
Голова Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Гриновецький розповів, що його дочка і зять досі працюють помічниками у суді, який він очолює. Але суддя переконує, що до працевлаштування родичів не причетний.
Про це він завив у програмі «Звіти наживо» на UA: Карпати, пише Курс.
«Вийшло так, що помічник моя суддя вийшла заміж за іншого помічника, який працював у цьому суді. Але важливий момент, що це сталося до того, як я був обраний головою суду. Жодного відношення, що я був керівник і я щось посприяв, що родичі мої попали до апеляційного суду, абсолютно не було», – каже Гриновецький.
Він також нагадав, що до 2017 року у цьому ж суді працював його сват.
“Мало того батько того мого зятя був наш колєга – суддя апеляційного суду. У зв’язку з цими проблемами, що громадськість має деякі зауваження з цього приводу, він зараз вже не працює, і з цього приводу зауважень ніяких не має бути”, – вважає голова апеляційного суду.
Дочка та зять Ірина і Ігор Хруняки працюють на посадах помічників суддів. А до 2017 року суддею в апеляційному суді працював сват Богдана Гриновецького – Євген Хруняк.
Син Богдана Гриновецького працює у прокуратурі.
«Закон це не забороняє. Якщо наша діяльність пересікається, то є на це вихід – самовідводи», – каже суддя.
Також він нічого поганого не бачить у тому, що четвертий раз очолив апеляційний суд. Хоч закон і не дозволяє суддям обіймати одну адміністративну посаду більш як два рази поспіль. Гриновецький уникнув застосування цього обмеження через те, що обирався на посаду голови в уже “іншому суді”.
У жовтні 2018 року запрацював новий Івано-Франківський апеляційний суд. Його утворили на місці Апеляційного суду в Івано-Франківській області, який був ліквідований указом Президента. До Івано-Франківського апеляційного суду перевели 15 суддів, які працювали у “старому” – Апеляційному суді Івано-Франківської області.
«Коли мене обирали головою Івано-Франківського апеляційного суду, то жодних зауважень не може бути. Бо це зовсім інша структура, нова судова інституція, яка не має жодних відношень до попередніх посад, які були в мене», – сказав у програмі Гриновецький.
Читайте також:
Ціна питання: скільки в Україні коштує купити потрібне судове рішення (ІНФОГРАФІКА)
Бреше він!
"Є така традиція засівати" - казав суддя Зварич коли у нього в кабінеті мільйон хабара вилучали.
"Просто мої родичі найкраще підходили на всі посади у моєму суді"...
З іншого боку на рішення і їх якість слід дивитись. На відповідність статків зарплаті. А родинні династії усюди поки що і це не є погано коли є результат, бо не на всі професії бажаючих вистачає. Повторюсь - на майно глянути і тоді можна підозрювати що мафія, а не просто хто куди міг туди й прилаштувався будучи родичем. Україна поки не розвинулась щоб хто чим хотів ттм би й займався - немає зарплат.