"Люди військові, вони більш холодні, вони не потребують того, щоб ти там підходив, показував якусь жалість чи співчуття.Але єдине, що ти можеш зробити, і для мене це правильно, ти можеш підійти та сказати дякую", — каже один з учасників фокус-груп.
"З одного боку опитані декларують високий ступінь схвалення соціальної інтеграції людей з інвалідністю та особистого комфорту у комунікації із ними, але водночас показник соціальної стигматизації говорить про інше", — йдеться в дослідженні.
Що про життя в українському суспільстві говорять самі люди з інвалідністю?
Головним дискримінаційним моментом опитувані назвали мобільність, тобто можливість вільно пересуватись за межами помешкання, неможливість доступу до об’єктів публічного простору і дискримінація при пошуку роботи та працевлаштуванні, яке здебільшого має номінальний характер для виконання квоти.
Довідково: опитування провели упродовж 28 серпня-1 вересня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера.
Опитали 2 000 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (окрім АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок).
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Якісний компонент: 48 респондентів з різних регіонів України. Провели 16 глибинних інтерв’ю за погодженою анкетою з особами з інвалідністю (опорно-руховий апарат, зір, ментальне здоров’я, ветерани) з усіх макрорегіонів країни.
Крім того, провели 4 дискусії (32 респонденти) за погодженою анкетою з особами без інвалідності з усіх макрорегіонів країни протягом 5 – 20 жовтня 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Існує невизначеність, яка є надією. Як підтримати родини зниклих безвісти