Тиждень відзначився досить дивними на нетиповими для ринку подіями - підвищенням цін на дизпальне та одночасно зниженням на бензини.
З 19 по 26 серпня гуртова вартість бензину А-95 знизилася на 1,75 грн/л (на 4%), до 41,50 грн/л. Дизельне пальне за тиждень зросло на 2,0 грн/л (на 4,5%) і торгувалося в середньому по 46,25 грн/л.
Про це повідомляє Фіртка із посиланням на Enkorr.
Гуртові партії А-95 в п’ятницю, 26 серпня, пропонувалися в ціновому діапазоні 40-44 грн/л, що нижче на 1-2 грн/л в порівнянні з минулим тижнем.
Також на ринку перебували поодинокі пропозиції бензину А-92. В середньому його можна придбати за 41,25 грн/л, або на 50 коп. дешевше, ніж тиждень тому. Трейдери пояснюють падіння цін на партії високооктану в Україні зниженням котирувань в Європі на даний нафтопродукт.
Торгівля дизелем велася в межах 43-49 грн/л, що також свідчить про підвищення на 2-3 грн/л в порівнянні з 19 серпня. В «Консалтинговій групі А-95» зазначають, що це перше підвищення оптових цін за останні 60 днів.
Як зазвичай, найнижчі ціни на дизель зафіксовано у південному регіоні - 43-46 грн/л, а з минулої п’ятниці ціна виросла на 2-3 грн/л.
В західному регіоні цей діапазон виглядав як 44-47 грн/л, що також свідчить про зростання цін на 2-3 грн/л. в порівнянні з 19 серпня. При цьому в регіоні ресурс можна було придбати як автонормами, так і вагонними партіями. Вартість останніх була на рівні 55500 грн/т.
Гуртові ціни в північному регіоні також за тиждень також «підтягнулись» на 1-2 грн/л за тиждень і 26 серпня торгівля в цих областях велася в межах 45-48 грн/л. Тут, також пропонувалися вагонні партії ДП, їх вартість складала 55 200 грн/т.
Дещо дорожче можна було придбати дизельне пальне у центральних та східних регіонах. У цих областях країни дизель пропонувався за цінами 46-49 грн/л, а ріст за тиждень склав 2-3 грн/л.
«Котирування на дизель ростуть, ми рухаємось відповідно. Клієнти це розуміють і почали закупатись, так що й попит пішов у гору», — каже один із опитаних трейдерів.
Разом з тим він зазначив, що на ситуацію на дизельному ринку впливає сезонне підвищення попиту, а також, побоювання стосовно можливого пересихання Дністра викликаного засухою в Європі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Банк Січ" визнано банкрутом, його виведуть з ринку
США пригрозили турецькому бізнесу санкціями у разі співпраці з підсанкційними росіянами
Ціни на газ у Європі вперше перевищили 3000 доларів за тисячу кубометрів
Мінфін повідомив, скільки не вистачає щомісяця для фінансування витрат