Франківським чиновникам не вдалось забрати продуктовий ринок

 

/data/blog/49261/b3082ceb6fe8ac23a2d5be08a72143b4.JPG

 

Івано-Франківський продуктовий ринок знову у центрі уваги.
 

14 березня до офісу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий сервіс», що орендує приміщення ринку, прибули представники Фонду комунального майна громади міста Івано-Франківська, щоб… забрати у підприємства ринок. Чиновники принесли з собою відповідний лист та акт прийому-передачі приміщень.

 

Як повідомив один з представників міської влади – начальник відділу оренди Фонду комунального майна Ігор Гриненко, 27 лютого було ухвалено рішення Івано-Франківської міської ради, яким було надано дозвіл на розірвання договору оренди приміщень міського продуктового ринку товариством «Торговий сервіс». Таке рішення нібито було ухвалено на клопотання колишнього керівника «Торгового сервісу» Ігоря Дутки. Відтак пан Гриненко запропонував керівництву підприємства підписати акт прийому-передачі приміщень.

 

«27 лютого прийнято рішення міської ради… Дано дозвіл на дострокове розірвання такого договору оренди, - прокоментував чиновник свої дії БРІЗу, - Ми як державні службовці зобов’язані його виконувати. Підготовлено акти прийому-передач від орендаря до орендодавця, принаймні ті, які потрібно, і супровідний лист від наших депутатів міської ради – таке прохання підписати».

 

Втім, в кінцевому підсумку представникам міської влади таки довелося піти ні з чим. Причини, чому керівництво ТзОВ не може підписати акти «зараз і вже», їм докладно пояснив Любомир Ярицький – адвокат, який представляє інтереси орендарів ринку.

 

З його слів, по-перше, Ігор Дутка як керівник ТзОВ «Торговий сервіс» не мав права підписувати жодного клопотання щодо розірвання договорів чи будь-які інші подібні документи, оскільки відповідно до статуту підприємства, такі повноваження має виключно правління товариства. Як зауважив пан Ярицький, саме з цих причин І.Дутка 25 лютого – в день фактичного підписання ним клопотання – був звільнений з посади. Адвокат також звернув увагу чиновників на ту обставину, що договір було укладено з нотаріальним посвідченням, а відтак, згідно чинного законодавства, розірвання його має відбуватись також з обов’язковим нотаріальним посвідченням.

 

«На сьогоднішній день договір чинний, він не розірваний, - повідомив юрист, - і ті представники, які приходили сьогодні з вимогою передати їм приміщення критого ринку, цю вимогу висували безпідставно, оскільки договір чинний. І передавати приміщення без розірвання договору оренди «Торговий сервіс не буде», оскільки «Торговий сервіс» виконує лише те, що прописано в законі».

 

З огляду на усі ці моменти керівництво «Торгового сервісу» оскаржило рішення міськради до Господарського суду Івано-Франківської області, паралельно направивши до суду клопотання щодо забезпечення позову і заборону вчинення до винесення рішення по суті будь-яких дій щодо передачі орендованих приміщень. При цьому, як запевнив юрист, керівництво товариства обов’язково виконає рішення суду, коли таке буде ухвалено.

 

Крім того, говорячи про підписане І.Дуткою клопотання, адвокат дав зрозуміти, що у керівництва компанії є суттєві сумніви щодо його легітимності. Адже підписано його було під тиском озброєних людей в масках, які, вочевидь, для того, щоб ця обставина – відсутність вільного волевиявлення як головний чинник легітимності будь-якого такого документу – не стала на заваді ухваленню «потрібного» рішення Івано-Франківською міськрадою, змусили тодішнього директора підприємства написати клопотання заднім числом. Відтак, під клопотанням стоїть дата не «25 лютого», коли його було фактично підписано, а «22 лютого». Разом з тим, саме тут, на думку юриста, новітні «рейдери» і припустилися помилки. «22 лютого, - зазначив він, - це був вихідний день. Це була субота. Працівники підприємства в цей день не були табельовані і керівництво товариства також не працювало».

 

Слід зазначити, що, не зважаючи на усі невирішені юридичні моменти, бажаючих покерувати продуктовим ринком вже назбиралося чимало. Як стверджують працівники, деякі з таких ділків вже навіть приходили у ТзОВ «Торговий сервіс» і, не пред’являючи жодних документів, заявляли про те, що Івано-Франківський міський голова нібито призначив їх керувати ринком.

 

Відтак, чинний, призначений після звільнення І.Дутки, директор товариства Сергій Ковальчук закликав міських чиновників до вирішення питання щодо подальшої долі продуктового ринку у правовому полі утриматись від направлення на ринок різного роду емісарів, які підбурюють людей до якихось неправомірних заяв та дій.

 

«Буде рішення суду, - зазначив він, - будемо працювати у правовому полі. Сьогодні головне завдання – це сплатити 250 тисяч гривень громаді міста, 220 тисяч гривень за електроенергію, забезпечити вчасну сплату за вивіз сміття тощо».

 

"Фіртка" уже повідомляла, що івано-франківські підприємці та працівники центрального продуктового ринку пікетували офіс директора ТОВ "Торговий сервіс", що орендує ринок, депутата міської ради від Партії регіонів Ігоря Дутки.

 

27 лютого 43 голосами "ЗА" Івано-Франківська міська рада повернула центральний продуктовий ринок територіальній громаді міста.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сьогодні сесія Івано-Франківської міськради повертатиме центральний ринок громаді

"Війна" за ринок в Івано-Франківську: депутати скликають термінову сесію, а "базарникам" обіцяють охорону (фото+відео)


15.03.2014 1520 19
Коментарі (19)

Українець 2014.03.15, 16:25
Цирк.
Нео 2014.03.15, 16:28
Похоже пан Халаменда такий же даун як і янукович, доки йому не вишебуть мізки не зрозуміє що пора свалювати доки не пізно
вася 2014.03.15, 16:33
от де справжня війна :-)) Куди тому криму з москалями
торговець шаурмою 2014.03.15, 16:44
Цитата :«Торговий сервіс» виконує лише те, що прописано в законі». А в якому пункті договору можна прочитати про щорічні та щомісячні необліковані "благодійні" внескі.. підскажіть пан адвокат !? Адже якщо порушується те що, прописано в договорі, однією із строрін, то договір вже вважається не дійсним.
читач 2014.03.15, 16:50
на базар знову треба того долбойоба хіміка, він всі ці формальності вирішить ав правовому полі, так що всі адвокати будуть згідні. Хімік Герой !!!
юрист 2014.03.15, 17:21
мені здається неупереджене розслідування мало б розкласти все по своїм місцям, і дійсність договору, і проплати в бюджет, і реальні доходи цього базару, тоді і поспливають ті численні посадовці які "кормились" від базару на протязі років.
Правда 2014.03.15, 19:05
Що побоялись чи купив Бура Самооборону і Правий сектор
костя 2014.03.15, 21:27
в Бури Вам ще довго треба вчитися!
Gala 2014.03.15, 22:07
А хіба в Мерїі не має юриста?Чому він перед засіданням не вивчив всі ті договора?Для чого було робити цей цирк- "базар належить громаді"Може досить людей робити "дурнями".Рішення прийнято-рішення неправомірне.Як народ може довіряти вам-депутати????
gist 2014.03.15, 22:31
В разі чого - адреса Халаманди: вул.Микитинецька,9. Також має великий будинок у с.Рибне.
Гуцули 2014.03.15, 22:48
Якщо чесно,я до БУРИ відносився досить негативно однак після того як Хімік безцеремонно з автоматом в руках змусив директора стати на коліна та написати заяву то дії БУРИ будуть мною виправдані коли він цього вонючого Хіміка поставить привселюдно на коліна та змусить вибачитись. Хоча не буде дуже дивним, коли Хіміка десь знайдуть на мусорці з диркою в голові, як на мене то він цього заслужив з повна.
СС ГАЛИЧИНА 2014.03.15, 22:53
Цікаво як москалі дойдуть до Франківська де буде Хімік ? Хоча історія має багато прикладів що якраз такі як Хімік перейдуть на іншу сторону першими.
Юристу "ТС" 2014.03.16, 00:10
Якщо у Вас всьо пучком, то чому Ви не подасте заяву на Хіміка і його пяний сектор за рейдерство, хуліганство чи ще щось?
гість 2014.03.16, 20:14
у виконкомі немає грамотних юристів, малограмотні дівчатка, які ведуть справи - як вийде. Потрібний професіонал, людина з досвідом, хоча б для консультацій.
Лідія 2014.03.17, 10:31
Цей цирк вже був колись. Анус вже за хабар в 2007 р розривав договір і замовив Буру. Тоді йому не вдалося це зробити і він вирішив під шумок революції завершити цю справу. Цікаво скільки на цей раз получив наш мер???
Пташечка 2014.03.17, 10:38
О я бачу скільки людей вже дістаються до корита. Бачила сюжет і там на першому плані Любочка Андрусяк цю дамочку давно знаю, ще та бабенка падка на гроші. І з Анушкевичусом в долі давно, тому і при посаді не перший рік. Знаємо про її відкати люди навіть лампочку добитися вкрутити не можуть. А тепер на базарі захотіла покерувати курка.
Чечня 2014.03.17, 10:41
Яка Люка про шо ти співаєш пташечко. Там Хімік у корита і Анус. А Любка просто для прикриття.
Козак 2014.03.17, 10:48
О, я думав тема вже закрита, а ще досі терки тривають. Хто тільки не видає себе за директора ринку. Я чув про Ромка Хавлюка який торгує хімічною ковбасою, особисто його знаю бо займалися боксом разом. Дебіл ще той, 12 років тому вбив хлопця і відмазався жовтою карткою. І що? Тепер вбивця має з пістолетом в руці гуляти по ринку і шугати людей.
Солдат 2014.03.17, 11:11
Менше треба Хіміку і Хавлюку на базарі торчати зі зброєю і лякати бабульок. Настав час на конкретні дії. Усі на мобілізацію. Цікаво чи там вони проявлять свій героїзм.
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині починалися ще з кінця 60-х років. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла рішення про створення музею в місті. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк. 

1166 9
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9751 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10759 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4854
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2635
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2137

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

164

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

543

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

935

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтервю у володимира путіна. Причини цієї події були передбачливо описані ТУТ. А зараз – про те, який меседж через Карлсона передав путін для американської аудиторії. Почав він з фейкової

767
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

133
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1139
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

635
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2162
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1620
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

597
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1022
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

250
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

226
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

699 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1332 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

917 1