельозом» і тд.

Щоб уникнути цього, радимо ретельно обирати заклад, якому ви довірите проведення корпоративу. Не посоромтесь попросити санітарні книжки працівників кухні, ліцензію закладу, з’ясувати, хто постачає молочні продукти, м’ясо, рибу, консервовані продукти. Під час вибору меню, надавайте перевагу сезонним продуктам, обмежуйте копченості, консерви, морську рибу.

Зверніть увагу на стан страв, їх приготування. Якщо ви відчуваєте, що продукти неналежно приготовані, вас турбує смак, запах, колір та консистенція страви, не вживайте їх, і викличте  адміністратора закладу.

Не забувайте про дотримання правил гігієни: перед тим, як сідати за стіл, ретельно мийте руки і майте при собі кишеньковий антисептик.

Алкогольна інтоксикація – без цього ніяк

Більшість колективів вважають за потрібне самостійно купувати алкоголь. По перше, це міра економії, по-друге, ви можете знайти перевірений алкоголь у надійного постачальника. На жаль, на ринку часто зустрічаються дешеві підробки, після яких ваша печінка та підшлункова будуть з вами у режимі «холодної війни». Тому не економте, купуючи алкоголь по оптовій ціні у знайомого «зі складів».

Окрім того, не забувайте про основні рекомендації щодо прийому алкоголю:

  • спиртні напої повинні мати свою міру;
  • вживайте більше закусок, особливо продуктів, які мають високий вміст антиоксидантів і продуктів, які мають обволікаючу дію;
  • не вживайте різні види алкоголю протягом одного вечора;
  • не вживайте спиртне із барвниками та підсолоджувачами: сухе вино є значно кращим вибором, аніж солодкий алкогольний коктейль;
  • майте при собі сорбенти;
  • вживайте якомога більше простої питної води.

Ранкове похмілля – річ неминуча, але дотримання правил під час гулянки дозволяють зменшити його тривалість та інтенсивність.

Любовні утіхи – тільки із захистом!

Службові романи виникають здебільшого саме опісля корпоративну. Єдине, на чому ми хочемо наголосити, це захист! Сечостатеві інфекції передаються під час близькості, навіть якщо ваш партнер щиро впевнений у відсутності хвороби (не забувайте про носійство збудника та безсимптомні форми). СНІД, сифіліс, трихомоніаз, гонорея, хламідіоз – цих проблем можна уникнути завдяки маленькому помічнику у сумочці – презервативу.

Бережіть себе! Вітаю з прийдешніми святами!

Партнерський матеріал


31.12.2021 1035
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1561
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1673
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1663
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4926 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1964 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1363

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

187

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

553

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

716

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

850
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3475
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10031
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

699
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25923
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7554
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

749
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

931
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1254
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1072
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

693
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

927
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

802