Франківським чиновникам не вдалось забрати продуктовий ринок

 

/data/blog/49261/b3082ceb6fe8ac23a2d5be08a72143b4.JPG

 

Івано-Франківський продуктовий ринок знову у центрі уваги.
 

14 березня до офісу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий сервіс», що орендує приміщення ринку, прибули представники Фонду комунального майна громади міста Івано-Франківська, щоб… забрати у підприємства ринок. Чиновники принесли з собою відповідний лист та акт прийому-передачі приміщень.

 

Як повідомив один з представників міської влади – начальник відділу оренди Фонду комунального майна Ігор Гриненко, 27 лютого було ухвалено рішення Івано-Франківської міської ради, яким було надано дозвіл на розірвання договору оренди приміщень міського продуктового ринку товариством «Торговий сервіс». Таке рішення нібито було ухвалено на клопотання колишнього керівника «Торгового сервісу» Ігоря Дутки. Відтак пан Гриненко запропонував керівництву підприємства підписати акт прийому-передачі приміщень.

 

«27 лютого прийнято рішення міської ради… Дано дозвіл на дострокове розірвання такого договору оренди, - прокоментував чиновник свої дії БРІЗу, - Ми як державні службовці зобов’язані його виконувати. Підготовлено акти прийому-передач від орендаря до орендодавця, принаймні ті, які потрібно, і супровідний лист від наших депутатів міської ради – таке прохання підписати».

 

Втім, в кінцевому підсумку представникам міської влади таки довелося піти ні з чим. Причини, чому керівництво ТзОВ не може підписати акти «зараз і вже», їм докладно пояснив Любомир Ярицький – адвокат, який представляє інтереси орендарів ринку.

 

З його слів, по-перше, Ігор Дутка як керівник ТзОВ «Торговий сервіс» не мав права підписувати жодного клопотання щодо розірвання договорів чи будь-які інші подібні документи, оскільки відповідно до статуту підприємства, такі повноваження має виключно правління товариства. Як зауважив пан Ярицький, саме з цих причин І.Дутка 25 лютого – в день фактичного підписання ним клопотання – був звільнений з посади. Адвокат також звернув увагу чиновників на ту обставину, що договір було укладено з нотаріальним посвідченням, а відтак, згідно чинного законодавства, розірвання його має відбуватись також з обов’язковим нотаріальним посвідченням.

 

«На сьогоднішній день договір чинний, він не розірваний, - повідомив юрист, - і ті представники, які приходили сьогодні з вимогою передати їм приміщення критого ринку, цю вимогу висували безпідставно, оскільки договір чинний. І передавати приміщення без розірвання договору оренди «Торговий сервіс не буде», оскільки «Торговий сервіс» виконує лише те, що прописано в законі».

 

З огляду на усі ці моменти керівництво «Торгового сервісу» оскаржило рішення міськради до Господарського суду Івано-Франківської області, паралельно направивши до суду клопотання щодо забезпечення позову і заборону вчинення до винесення рішення по суті будь-яких дій щодо передачі орендованих приміщень. При цьому, як запевнив юрист, керівництво товариства обов’язково виконає рішення суду, коли таке буде ухвалено.

 

Крім того, говорячи про підписане І.Дуткою клопотання, адвокат дав зрозуміти, що у керівництва компанії є суттєві сумніви щодо його легітимності. Адже підписано його було під тиском озброєних людей в масках, які, вочевидь, для того, щоб ця обставина – відсутність вільного волевиявлення як головний чинник легітимності будь-якого такого документу – не стала на заваді ухваленню «потрібного» рішення Івано-Франківською міськрадою, змусили тодішнього директора підприємства написати клопотання заднім числом. Відтак, під клопотанням стоїть дата не «25 лютого», коли його було фактично підписано, а «22 лютого». Разом з тим, саме тут, на думку юриста, новітні «рейдери» і припустилися помилки. «22 лютого, - зазначив він, - це був вихідний день. Це була субота. Працівники підприємства в цей день не були табельовані і керівництво товариства також не працювало».

 

Слід зазначити, що, не зважаючи на усі невирішені юридичні моменти, бажаючих покерувати продуктовим ринком вже назбиралося чимало. Як стверджують працівники, деякі з таких ділків вже навіть приходили у ТзОВ «Торговий сервіс» і, не пред’являючи жодних документів, заявляли про те, що Івано-Франківський міський голова нібито призначив їх керувати ринком.

 

Відтак, чинний, призначений після звільнення І.Дутки, директор товариства Сергій Ковальчук закликав міських чиновників до вирішення питання щодо подальшої долі продуктового ринку у правовому полі утриматись від направлення на ринок різного роду емісарів, які підбурюють людей до якихось неправомірних заяв та дій.

 

«Буде рішення суду, - зазначив він, - будемо працювати у правовому полі. Сьогодні головне завдання – це сплатити 250 тисяч гривень громаді міста, 220 тисяч гривень за електроенергію, забезпечити вчасну сплату за вивіз сміття тощо».

 

"Фіртка" уже повідомляла, що івано-франківські підприємці та працівники центрального продуктового ринку пікетували офіс директора ТОВ "Торговий сервіс", що орендує ринок, депутата міської ради від Партії регіонів Ігоря Дутки.

 

27 лютого 43 голосами "ЗА" Івано-Франківська міська рада повернула центральний продуктовий ринок територіальній громаді міста.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сьогодні сесія Івано-Франківської міськради повертатиме центральний ринок громаді

"Війна" за ринок в Івано-Франківську: депутати скликають термінову сесію, а "базарникам" обіцяють охорону (фото+відео)


15.03.2014 1367 19
Коментарі (19)

Українець 2014.03.15, 16:25
Цирк.
Нео 2014.03.15, 16:28
Похоже пан Халаменда такий же даун як і янукович, доки йому не вишебуть мізки не зрозуміє що пора свалювати доки не пізно
вася 2014.03.15, 16:33
от де справжня війна :-)) Куди тому криму з москалями
торговець шаурмою 2014.03.15, 16:44
Цитата :«Торговий сервіс» виконує лише те, що прописано в законі». А в якому пункті договору можна прочитати про щорічні та щомісячні необліковані "благодійні" внескі.. підскажіть пан адвокат !? Адже якщо порушується те що, прописано в договорі, однією із строрін, то договір вже вважається не дійсним.
читач 2014.03.15, 16:50
на базар знову треба того долбойоба хіміка, він всі ці формальності вирішить ав правовому полі, так що всі адвокати будуть згідні. Хімік Герой !!!
юрист 2014.03.15, 17:21
мені здається неупереджене розслідування мало б розкласти все по своїм місцям, і дійсність договору, і проплати в бюджет, і реальні доходи цього базару, тоді і поспливають ті численні посадовці які "кормились" від базару на протязі років.
Правда 2014.03.15, 19:05
Що побоялись чи купив Бура Самооборону і Правий сектор
костя 2014.03.15, 21:27
в Бури Вам ще довго треба вчитися!
Gala 2014.03.15, 22:07
А хіба в Мерїі не має юриста?Чому він перед засіданням не вивчив всі ті договора?Для чого було робити цей цирк- "базар належить громаді"Може досить людей робити "дурнями".Рішення прийнято-рішення неправомірне.Як народ може довіряти вам-депутати????
gist 2014.03.15, 22:31
В разі чого - адреса Халаманди: вул.Микитинецька,9. Також має великий будинок у с.Рибне.
Гуцули 2014.03.15, 22:48
Якщо чесно,я до БУРИ відносився досить негативно однак після того як Хімік безцеремонно з автоматом в руках змусив директора стати на коліна та написати заяву то дії БУРИ будуть мною виправдані коли він цього вонючого Хіміка поставить привселюдно на коліна та змусить вибачитись. Хоча не буде дуже дивним, коли Хіміка десь знайдуть на мусорці з диркою в голові, як на мене то він цього заслужив з повна.
СС ГАЛИЧИНА 2014.03.15, 22:53
Цікаво як москалі дойдуть до Франківська де буде Хімік ? Хоча історія має багато прикладів що якраз такі як Хімік перейдуть на іншу сторону першими.
Юристу "ТС" 2014.03.16, 00:10
Якщо у Вас всьо пучком, то чому Ви не подасте заяву на Хіміка і його пяний сектор за рейдерство, хуліганство чи ще щось?
гість 2014.03.16, 20:14
у виконкомі немає грамотних юристів, малограмотні дівчатка, які ведуть справи - як вийде. Потрібний професіонал, людина з досвідом, хоча б для консультацій.
Лідія 2014.03.17, 10:31
Цей цирк вже був колись. Анус вже за хабар в 2007 р розривав договір і замовив Буру. Тоді йому не вдалося це зробити і він вирішив під шумок революції завершити цю справу. Цікаво скільки на цей раз получив наш мер???
Пташечка 2014.03.17, 10:38
О я бачу скільки людей вже дістаються до корита. Бачила сюжет і там на першому плані Любочка Андрусяк цю дамочку давно знаю, ще та бабенка падка на гроші. І з Анушкевичусом в долі давно, тому і при посаді не перший рік. Знаємо про її відкати люди навіть лампочку добитися вкрутити не можуть. А тепер на базарі захотіла покерувати курка.
Чечня 2014.03.17, 10:41
Яка Люка про шо ти співаєш пташечко. Там Хімік у корита і Анус. А Любка просто для прикриття.
Козак 2014.03.17, 10:48
О, я думав тема вже закрита, а ще досі терки тривають. Хто тільки не видає себе за директора ринку. Я чув про Ромка Хавлюка який торгує хімічною ковбасою, особисто його знаю бо займалися боксом разом. Дебіл ще той, 12 років тому вбив хлопця і відмазався жовтою карткою. І що? Тепер вбивця має з пістолетом в руці гуляти по ринку і шугати людей.
Солдат 2014.03.17, 11:11
Менше треба Хіміку і Хавлюку на базарі торчати зі зброєю і лякати бабульок. Настав час на конкретні дії. Усі на мобілізацію. Цікаво чи там вони проявлять свій героїзм.
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

431
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

340
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6499 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2421 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1806
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2295

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

426

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

435

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

511

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

901
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

253
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

394
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

549
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

294
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

419 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

715
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

1001
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5557
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

279
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

299
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

407
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

595