#FreeDrKuzmenko: Представники правозахисної ініціативи звернулись з офіційною заявою до вищих посадових осіб держави

Юлія Кузьменко без вагомих підстав понад місяць знаходиться під вартою.

Представники правозахисної ініціативи #FreeDrKuzmenko заявляють, що виконавці слідства справи вбивства журналіста Павла Шеремета стали порушниками українського та міжнародного законодавства.

Через те, що розслідування стало центром маніпуляцій різних політичних гравців, Юлія Кузьменко більше ніж місяць безпідставно знаходиться під вартою. Учасники правозахисної ініціативи звернулись до вищих посадових осіб держави з офіційною заявою:

"Ми чітко розуміємо, що з участю у брифінгу МВС, де було анонсовано гучне "розкриття" справи Шеремета, перших осіб держави – президента, міністра внутрішніх справ, генерального прокурора, її дискурс було переведено з суто юридичної в політичну площину. За короткий проміжок часу вона стала майданчиком боротьби різних політичних гравців. Однак, заручником цієї боротьби залишається д-р Юлія Кузьменко, яка без вагомих підстав понад місяць знаходиться під вартою.

Виконавці такого відверто недолугого слідства допустили низку кричущих порушень українського та міжнародного законодавства, які не можуть залишатися поза увагою. Їх некомпетентність чи спрямована дія (це має встановити окреме розслідування) призвели до дискредитації вищих посадових осіб держави, які вийшли за межі своїх повноважень. На Президента України, внаслідок цієї дії, фактично поклали відповідальність за порушення основоположних прав людини. Хоча, з юридичної точки зору, він не має впливу на слідство. Це все закономірно призвело до збурення українського суспільства.

З іншого боку, представники різних політичних груп, замість того, щоб консолідуватися навколо першопочаткової основної мети – звільнення з-під варти поспішно обвинуваченої Кузьменко, використовують цю справу для пропаганди своїх кампаній та ідей, зокрема, і антивладних.

Однак, політизація справи прикриває недолугість слідства і заважає захисту. Жодна політична заява не може замінити закон.

Критичним на сьогодні розумінням є те, що час іде, а д-р Кузьменко продовжує знаходитись за ґратами. Тому наше звернення до вищих посадових осіб держави таке – не дайте політичній доцільності зруйнувати людське життя та знищити віру в демократичні цінності сучасної правової демократичної України".

Активісти "#FreeDrKuzmenko" впевнені, що окреме розслідування має встановити чи порушення виконавцями слідства є їх некомпетентністю чи спрямованими діями, що призвели до дискредитації вищих посадових осіб держави. Цією заявою ініціатива хоче добитись якнайшвидшого звільнення з-під варти поспішно обвинуваченої Юлії Кузьменко.

Нагадаємо:

  • Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва.
  • 12 грудня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков написав, що поліція затримала й оголошує підозру фігурантам провадження про вбивство Шеремета в липні 2016 року.
  • Згодом заступник голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції Євген Коваль назвав серед підозрюваних сержанта Сил спеціальних операцій Андрія Антоненка, військового медика Яну Дугарь, волонтера Юлію Кузьменко та ветеранів збройного конфлікту на Донбасі Інну і Владислава Грищенків.
  • 13-14 грудня Печерський районний суд задовольнив клопотання прокуратури та відправив одну з підозрюваних – військового медика Яну Дугарь – під цілодобовий домашній арешт. Також суд заарештував на два місяці без права внесення застави Андрія Антоненка та Юлію Кузьменко.


14.01.2020 409
Коментарі ()

16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

1019
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

721
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

18388 2
09.10.2020

Серед нових людей, які вирішили позмагатися на цих виборах, є Ігор Бартків. Він - віцепрезидент Івано-Франківської торгово-промислової палати і до цього був зовсім непублічною людиною.  

2986
07.10.2020

За креативом кандидатів містяни спостерігатимуть увесь наступний місяць. Але, банери із голослівними гаслами та виконані у чітких партійних кольорах давали зрозуміти, хто тут господар.  

1834
03.10.2020

Нам потрібні системні зміни, а саме встановлення чітких правил для всіх і відповідні наслідки за їх порушення.  Від порушення правил дорожнього руху до викорінення такого поняття як «хабар», в принципі.

1979

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

5945

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4150 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

9944

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

7951
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1016
07.10.2020

Культура приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Всього до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини рекомендовано включити п'ять елементів, серед яких - "Культура приготування укра

1346
23.09.2020

Якщо ви захочете приготувати на десерт щось швидке і смачне, то цей сливовий пиріг саме те, що ви шукали. А бонусом - ще й історія про нього. Кажуть, що газета The New York Times декілька років поспіль на численні прохання американських домогоспода

2572
14.10.2020

У суботу, 10 жовтня, урочисто відкрили електронні аудіогіди для Хресної дороги на території Погінського монастиря Успіння Матері Божої в селі Погоня.  

779
13.10.2020

У суботу, 17 жовтня, в костелі Ісуса Христа Царя Всесвіту, що по вул. Вовчинецька, 92, відбудуться події під назвою «Святий Йоан Павло II – речник діалогу».  

650
12.10.2020

Міжнародна проща Вервиці за мир в Україні та єдність Церков за збереження християнських цінностей пройшла впродовж 10-11 жовтня в Погоні.  

1242
04.10.2020

Вчора, 3 жовтня, Івано-Франківська духовна семінарія святкувала урочисте відкриття академічного року та вручення підрясників студентам ІІ курсу.  

1355
13.10.2020

Столицею ліжникарства називають Яворів Косівського району. Тут чи не в кожному дворі зі справжньої овечої шерсті майстрині виготовляють ліжники.

728
15.10.2020

При цьому Жееенбеков своїм указом відправив у відставку уряд країни.

575
15.10.2020

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк також додав, що по п’ятому питанню ще тривають обговорення.

2848
15.10.2020

У списках кандидатів не тільки чинні політики, а й чиновники, спортсмени, представники шоу-бізнесу та ті, хто хоче повернутися у «велику гру».

1399
15.10.2020

Івано-Франківщина - на першому місці серед областей за відновленням шляхів державного значення.

479