Громади, котрі прийняли вимушених переселенців, можуть отримати побутову техніку

Івано-Франківська ОО “Молода Просвіта” розпочала збір заявок серед громад області на облаштування побутовою технікою прихистків, де групами проживають внутрішньо переміщені особи. Бюджет проєкту дозволить забезпечити необхідним 20 закладів.

Для кожного прихистку буде закуплено набір побутової техніки - холодильник, мікрохвильову піч, мультиварку, електрочайник, праску, фен та пральну машину з вмонтованою сушкою, повідомили Фіртку в пресслужбі громадської організації.

Проєкт “Простори підтримки” відбувається за фінансової допомоги гуманітарної організації CORE (Community Organized Relief Effort).

 “Ще у перший місяць повномасштабної війни на Прикарпатті розгорнули групові поселення у школах та садках. Окремих квартир чи домів не вистачало для евакуйованих з гарячих точок українців, та й не усі зараз мають достатньо коштів для винайму житла. Відповідно, комунальні заклади не облаштовані до належних побутових умов.

Люди досі потребують засобів, аби самостійно щось зготувати, попрати одяг чи елементарно висушити волосся після миття. Тому ми надамо відповідне обладнання, де його ще немає, і де ним зможуть вільно користуватися мешканці прихистку”, - розповідає керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

Заявки на отримання техніки можуть подавати громади (органи місцевого самоврядування), де розгорнуто групові поселення ВПО від 30-40 людей та більше в одній локації - у школі, садочку, гуртожитку чи інших необлаштованих місцях.

Громадські організації, благодійні фонди, державні та приватні заклади, які створили та опікуються прихистками, також можуть подавати заявки. Умовою у цьому випадку має бути наявний меморандум про їх співпрацю з органом місцевого самоврядування, де останній готовий передати їм отриману техніку у тимчасове чи постійне користування.

Під час відбору буде враховано рівномірність розповсюдження наборів техніки у районах області, а також, чи прихисток отримував схожу техніку в рамках інших проєктів. До складу відбіркової комісії буде запрошено представників ГО “Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”, Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

Заповнити заявку можна до 3 червня включно за посиланням ТУТ.

Також організатори запрошують підприємців та підприємства подавати до 01 червня включно свої цінові пропозиції на закупівлю побутової техніки. Детальні умови в описі до анкети.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Волонтерство стало антистресом під час війни», - франківчанка про досвід допомоги біженцями у Польщі

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

“Важлива сильна мотивація до перемоги”, — психотерапевт Ірина Сафронова про те, як жити під час війни

План Маршала: чому відновлення економіки України буде економічним двигуном для Європи?

Репортаж з оточеного Херсону: окупанти планують криваві провокації та зміну влади

"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

357
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2944
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21098
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1989
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1361 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2380

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

721

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2158

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

833

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1420
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

158
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

471
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1006
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

158
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

776
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

749
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

686
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8224
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

882 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

883
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2181 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

832