...І на завершення теми про "Огляд преси по-новому"

 

 

Мене вчора колєги-журналісти почали запитувати… Кажуть – а чого ти взагалі встряв в суперечку щодо «Огляду преси по-новому»? Вони ж (Правда.іф) твої прямі конкуренти? І що, кажуть, ти думаєш, що так як в тому огляді «полили лайном» всю друковану пресу місцеву це правильно? Всі ж в коментах Філіпського на Фейсбуці (http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=100000894071407) одностайно погодилися, що то є не добре, навіть сам редактор «»Правди»? Це і правда і неправда одночасно - дивлячись з якої висоти дивитися на проблему.

 

По-перше, я не люблю «одностайності». Вона завжди мені дуже підозріла… Нагадує цвинтар (або 24-й з’їзд КПСС). Хоча в метафізичному вимірі Одностайність є великим благом, формою Універсальної Єдності, але в даних нам сучасних умовах Калі-Юги, світ «прогресує» завдяки конфлікту інтересів, протистоянню і суперечці. Такі реалії… Немає бази для правдивої Одностайності.

 

По-друге, щодо самого «Огляду». Тут справа не в конкурентності, а значно вище – в світогляді, як я вже казав в попередньому блозі. От що є місцева преса сьогодні? Що вона видала нового за останні 10 років?

 

Типовий сценарій типово-сірої статті, яке чомусь дехто називає «аналітикою»: «Є проблема (екологічна, соціальна, ….). Ми запитали чиновника А, він сказав, що проблема є, створена комісія. Чиновник Б сказав, що в бюджеті 2013 року на цю проблему будуть закладені кошти і вона буде вирішена. Селяни (міщани) можуть спати спокійно:))». Міняємо «проблему», прізвища і цитати чиновників – маємо «аналітичне розслідування»:)) Чи цікава така преса, коли всі її сценарії вже давно написані?

 

…Колись, років 300-400 тому, єдині хто мали право на «свободу слова» по відношенню до монарха були блазні (шути), скоморохи… Коли я прочитав той огляд, то в мене не виникло жодного почуття «гидливості». Чомусь. Я подумав, що це є просто експеримент в тому, щоб «погратися» в такого собі «віртуального блазня». Ну чомусь монарх не казав, що блазень на нього «лиє лайно»:)) Сміявся разом зі всіма.

 

А резюме в огляді – «цю статтю читати не варто», якраз може збудити протилежний результат. Але «метри» журналістики не люблять концептуально нових речей. Вони їх лякають. Це про описану вище ситуацію десятилітньої давності, коли «метри» пафосної школи журналістики 60-х не розуміли «що діється на світі». Вони були переконані, що «знають як треба». Наївні.

 

Журналістика потребує експериментів. Креативу. Потребує «смачних» текстів. Так, вони мають базуватися на великому життєвому досвіді, але одночасно і на незакомлексованості, на високій освіченості і знанні історії, класичної літератури, порівняльної теології, філософії… І на експериментаторстві, пошуку нових форм (тут прошу вибачення в читачів, бо грішу пафосністю, але про серйозні речі, на жаль, по-іншому не виходить).

 

Ще раз, я не знаю хто саме є автором концепту «Огляду». Не виключаю навіть, що він був зкалькований з подібного тексту на, скажімо, кіровоградському якомусь ресурсі… Але той хто його придумав – (безперечно талановита особистість) свідомо чи не свідомо породив експеримент, щось свіже, що виходить за межі «40 стандартних сценаріїв», і тому викликає спротив традиційного.

 

Спротив наразі переміг, як виглядає. Редактор «Правди» вже «покаявся» в коментах на Фейсбуці»: «Віноват. Бил нєправ. Ісправлюсь... Больше такоє нє повторіться….» Але це тимчасово.

 

 


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7958 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496