Як не заразитися у транспорті після пом'якшення карантину

Режим глобальної ізоляції зупинив внутрішні та міжнародні перевезення - потяги, літаки, автобуси і метро. А уряди країн радили громадянам користуватися транспортом лише за нагальної потреби.

Тепер, коли світ поступово виходить з карантину, все більше людей повертаються до роботи, пише Фіртка з посиланням на ВВС Україна.

Втім, послаблення не означають повного скасування обмежень.

Влада багатьох країн світу радить поки уникати громадського транспорту, а натомість ходити пішки, їздити авто чи велосипедом.

Потяги і автобуси

Потенційний ризик заразитися в автобусі чи метро залежить від того, наскільки вони заповнені пасажирами. Це також стосується зупинок і станцій та залежить від часу поїздки, маршруту і регіону.

Є й інші фактори: як добре провітрюється салон, як добре його вимили прибиральники і як довго ви їдете.

Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, коли хворі чхають або кашляють, або через інфіковані поверхні.

Вірусні частки можуть потрапити в організм через очі, ніс та рот або після дотику до забрудненого предмета.

Тому варто триматися на відстані не менше двох метрів один від одного поза домом.

Але що робити тим, у кого такої можливості немає, і наскільки небезпечними будуть поїздки автобусом, метро чи електричкою?

Розглянемо для прикладу лондонське метро.

Попередні дослідження свідчать, що у британській підземці, яка часто переповнена людьми, шанси підчепити респіраторні захворювання помітно зростають.

Лара Госе з Інституту глобальної охорони здоров'я говорить, що її дослідження (опубліковане 2018 року) показало, що люди, які регулярно користуються метро, частіше хворіють на грип та ГРВІ.

"Серед пасажирів, що роблять одну або кілька пересадок під час поїздки, рівень захворюваності на грип та ГРВІ вищий, ніж серед тих, що користуються прямою гілкою метро", - пояснює вона.

Однак, якщо ви їдете не в годину пік, і у вашому вагоні або в автобусі мало пасажирів, ризик, відповідно, знижується.

Впливає також, скільки часу ви витрачаєте на транспорт. Чим довша поїздка, тим довший контакт з великою кількістю людей в обмеженому просторі.

"Тому важливо звести до мінімуму контакти з потенційно інфікованими пасажирами і поверхнями, - говорить доктор Госе. - Намагайтесь уникати поїздок в годину-пік та обирайте маршрути, що передбачають один вид транспорту".

Що ще радять пасажирам?

Почніть з аналізу маршруту та транспорту, який може бути альтернативою громадському, - наприклад, велосипеду, авто чи руху пішки.

Якщо інших варіантів немає, ось кілька порад, що допоможуть знизити ризик зараження:

  • уникайте годин-пік
  • обирайте менш завантажений маршрут з обмеженим числом пересадок
  • перед посадкою зачекайте, доки не вийдуть інші пасажири
  • дотримуйтесь дистанції у 2 метри, де це можливо
  • мийте руки щонайменше 20 секунд після поїздки

На жаль, тримати безпечну дистанцію не завжди вдається, особливо у натовпі в години-пік або під час посадки. У таких випадках уникайте фізичних контактів та відвертайте обличчя від тих, хто поруч.

Знизити ризик інфікування допоможуть також маски.

Вони частково захищають від вірусу та слугують своєрідним бар'єром між носієм хвороби та оточенням.

Які заходи безпеки вживають перевізники. Приклад Британії

Британські транспортні мережі по всій країні посилюють заходи безпеки для захисту персоналу та пасажирів.

Найбільший автобусний оператор Arriva Buses приймає лише безконтактні платежі й не даватиме решту готівкою.

Корпорація Transport for London (TfL), що відповідає практично за весь громадський транспорт у Лондоні, встановлює санітайзери для рук на всіх станціях метро, залізничних та автобусних зупинках та запроваджує суворий графік прибирання.

Там заявили, що зможуть перевозити лише 13-15% від звичайного пасажиропотоку.

Network Rail, власник і оператор британської залізничної інфраструктури, додав до графіка руху 3 000 потягів щодня.

Але компанія заявила, що її пасажиропотік залишається на рівні 10-13% від звичайного обсягу.

На деяких великих залізничних станціях чергують охоронці, що вміють керувати рухом натовпу.

А деякі міжміські лінії перевозять пасажирів лише за умови попереднього бронювання квитків.


Нагадаємо, у Франківську громадський транспорт повноцінно запрацює з 25 травня


23.05.2020 2240
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1273
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2566
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2198
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6597 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

369

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1307

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

305
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

173
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

602
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

74
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26535
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

76
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

104
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

641