Гори подарунків, але брак солодощів: Як Святий Миколай збирається до сиріт (фото)

На Прикарпатті підходить до завершення традиційна акція «Святий Миколай іде до сиріт». Вже за кілька днів помічники святого розвезуть подарунки вихованцям інтернатів.

Як цьогоріч пройшла акція, чи всі листи знайшли благодійників і чи потрібна ще допомога, кореспондентка Бліц-Інфо дізналася у керівника БО «Мальтійська служба допомоги» Романа Яручика.

За словами пана Романа, понад дві тисячі подарунків вже запаковані, на складах чекають коли їх повезуть в інтернати до маленьких адресатів.

«Всі листи знайшли своїх благодійників. Ці коробки, що навколо - це навіть не десята частина всіх подарунків. решту чекають на складі. Окрім індивідуальних подарунків у нас є ще близько трьохсот загальних для класу. Проте хочу зауважити, що для дітей головне не вміст коробки, а що Миколай дарує йому іменний подарунок», - запевняє керівник мальтійців.

Загалом, каже Роман Яручик, за 20 років в цій акції взяли участь більше 15 тисяч людей. І ті, хто тоді мали більше можливостей допомогти, зараз вже стали бабусями і дідусями, які все одно приходять і жертвують хоча б невеликі гроші.

«Зрозуміло, що зараз у людей складна економічна ситуація. Проте літні люди жертвують кошти з пенсії за жовтень, листопад і кажуть, що ще з пенсії за грудень трохи принесуть для дітей. Не важливо, скільки вони жертвують, головне, що вони виділяють ці кошти. Наприклад у нас є незрячий чоловік з Ямниці, який щороку жертвує гроші і майже 90-літня бабуся, яка сама сирота і добре розуміє, що переживають ці діти», - пояснює чоловік.

Пан Роман зауважує, що хоча іменні подарунки вже готові, втім допомога небайдужих ще дуже потрібна, адже для дітей потрібно підготувати фруктові і солодкі пакуночки.

«Нам цього року бракує трохи коштів на придбання фруктів і солодощів. Зараз смаколики підготували для 1100 дітей. Але ще стільком ж не замовили фрукти і солодощі, бо бракує фінансів. Цей рік не був солодким в інтернатах, тож ми просимо людей допомогти з цукерками для дітей, щоб якось «засолодити» їх життя. Це можуть бути, як готові солодкі подарунки, так і розвісні цукерки. Наші волонтери їх перемішують, зважують і пакують в торбинки»,- пояснює Роман Яручик і демонструє символічну майстерню Святого Миколая, де пакують солодощі.

Керівник Мальтійської служби підкреслює, що сироти потребують підтримки не тільки на свято. Наприклад, в один інтернат треба пральної машинки, в іншому бракує морозильної камери. На щастя, є люди, які пожертвували кошти на ці потреби, тож днями техніку доставлять в інтернати. Втім, за словами Яручика бувають і невеликі потреби, наприклад ремонт баяну, щоб діти навчалися музики, чи купівля засобів гігієни.

«Що стосується загальних подарунків, то просять все: від нижньої білизни і шкарпеток, до акваріуму для черепахи та настільних ігор. Є й такі діти, що хочуть кудись поїхати на екскурсію. Буває, що замовляють набори для майстрування чи рукоділля. Навіть туалетний папір та засоби гігієни замовляють, хоча б здавалося, яке відношення вони мають до Миколая. Тож навіть для тих, хто не встиг взяти листа від дитини, ми можемо запропонувати різні варіанти допомоги. Ми хочемо донести до людей, що на Миколая діти не з’являються в інтернаті і після свята вони нікуди не зникають. Святий допомагає нам зібрати подарунки до цього дня, але він мусить діяти і протягом року», - каже чоловік.

Роман Яручик розповідає, що люди приходять цілими сім’ями, беруть листи, разом читають, потім вибирають подарунки. Окрім того буває, що благодійники щороку підтримують одну і ту ж дитину від першого класу до останнього. Є випадки, коли люди настільки прив’язуються до цих дітей, що запрошують їх на канікули чи на свята. Бувало, що й усиновлюють.

«В кожної дитини є стратегія написання листа, а в дорослих стратегія обрання листа. Ці діти просять те ж, що і інші. Проте в них є трішки поверхневе бачення реального світу. Вони уявляють, що тут ходять в костюмах Nike, діти їдять вдома лише снікерси і граються айфонами. Хоча, хочу зауважити, що майже в кожному листі діти просять миру і щоб солдати повернулися живими, просять здоров’я для рідних. Дуже чуттєво, коли діти пишуть про подарунки для братиків та сестричок. Окрім того при кожній нагоді діти пишуть, що люблять своїх батьків, незважаючи чи батьки живі, чи вже ні», - зауважує мальтієць.

Що ж стосується самих подарунків, то окрім традиційних іграшок на пультах, ляльок і техніки діти замовляють і незвичні речі. Наприклад цього року хлопчик попросив мурашину ферму.

«Діти просять канарейку, мурашину ферму чи собаку. Я кажу благодійникам, зачекайте, що ми з нею тут будемо робити три тижні. Тварину ж треба годувати, доглядати. Куди ми їх подінемо? Але діти є діти і вони хочуть домашніх улюбленців», - ділиться очільник Мальтійської служби допомоги.

Варто зауважити, що бажання молодших і старших дітей відрізняються. Старші розуміють, що це останні подарунки в житті і просять одяг, взуття, швейні машинки.

«Був хлопець дев’ятикласник, який попросив бензопилу. Всі дивувалися такому листу, але прийшов чоловік, який працює з лісом і каже, що в цьому бажання нічого дивного. Хлопець живе в горах і розуміє, що бензопила потрібна в господарстві, він зможе нею заробити собі на життя. Тому можу сказати, що все складається, як пазл: на кожне бажання є той, хто хоче його виконати», - переконаний пан Роман.

Для тих, хто не зміг собі обрати лист, але хоче якось конкретно допомогти певній дитині, в мальтійців є список особливих потреб. В цьому переліку слухові апарати, окуляри, лікування зубів та багато інших потреб, які потребують значних коштів.

«Приходить людина і не може знайти лист, який її зацікавить. Тоді ми пропонуємо цей список і вона каже, що це саме те про що вона думала і як хотіла допомогти. Я вважаю, що це справді діяння святого Миколая», - підсумовує Роман Яручик.

Фотогалерея


11.12.2018 2285
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1253
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1013
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2019
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3496
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1301
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1288

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1581

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

453

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1100

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1264
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24223
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

473
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2633
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

552
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1465
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

647
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15336
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

452
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

475
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1305 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

589
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

498