Gazeta Wyborcza: Янукович стає проукраїнським?

Янукович стає проукраїнським? Соратники президента України стверджують, що він щиро прагне реформ, до того ж Віктор Янукович останнім часом демонстративно виявляє пошану до всього українського. З огляду на те, що у найближчі чотири роки Україна навряд чи матиме іншого президента, залишається сподіватися на покращення не лише в економічній сфері, пише Марчін Войчеховський у польській Gazeta Wyborcza.

 

«Чи дає щось Україні те, що російськомовний президент бачить сни українською?» – питає Марчін Войчеховський, адже саме таке зізнання зробив нещодавно Віктор Янукович своїй соратниці.

 

Побувавши на Банковій, автор не відчув, що це «резиденція президента, який хоче реформувати країну», тут панує той самий бюрократичний маразм і звичаї, що і раніше. «Шеф підійшов нещодавно до мене і питає: Аню, чи витримають люди реформи, які ми плануємо?» – розповіла виданню заступник глави адміністрації Януковича Ганна Герман. На думку автора статті, подібні питання звучать абсурдно в Україні, де реформ потребують більшість сфер життя.

 

«Він хоче реформ і проводить їх! Ми не балакаємо, а робимо», – переконували автора статті соратники Януковича, у той час як опозиція вважає, що демократія і незалежність України під загрозою. «Не все так погано. Економічна ситуація поліпшується», – сказав Марчіну Войчеховському професор В’ячеслав Брюховецький, засновник Києво-Могилянської академії. Журналіст Михайло Зубар, своєю чергою, прокоментував ситуацію наступним чином: «Янукович до болю радянський, але конкретний. Як щось пообіцяє, то зробить. Треба тільки спрямувати його у правильне русло».

 

Пересічні українці, з якими вдалося поспілкуватися автору статті, переважно кажуть, що за Януковича стало краще. У той час, як знайомі інтелектуали обурюються: «Зростання є, бо після кожної кризи буває відлига. Але це заслуга не нової влади», – цитує автор статті слова журналіста Євгена Глібовицького. Попри налагодження економічної ситуації, «для львівської чи київської еліти, яка говорить і думає українською, президент з російськомовного Донецька, який українською читає здебільшого з листочка і цідить кожне слово, аби не помилитися, – це все одно ляпас», – пише Марчін Войчеховський.

 

Щодо зовнішньої політики, то тут ситуація трохи інша. «На щастя чи нещастя, в Україні все вирішує великий бізнес, – сказав автору один дипломат. – Зараз бізнес злякався зближення зі Сходом, але ще не знає, чи варто йти на Захід. Олігархи бояться більш конкурентного західного капіталу. А місцеві олігархи, додає автор статті, за будь-якої влади живуть добре.

 

Тепер у справі підписання угоди про вільну торгівлю, йдеться в статті, важливо одне, чи зможе Янукович «нав’язати свою волю бізнесу, чи навпаки: бізнес покаже президенту, де його місце». З Януковичем працює комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле, який розповідає про користь, яку може принести Україні зближення з Євросоюзом. І як би не ставилася до цього опозиція та інтелектуали, у найближчі чотири роки Україна не матиме іншого президента, наголошує автор. Сьогодні президент Янукович виявляє пошану до всього українського, пише автор. «Коли кілька тижнів тому я запитав його про майбутнє польсько-українського примирення, він прочитав з листочка обіцянку продовжувати зусилля. Було видно, що про історію України він має бліде уявлення, але підготували його компетентні радники», – зауважує Марчін Войчеховський.

 

ІноЗМІ


23.03.2011 785 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

376
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

800
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1108 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2594
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1929
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2180

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

245

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

375

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1312

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1303
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1042
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

858
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14715
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

741
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10520
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6232
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

759
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

843
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2993
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

704
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

776
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

677