...І на завершення теми про "Огляд преси по-новому"

 

 

Мене вчора колєги-журналісти почали запитувати… Кажуть – а чого ти взагалі встряв в суперечку щодо «Огляду преси по-новому»? Вони ж (Правда.іф) твої прямі конкуренти? І що, кажуть, ти думаєш, що так як в тому огляді «полили лайном» всю друковану пресу місцеву це правильно? Всі ж в коментах Філіпського на Фейсбуці (http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=100000894071407) одностайно погодилися, що то є не добре, навіть сам редактор «»Правди»? Це і правда і неправда одночасно - дивлячись з якої висоти дивитися на проблему.

 

По-перше, я не люблю «одностайності». Вона завжди мені дуже підозріла… Нагадує цвинтар (або 24-й з’їзд КПСС). Хоча в метафізичному вимірі Одностайність є великим благом, формою Універсальної Єдності, але в даних нам сучасних умовах Калі-Юги, світ «прогресує» завдяки конфлікту інтересів, протистоянню і суперечці. Такі реалії… Немає бази для правдивої Одностайності.

 

По-друге, щодо самого «Огляду». Тут справа не в конкурентності, а значно вище – в світогляді, як я вже казав в попередньому блозі. От що є місцева преса сьогодні? Що вона видала нового за останні 10 років?

 

Типовий сценарій типово-сірої статті, яке чомусь дехто називає «аналітикою»: «Є проблема (екологічна, соціальна, ….). Ми запитали чиновника А, він сказав, що проблема є, створена комісія. Чиновник Б сказав, що в бюджеті 2013 року на цю проблему будуть закладені кошти і вона буде вирішена. Селяни (міщани) можуть спати спокійно:))». Міняємо «проблему», прізвища і цитати чиновників – маємо «аналітичне розслідування»:)) Чи цікава така преса, коли всі її сценарії вже давно написані?

 

…Колись, років 300-400 тому, єдині хто мали право на «свободу слова» по відношенню до монарха були блазні (шути), скоморохи… Коли я прочитав той огляд, то в мене не виникло жодного почуття «гидливості». Чомусь. Я подумав, що це є просто експеримент в тому, щоб «погратися» в такого собі «віртуального блазня». Ну чомусь монарх не казав, що блазень на нього «лиє лайно»:)) Сміявся разом зі всіма.

 

А резюме в огляді – «цю статтю читати не варто», якраз може збудити протилежний результат. Але «метри» журналістики не люблять концептуально нових речей. Вони їх лякають. Це про описану вище ситуацію десятилітньої давності, коли «метри» пафосної школи журналістики 60-х не розуміли «що діється на світі». Вони були переконані, що «знають як треба». Наївні.

 

Журналістика потребує експериментів. Креативу. Потребує «смачних» текстів. Так, вони мають базуватися на великому життєвому досвіді, але одночасно і на незакомлексованості, на високій освіченості і знанні історії, класичної літератури, порівняльної теології, філософії… І на експериментаторстві, пошуку нових форм (тут прошу вибачення в читачів, бо грішу пафосністю, але про серйозні речі, на жаль, по-іншому не виходить).

 

Ще раз, я не знаю хто саме є автором концепту «Огляду». Не виключаю навіть, що він був зкалькований з подібного тексту на, скажімо, кіровоградському якомусь ресурсі… Але той хто його придумав – (безперечно талановита особистість) свідомо чи не свідомо породив експеримент, щось свіже, що виходить за межі «40 стандартних сценаріїв», і тому викликає спротив традиційного.

 

Спротив наразі переміг, як виглядає. Редактор «Правди» вже «покаявся» в коментах на Фейсбуці»: «Віноват. Бил нєправ. Ісправлюсь... Больше такоє нє повторіться….» Але це тимчасово.

 

 


22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

287
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

428
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2288
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1694
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1987
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5595 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1096

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1109

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1622

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1099
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

852
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

712
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14528
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

503
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10374
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6043
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

594
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7428
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2697
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

494
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

598
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

432