Франківські учні 5-11 класів вчитимуться за змішаною формою навчання

Двозмінне навчання, чергування занять у школі та удома, поділ класів на групи та скорочена тривалість уроків. Таким буде навчальний процес в Івано-Франківську з першого вересня, якщо місто залишатиметься у помаранчевій карантинній зоні.

Про це повідомила заступниця директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

За її словами, у департаменті створена робоча група, яка опрацьовувала усі пропозиції й виробила єдині підходи щодо тривалості та початку уроків у першому і другому потоці. У більшості шкіл навчання буде у два часові потоки.

"Перша зміна буде з 8:00 до (орієнтовно) 12:40 год. Далі буде годинна перерва, щоб провести всі заходи дезінфекції та підготувати заклад до другої зміни. Уроки триватимуть 30 хвилин. Між ними будуть 5-10-хвилинні перерви для провітрювання приміщень. І дві великі 15-хвилинні перерви. Також класи будуть поділені на дві групи, які до школи ходитимуть через тиждень. Поки одна група займатиметься у школі – друга у цей час вдома навчатиметься за допомогою технічних засобів та навчальних платформ", - пояснює Микула.

Заступниця директора департаменту розповідає, що керівники шкіл кажуть, що 85% навчальних кабінетів Івано-Франківська підключені до мережі Інтернет. А якщо учитель має відповідний гаджет, то зможе поставити його на триногу і читати урок для всього класу. Тобто, діти з дому зможуть дивитися урок разом зі своїми однокласниками.

"Це змішана форма навчання. Ми запропонували керівникам освіти обговорити ці пропозиції з класними керівниками, педагогами, учнями та батьківською громадою і висловити своє бачення навчального процесу у їхніх закладах. В Івано-Франківську сьогодні є 14 шкіл-тисячників. Зрозуміло, що для них будуть зовсім інші виклики, ніж для тих, де вчиться 340 дітей. Тому кожен заклад буде голосувати та затверджувати свій режим роботи на серпневій педраді", - говорить Наталія Микула.

У другу зміну навчатимуться учні ІІ рівня освіти, тобто 5-9 класи. Початкова і старша школи – у першу. Найменше змін торкнеться молодшої школи.

"Швидше за все, початкова школа, яка має окремі корпуси або окремі поверхи, не буде залишатися по тижню вдома, а будуть вчитися в школі одночасно двома потоками. Але це буде вирішувати кожна школа зокрема. Також ми будемо залишати групи продовженого дня для молодшої школи. Можливо, вона не буде працювати у повному часовому режимі", - зазначає Микула.

За словами чиновниці, на дезінфекцію шкіл місто виділить кошти, однак кількість техпрацівників, які проводитимуть її, не збільшать.

"Міський голова Руслан Марцінків чітко сказав, що місто буде забезпечувати засобами дезінфекції й ці кошти вже передбачені. Це майже мільйон гривень тільки для того, щоб розпочати навчальний процес у закладах загальної середньої освіти. У рекомендаціях головного санітарного лікаря чітко пише, що усі організаційні питання з дезінфекції покладаються на керівника навчального закладу. Техперсонал буде мати більше навантаження. Будуть долучатися і класні керівники, і вчителі за згодою. Звичайно, вони будуть допомагати. Зрозуміло, що техперсонал не в силі буде. На жаль, Міністерство науки і освіти України не збільшило у штатних розписах на час пандемії кількість техпрацівників".

Наталія Микула розповіла, що температурний скринінг є обов’язковим для педагогічних працівників, а в приміщення школи потрібно буде заходити в масці. У класах під час уроків їх можна знімати.

За словами чиновниці, звичний навчальний процес може відновитися лише тоді, коли регіон перейде до зеленої карантинної зони. За умови перебування у жовтій зоні буде рекомендоване лише навчання у дві зміни.


06.08.2020 7304
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4072
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1020
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

592
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5568
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1500
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1361

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

432

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1257

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1084

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

993
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

323
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

344
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1310
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

395
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

663
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5711
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

396
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

280
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

625 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1065
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

923