Франківським чиновникам не вдалось забрати продуктовий ринок

 

/data/blog/49261/b3082ceb6fe8ac23a2d5be08a72143b4.JPG

 

Івано-Франківський продуктовий ринок знову у центрі уваги.
 

14 березня до офісу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий сервіс», що орендує приміщення ринку, прибули представники Фонду комунального майна громади міста Івано-Франківська, щоб… забрати у підприємства ринок. Чиновники принесли з собою відповідний лист та акт прийому-передачі приміщень.

 

Як повідомив один з представників міської влади – начальник відділу оренди Фонду комунального майна Ігор Гриненко, 27 лютого було ухвалено рішення Івано-Франківської міської ради, яким було надано дозвіл на розірвання договору оренди приміщень міського продуктового ринку товариством «Торговий сервіс». Таке рішення нібито було ухвалено на клопотання колишнього керівника «Торгового сервісу» Ігоря Дутки. Відтак пан Гриненко запропонував керівництву підприємства підписати акт прийому-передачі приміщень.

 

«27 лютого прийнято рішення міської ради… Дано дозвіл на дострокове розірвання такого договору оренди, - прокоментував чиновник свої дії БРІЗу, - Ми як державні службовці зобов’язані його виконувати. Підготовлено акти прийому-передач від орендаря до орендодавця, принаймні ті, які потрібно, і супровідний лист від наших депутатів міської ради – таке прохання підписати».

 

Втім, в кінцевому підсумку представникам міської влади таки довелося піти ні з чим. Причини, чому керівництво ТзОВ не може підписати акти «зараз і вже», їм докладно пояснив Любомир Ярицький – адвокат, який представляє інтереси орендарів ринку.

 

З його слів, по-перше, Ігор Дутка як керівник ТзОВ «Торговий сервіс» не мав права підписувати жодного клопотання щодо розірвання договорів чи будь-які інші подібні документи, оскільки відповідно до статуту підприємства, такі повноваження має виключно правління товариства. Як зауважив пан Ярицький, саме з цих причин І.Дутка 25 лютого – в день фактичного підписання ним клопотання – був звільнений з посади. Адвокат також звернув увагу чиновників на ту обставину, що договір було укладено з нотаріальним посвідченням, а відтак, згідно чинного законодавства, розірвання його має відбуватись також з обов’язковим нотаріальним посвідченням.

 

«На сьогоднішній день договір чинний, він не розірваний, - повідомив юрист, - і ті представники, які приходили сьогодні з вимогою передати їм приміщення критого ринку, цю вимогу висували безпідставно, оскільки договір чинний. І передавати приміщення без розірвання договору оренди «Торговий сервіс не буде», оскільки «Торговий сервіс» виконує лише те, що прописано в законі».

 

З огляду на усі ці моменти керівництво «Торгового сервісу» оскаржило рішення міськради до Господарського суду Івано-Франківської області, паралельно направивши до суду клопотання щодо забезпечення позову і заборону вчинення до винесення рішення по суті будь-яких дій щодо передачі орендованих приміщень. При цьому, як запевнив юрист, керівництво товариства обов’язково виконає рішення суду, коли таке буде ухвалено.

 

Крім того, говорячи про підписане І.Дуткою клопотання, адвокат дав зрозуміти, що у керівництва компанії є суттєві сумніви щодо його легітимності. Адже підписано його було під тиском озброєних людей в масках, які, вочевидь, для того, щоб ця обставина – відсутність вільного волевиявлення як головний чинник легітимності будь-якого такого документу – не стала на заваді ухваленню «потрібного» рішення Івано-Франківською міськрадою, змусили тодішнього директора підприємства написати клопотання заднім числом. Відтак, під клопотанням стоїть дата не «25 лютого», коли його було фактично підписано, а «22 лютого». Разом з тим, саме тут, на думку юриста, новітні «рейдери» і припустилися помилки. «22 лютого, - зазначив він, - це був вихідний день. Це була субота. Працівники підприємства в цей день не були табельовані і керівництво товариства також не працювало».

 

Слід зазначити, що, не зважаючи на усі невирішені юридичні моменти, бажаючих покерувати продуктовим ринком вже назбиралося чимало. Як стверджують працівники, деякі з таких ділків вже навіть приходили у ТзОВ «Торговий сервіс» і, не пред’являючи жодних документів, заявляли про те, що Івано-Франківський міський голова нібито призначив їх керувати ринком.

 

Відтак, чинний, призначений після звільнення І.Дутки, директор товариства Сергій Ковальчук закликав міських чиновників до вирішення питання щодо подальшої долі продуктового ринку у правовому полі утриматись від направлення на ринок різного роду емісарів, які підбурюють людей до якихось неправомірних заяв та дій.

 

«Буде рішення суду, - зазначив він, - будемо працювати у правовому полі. Сьогодні головне завдання – це сплатити 250 тисяч гривень громаді міста, 220 тисяч гривень за електроенергію, забезпечити вчасну сплату за вивіз сміття тощо».

 

"Фіртка" уже повідомляла, що івано-франківські підприємці та працівники центрального продуктового ринку пікетували офіс директора ТОВ "Торговий сервіс", що орендує ринок, депутата міської ради від Партії регіонів Ігоря Дутки.

 

27 лютого 43 голосами "ЗА" Івано-Франківська міська рада повернула центральний продуктовий ринок територіальній громаді міста.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сьогодні сесія Івано-Франківської міськради повертатиме центральний ринок громаді

"Війна" за ринок в Івано-Франківську: депутати скликають термінову сесію, а "базарникам" обіцяють охорону (фото+відео)


15.03.2014 506 19
Коментарі (19)

Українець 2014.03.15, 16:25
Цирк.
Нео 2014.03.15, 16:28
Похоже пан Халаменда такий же даун як і янукович, доки йому не вишебуть мізки не зрозуміє що пора свалювати доки не пізно
вася 2014.03.15, 16:33
от де справжня війна :-)) Куди тому криму з москалями
торговець шаурмою 2014.03.15, 16:44
Цитата :«Торговий сервіс» виконує лише те, що прописано в законі». А в якому пункті договору можна прочитати про щорічні та щомісячні необліковані "благодійні" внескі.. підскажіть пан адвокат !? Адже якщо порушується те що, прописано в договорі, однією із строрін, то договір вже вважається не дійсним.
читач 2014.03.15, 16:50
на базар знову треба того долбойоба хіміка, він всі ці формальності вирішить ав правовому полі, так що всі адвокати будуть згідні. Хімік Герой !!!
юрист 2014.03.15, 17:21
мені здається неупереджене розслідування мало б розкласти все по своїм місцям, і дійсність договору, і проплати в бюджет, і реальні доходи цього базару, тоді і поспливають ті численні посадовці які "кормились" від базару на протязі років.
Правда 2014.03.15, 19:05
Що побоялись чи купив Бура Самооборону і Правий сектор
костя 2014.03.15, 21:27
в Бури Вам ще довго треба вчитися!
Gala 2014.03.15, 22:07
А хіба в Мерїі не має юриста?Чому він перед засіданням не вивчив всі ті договора?Для чого було робити цей цирк- "базар належить громаді"Може досить людей робити "дурнями".Рішення прийнято-рішення неправомірне.Як народ може довіряти вам-депутати????
gist 2014.03.15, 22:31
В разі чого - адреса Халаманди: вул.Микитинецька,9. Також має великий будинок у с.Рибне.
Гуцули 2014.03.15, 22:48
Якщо чесно,я до БУРИ відносився досить негативно однак після того як Хімік безцеремонно з автоматом в руках змусив директора стати на коліна та написати заяву то дії БУРИ будуть мною виправдані коли він цього вонючого Хіміка поставить привселюдно на коліна та змусить вибачитись. Хоча не буде дуже дивним, коли Хіміка десь знайдуть на мусорці з диркою в голові, як на мене то він цього заслужив з повна.
СС ГАЛИЧИНА 2014.03.15, 22:53
Цікаво як москалі дойдуть до Франківська де буде Хімік ? Хоча історія має багато прикладів що якраз такі як Хімік перейдуть на іншу сторону першими.
Юристу "ТС" 2014.03.16, 00:10
Якщо у Вас всьо пучком, то чому Ви не подасте заяву на Хіміка і його пяний сектор за рейдерство, хуліганство чи ще щось?
гість 2014.03.16, 20:14
у виконкомі немає грамотних юристів, малограмотні дівчатка, які ведуть справи - як вийде. Потрібний професіонал, людина з досвідом, хоча б для консультацій.
Лідія 2014.03.17, 10:31
Цей цирк вже був колись. Анус вже за хабар в 2007 р розривав договір і замовив Буру. Тоді йому не вдалося це зробити і він вирішив під шумок революції завершити цю справу. Цікаво скільки на цей раз получив наш мер???
Пташечка 2014.03.17, 10:38
О я бачу скільки людей вже дістаються до корита. Бачила сюжет і там на першому плані Любочка Андрусяк цю дамочку давно знаю, ще та бабенка падка на гроші. І з Анушкевичусом в долі давно, тому і при посаді не перший рік. Знаємо про її відкати люди навіть лампочку добитися вкрутити не можуть. А тепер на базарі захотіла покерувати курка.
Чечня 2014.03.17, 10:41
Яка Люка про шо ти співаєш пташечко. Там Хімік у корита і Анус. А Любка просто для прикриття.
Козак 2014.03.17, 10:48
О, я думав тема вже закрита, а ще досі терки тривають. Хто тільки не видає себе за директора ринку. Я чув про Ромка Хавлюка який торгує хімічною ковбасою, особисто його знаю бо займалися боксом разом. Дебіл ще той, 12 років тому вбив хлопця і відмазався жовтою карткою. І що? Тепер вбивця має з пістолетом в руці гуляти по ринку і шугати людей.
Солдат 2014.03.17, 11:11
Менше треба Хіміку і Хавлюку на базарі торчати зі зброєю і лякати бабульок. Настав час на конкретні дії. Усі на мобілізацію. Цікаво чи там вони проявлять свій героїзм.
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1373 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

6862 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

3508
19.07.2020
Тетяна Дармограй

З отцем УГКЦ Іваном Жуком ми розмовляли у стінах Собору Святого Воскресіння. Розмова була теплою і відвертою. Ділюсь з вами порцією душевного спокою і  відповідями на питання, які, можливо, ви самі б не поставили.

10294 1
17.07.2020
Олена Британська

Як часто ви помічаєте телефон в руках у підлітка? А чи можете бути впевненими, що саме в цей момент йому не пропонують наркотик? Виявляється, придбати їх зовсім не складно.

2908 1
16.07.2020

Одним із лідерів перевезень на Прикарпатті є Товариство з обмеженою відповідальністю «Надвірнянська автобаза».

2140

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2019

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3281

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6478

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10338
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

1995
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

456
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

3729
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

260
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1317
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1173
13.07.2020

У неділю, 12 липня, парафіяльна спільнота св. апостолів Петра і Павла в селі Старуня урочистою молитвою дякували Богові за своїх Небесних покровителів – Верховних апостолів Петра і Павла. В рамках відзначення храмового свята на парафії відбув

2652
31.07.2020

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва.

271
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

974 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

285
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2361
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2630