Громаді села Пістинь повернуто 116 гектарів землі

 

 

Львівський апеляційний суд підтвердив рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду і визнав незаконним відведення 116 гектарів землі національному природному парку «Гуцульщина».

 

У 2013 році Косівська РДА надала дозвіл НПП «Гуцульщина» на складання проекту землеустрою на ділянки, що перебувають у постійному користуванні ДП «Кутське лісове господарство». Ця ділянка була запроектована на відведення для будівництва та обслуговування туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая». Як пояснює сільський голова села Пістинь Тарас Бейсюк, суд підтвердив, що при виготовлені проекту землеустрою не дотримано вимог щодо погодження меж із власниками та користувачами суміжних земельних ділянок, тобто із Пістинською сільрадою. А частина з них належить до земель сільради, інформують у партії ВОЛЯ.

 

«Ця земля передбачалася для чергової подачки можновладцям з Києва», - каже Бейсюк.

 

За його словами, за правління нинішнього директора парку Василя Пророчука, 343 га природно-заповітного фонду опинилося у приватній власності.

 

Громади села Пістинь і Шешорів звинувачують керівництво Національного природного парку «Гуцульщина» у зловживанні своїм службовим становищем. Зокрема, і в несанкціонованій вирубці лісу, який «перепрофільовують» на санітарну рубку.

 

У березні цього року жителі цих сіл звернулися за допомогою до народного депутат Юрія Дерев’янка та активістів партії «ВОЛЯ» з приводу конфлікту з дирекцією НПП «Гуцульщина».

 

«Всупереч законодавству межі національного парку не погоджені. На території парку відбувалася приватна забудова у природно-заповідному фонді. Також ми виявили, що НПП «Гуцульщина» у Косівському районі незаконно присвоїла кадастрові номери трьом земельним ділянкам площею понад 1 тис. га, - розповідає член Ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала. - Народний депутат Юрій Дерев’янко разом з громадою Пістиня та Шешорів з’ясували, що це була навмисна корупційна схема для того, щоб цю землю поступово забрати».

 

Контракт з директором парку закінчився у травні 2015 року, на зустрічі в Мінекології "ВОЛЯ" вимагала оголошення відкритого кадрового конкурсу.

 

«Якщо дирекція парку, до якої є багато зауважень, підтверджених документами, скільки років ворогує з громадою і не може знайти порозуміння, а контракт у директора парку закінчився, то ця людина не може залишатися і далі на посаді», - пояснює Галабала.

 

Наразі правоохоронні органи перевіряють причетність директора НПП «Гуцульщина» Василя Пророчука і до інших правопорушень. Громада Шешорів та Пістиня просить пришвидшити слідство, адже директор НПП «Гуцульщина» продовжує тиск на громаду.

 

«На днях ми зловили машину лісу, який вивозили з території парку. З громадою знайшли пні у лісі та зрізані дерева, викликали оперативно-слідчу групу і зафіксували порушення, - розповідає місцевий житель, учасник АТО Микола Александрук. – Після того адміністрація парку склала на нас протоколи, що ми пошкодили рампу і виписали нам штраф по шість тисяч гривень штрафу».

 

Позиція «ВОЛІ» однозначна: інтереси громади мають бути захищені.

 

«Має бути поведений відкритий конкурс на заміщення посади директора парку «Гуцульщина» із чітким зобов’язанням зберегти природно-заповідний фонд, позбавитися незаконних забудов на території парку та припинити тут незаконні рубки», - підкреслила Ольга Галабала.

 

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко звернувся до прокуратури Івано-Франківської області з приводу неправомірного присвоєння кадастрових номерів та внесення до Державного земельного кадастру України географій земельних ділянок на території Косівського району.

 

Раніше народний депутат разом з громадами сіл Пістинь і Шешори під час зустрічі з обласною владою Франківщини, керівництвом управління земресурсів області вимагав вилучити ці незаконно внесені у кадастр земельні ділянки і повернути їх у державну власність. Також впорядкувати межі НПП "Гуцульщина" між Пістинню і Шешорами, відкрити доступ до земельного реєстру України.


25.09.2015 358 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

177
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1523 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1798 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2615
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2363 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7600

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

371

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1155

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1941
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

322
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

530
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998