Герої і антигерої

 

Герої захисники Майдану нам відомі, а завдяки останнім подіям у Криму знаємо  тепер, що є таки в Україні  професія -Батьківщину захищати! І слава Богу.

На жаль, є антигерої. Це і зрадник Березовський, і свої тітушки, беркут та їм подібні. 

Але я спочатку не про них.  Казатиму про тих, кого ми вже виправдали після щирого інтерв"ю. Пригадуєте розповідь  полковника альфівця Асавалюка, де він  з колегою доказує, що вони не стріляли по майданівцях, а лише спостерігали. Аби не було збройної загрози. 

Думаю, захищаючий нас, елітний підрозділ СБУ чудово знав приналежність інших снайперів на Майдані. Адже стрілецька група передбачає і старшого  і спостерігачів і наводчиків. Власне тих людей ,які повністю, на відміну від людини за прицілом  володіють ситуацією. Я вже не кажу про те, що за родом служби цю інформацію хлопцям мали просто дати.  Тобто наші снайпери  цілком логічно знали і  згідно присязі  мали знищити чужинців, які два дні безкарно убивали безбройних людей.

Але цього не сталося. Думаю, мова може йти якщо не про посібництво, то, принаймі, злочинну бездіяльність.

Агов, прокурори! Ви де.

Але свій невеличкий опус я закінчу цілком оптимістично.

Десь багато багато років тому мій хмельницький дядько, учасник ВВВ розповідав про українських солдатів як наймужніших воїнів світу. Мовляв,була така пекельна ситуація: брали вони німецьку висотку  з 9 вечора до сьомої ранку. Поклали дві третіх батальйону для перемоги. Коли нарешті вилізли на цей наскрізь пролитий кров"ю горбок, й ідентифікували полеглого супротивника, виявилося, що вони вночі помилково атакували таку ж радянську частину із хлопців, набраних як і їхня частина- з України.

Я пригадую криваве протистояння на майдані між  нашими соколами і ВВшниками, беркутівцями, які в основному були українцями. Героїзм повстанців і малозрозуміла впертість солдатів у чорних мундирах були просто вражаючі. 

Згадавши дядькову розповідь і, зрештою, безконечну кількість прикладів української відваги, аж до наших вояків у Криму,розумію, що інакше на Майдані й бути не могло.

Єдине, чого б хотілося, і у що я вірю, що свій героїзм надалі ми спрямовуватимемо не один на одного. А на зовнішнього ворога і на творення власної процвітаючої держави! 


06.03.2014 Олег Олексюк 886 1
11.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

1263
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

995
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

609
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

4394
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1302
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2390 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

228

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

3115

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3820

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

7002
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2945
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

1075
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4301
12.08.2020

У понеділок, 10 серпня, відбулася чергова зустріч членів Секретаріату Всецерковного Патріаршого Собору спільно зі синодальною робочою групою з опрацювання душпастирського плану УГКЦ. Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасн

111
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

494 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

1025
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1774
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

415
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

253
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1509 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

713
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2861