Глава УГКЦ освятив у Франківську ікону Фатімської Богородиці і камінь під будівництво дитячого садочка (фото)

Як вже повідомляла Фіртка, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук 22 грудня прибув на парафію святих Кирила і Методія, що в Івано-Франківську.

 

Святкування Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, розпочались Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолює Глава УГКЦ.

 

«Для того, щоб ми зрозуміли, чому ми сьогодні через тисячі років після тої події знову її згадуємо і святкуємо, ми повинні прислухатися до Слова Божого. Змістом сьогоднішнього свята є благовість перемоги - перемоги добра над злом, перемоги чистоти над нечистю і всім тим, що постає на Бога. Сьогоднішнє свято є святом сили добра», - такими словами звернувся Предстоятель до вірних на початку своєї проповіді.

 

Глава УГКЦ також звернув увагу на те, що сьогоднішнє свято звертає нам увагу на те, що в лоні св. Анни непорочно зачинається Пречиста Діва Марія. Маючи природніх батьків, будучи зачатою від батька і матері, вона не зазнала над собою влади первородного гріха. Тому в наших піснеспівах ми її величаємо як «Присноблаженную і непорочну».

 

«Я сьогодні приїхав до вас, щоби урочисто завершити ювілейний рік, присвячений 100-річчю об’явлень Матері Божої у Фатімі. Ми починали цей ювілейний рік там, разом з усіма східними католицькими єпископами Європи. На цю прощу з’їхалися наші прочани, наші емігранти з центральної і західної Європи, які вперше провели свій з’їзд. І там я звернувся до них тими словами, якими Діва Марія звернулась до дітей: «Ви хочете каятись і молити Бога за грішників? Чи ви хочете жертвувати свої діла покути, свої страждання за навернення Росії?» Мої люди сказали мені: «Хочемо!» - поділився спогадами Патріарх.

 

За його словами, фатімські об’явлення говорять нам про Україну. Пресвята Богородиця попереджали нас про час великої війни, про те, що ці диявольські ідеології, які йшли з Росії, будуть небезпечними усім. Вона просила дітей, щоб вони стали учасниками перемоги добра над злом. І цей заклик стосується абсолютно кожної людини.

 

«Щоб завершити цей ювілейний рік, я приїхав до вас. Тому що, коли ці обіцянки Пречистої Діви Марії не дійдуть до кожної парафії, коли кожен християнин, кожен українець не пообіцяє Богові і Церкві, що він буде боротися зі злом, коли не стане співучасником боротьби проти зла, - до того часу ми не відчуєм радості перемоги, яку ми уже сьогодні святкуємо», - наголосив Блаженніший.

 

На думку Глави УГКЦ, вже сьогодні той змій, який нас кусає, який вбиває на Донбасі наших синів і дочок є переможений.

 

«Нам інколи здається, що добро і правду треба захищати. Нам деколи здається, що неправда і зло є сильнішими. Але, повірте мені, - це є ілюзія, яку навіює нам наш ворог, тому що добро і правда, як світло, яке засвічуємо на свічнику, має свою власну силу, має свою власну перемогу. Добро треба чинити, тоді воно буде світити. Правду треба проголошувати і свідчити. Вона має власну силу перемогти всяку неправду і всяке зло. Живімо в правді, чинімо добро і побачимо його перемогу, його силу!» - заохотив Патріарх.

 

Варто зазначити, що Блаженніший Святослав привітав усіх з сьогоднішнім святом, особливо ж тих, хто носить ім’я матері Пресвятої Богородиці св. Анни. Він також побажав усім присутнім брати участь в перемозі добра над злом. Цього нас навчить Пречиста Діва Марія, об’явлена в Фатімі, через щоденні жертви, покути, молитву за навернення грішників.

 

«Берімо участь в перемозі України!», - закликав Глава УГКЦ присутнім.

 

Після завершення спільної молитви, на церковному подвір’ї відбулось освячення ікони-мозаїки Фатімської Богородиці. Також Патріарх благословив наріжний камінь під будівництво дитячого садочка «Ковчег».

Фотогалерея


22.12.2017 1204 0
Коментарі (0)

12.07.2020
Тетяна Дармограй

Людмила Дем’яник, яку бійці знають за позивним Катруся Стріла, розповіла про те, як потрапила на фронт, з якими упередженнями там стикнулась, як адаптовується до цивільного життя та чим буде займатись після закінчення війни.

5948
10.07.2020

Про те, як  працює з іноземними інвесторами UkraineInvest Фіртка поспілкувалася з Андрієм Павлівим — представником урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західній Україні.

1693
09.07.2020

Запашна та яскрава композиція з квітів дає можливість будь-якій людині перенестися в спекотне літо навіть лютою зимою, коли багато хто тільки мріє про свіжі, ароматні та щойно зібрані рослини. Сервіс flowers.ua/ru/frankovsk працює впродовж року, надаючи

1026
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

1276
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

1992
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

1640

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

2049

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

5325

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

8741

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6790 2
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

2592
10.07.2020

На Землі новий «диктатор» – COVID-19 і ми змушені пристосуватись до життя в нових умовах.

1248
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

8088
13.07.2020

У неділю, 12 липня, парафіяльна спільнота св. апостолів Петра і Павла в селі Старуня урочистою молитвою дякували Богові за своїх Небесних покровителів – Верховних апостолів Петра і Павла. В рамках відзначення храмового свята на парафії відбув

668
07.07.2020

Його життєва історія сповнена несподіваних поворотів долі, адже йому довелося здійснювати своє архієрейське служіння у вкрай складний для Церкви час – підпілля та переслідування.

1014
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

1298
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1678
14.07.2020

Український фільм «Мої думки тихі» восени вийде на HBO Europe.

386
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

1443
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

744
09.07.2020

Про це президент заявив 8 липня під час зустрічі з представниками бізнесу Чернівецької області.

2066 1
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

865