Голова профкому Івано-Франківської обласної філармонії написала відкритого листа про інспірований конфлікт у колективі

 

/data/blog/41007/07007c1cd4988038e85bb62e34fde1cd.jpg

Фото: www.golos.com.ua


Голова профкому Івано-Франківської обласної філармонії Олександра Золотова опублікувала відкритого листа з приводу конфлікту між керівництвом і колективом закладу.

 

Лист опубліковано на сайті філармонії.

 

Наводимо текст листа повністю: 

Я, Золотова Олександра Йосипівна, працюю в обласній філармонії з липня 1987 року на посаді артистки-інструменталістки академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile», а з грудня 2006 року ще й очолюю профком філармонії. Цю установу вважаю своєю рідною, адже тут є часточка і моєї багаторічної праці, тому всі розмови, що точаться останнім часом довкола конфлікту, пов’язаного з симфонічним оркестром, мене турбують. Саме з цієї причини хочу висловити свою думку з даного питання.


З січня 2012 року філармонію очолив Савка А.М., випускник ЛМА ім. М. Лисенка, кандидат мистецтвознавства (тема дисертації пов’язана з дослідженням роботи Львівської філармонії). Маючи такі ґрунтовні теоретичні знання та своє бачення розвитку філармонії, Андрій Михайлович почав втілювати ці ідеї та плани в життя. В той же час ми отримали чудово відреставрований концертний зал, а це дало змогу повноцінно відновити концертну діяльність (понад півтора року зал був закритий). Впродовж концертного сезону 2012-13 рр. у філармонії були впроваджені абонементи (вперше!) для постійних відвідувачів (в т.ч. пенсіонерів, учнів та студентів), сучасними стали поліграфія (друк афіш, буклетів, флаєрів, банерів), звукове та світлове оформлення, дбайливе ставлення до кожного відвідувача, про що свідчать записи в «Книзі відгуків», сайт філармонії. Для глядачів неодноразово проводилися конкурси з врученням призів і т.д.


Окрім цього, я, як працівник філармонії, можу оцінити злагодженість, добросовісність та невтомність в роботі всього адміністративного апарату, що сприяє чіткому графіку в підготовці та проведенні кожного концертного заходу як в стінах установи, так і поза її межами (на виїзних точках). Впродовж минулого концертного сезону глядачі мали змогу насолодитися виступами як корифеїв, митців зі світовою славою, так і молодих блискучих виконавців (М. Скорик, Л. Шутко, К.А. Кулька, Н. Хома, В. Винницький, І. та Н. Пилатюки, О. Мороз, Л. Футорська та ін.) – варто переглянути буклети, щоб переконатись в цьому. Якісно нового рівня набуло і ведення філармонійних концертів – чітка, лаконічна, надзвичайно цікава (особливо маловідома) інформація краще налаштовує слухача на сприйняття музики, збагачує, формує та виховує смаки, особливо у молоді, яка активно зараз відвідує концерти.

П’ятий концертний сезон філармонійного симфонічного оркестру я вважаю найбільш успішним та вагомим. Головним диригентом та художнім керівником в цей час був Н. Яцків, також окремі концертні програми готували з оркестром диригенти Д. Злотник (Литва), С. Хоровець.


Публіка вже встигла полюбити наших симфоністів і з нетерпінням очікувала кожного виступу, адже скарбниця світової симфонічної музики справді невичерпна, а живе виконання (а ще коли воно хороше) в гарному залі дарує естетичну насолоду і відчуття причетності до творення дива. Тоді справді розумієш істинність слів, що філармонія – храм мистецтва. І як до будь-якого храму, сюди слід входити з добрими намірами і чистими помислами.


Конфлікт між директором філармонії та групою артистів симфонічного оркестру створив нездоровий ажіотаж довкола тих суперечностей, які можна було вирішити в робочому порядку, адже дирекція готова була до діалогу. Однак молоді люди обрали шлях «боротьби». Мене, як голову ПК, було поінформовано, що колектив вимагає проведення конкурсу на посаду головного диригента, відміни безпідставного прослуховування артистів, повернення до колишнього штатного розпису і т.д. Проте, вони забули, що керувати філармонією належить за посадою – директору, а виконувати свої посадові обов’язки повинен кожен артист згідно з посадовою інструкцією. Заробітна плата нараховується не за прихід на роботу, а знову ж таки – за виконання цієї роботи. Тому за систематичне порушення трудової дисципліни ряд працівників отримали догани, їх поведінка розглядалася на засіданні ПК (04.09.2013 р.) і кожен персонально підтвердив своє бажання працювати на посаді артиста симфонічного оркестру (оскільки вчасно не змогли розібратися в ситуації та були введені в оману), визнаючи свої помилки і запевнивши, що жодних подальших порушень трудової дисципліни не допустить, бо це призведе до втрати роботи на законних підставах.


На даний момент симфонічний оркестр повноцінно готує нову програму до відкриття концертного сезону, з колективом працюють диригенти Н. Кулиняк та І. Остапович. Хотілося б сподіватись, що «борці» за «правду» нарешті зрозуміли, що правда у кожного своя, а істина – одна. Для нас – це мистецтво. І воно потрібне нашим глядачам. А журналістів і всіх цікавих радо запрошуємо до глядацької зали – тут ви отримаєте найсвіжіші враження з перших рук.


23.09.2013 454 0
Коментарі (0)

10.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

484
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

504
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

412
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

2914
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1012
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2048 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

66

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2807

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3676

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6852
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2760
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

902
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4138
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

360 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

819
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1644
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1492
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

296
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

90
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1364 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

601
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2722