Франківські учні 5-11 класів вчитимуться за змішаною формою навчання

Двозмінне навчання, чергування занять у школі та удома, поділ класів на групи та скорочена тривалість уроків. Таким буде навчальний процес в Івано-Франківську з першого вересня, якщо місто залишатиметься у помаранчевій карантинній зоні.

Про це повідомила заступниця директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

За її словами, у департаменті створена робоча група, яка опрацьовувала усі пропозиції й виробила єдині підходи щодо тривалості та початку уроків у першому і другому потоці. У більшості шкіл навчання буде у два часові потоки.

"Перша зміна буде з 8:00 до (орієнтовно) 12:40 год. Далі буде годинна перерва, щоб провести всі заходи дезінфекції та підготувати заклад до другої зміни. Уроки триватимуть 30 хвилин. Між ними будуть 5-10-хвилинні перерви для провітрювання приміщень. І дві великі 15-хвилинні перерви. Також класи будуть поділені на дві групи, які до школи ходитимуть через тиждень. Поки одна група займатиметься у школі – друга у цей час вдома навчатиметься за допомогою технічних засобів та навчальних платформ", - пояснює Микула.

Заступниця директора департаменту розповідає, що керівники шкіл кажуть, що 85% навчальних кабінетів Івано-Франківська підключені до мережі Інтернет. А якщо учитель має відповідний гаджет, то зможе поставити його на триногу і читати урок для всього класу. Тобто, діти з дому зможуть дивитися урок разом зі своїми однокласниками.

"Це змішана форма навчання. Ми запропонували керівникам освіти обговорити ці пропозиції з класними керівниками, педагогами, учнями та батьківською громадою і висловити своє бачення навчального процесу у їхніх закладах. В Івано-Франківську сьогодні є 14 шкіл-тисячників. Зрозуміло, що для них будуть зовсім інші виклики, ніж для тих, де вчиться 340 дітей. Тому кожен заклад буде голосувати та затверджувати свій режим роботи на серпневій педраді", - говорить Наталія Микула.

У другу зміну навчатимуться учні ІІ рівня освіти, тобто 5-9 класи. Початкова і старша школи – у першу. Найменше змін торкнеться молодшої школи.

"Швидше за все, початкова школа, яка має окремі корпуси або окремі поверхи, не буде залишатися по тижню вдома, а будуть вчитися в школі одночасно двома потоками. Але це буде вирішувати кожна школа зокрема. Також ми будемо залишати групи продовженого дня для молодшої школи. Можливо, вона не буде працювати у повному часовому режимі", - зазначає Микула.

За словами чиновниці, на дезінфекцію шкіл місто виділить кошти, однак кількість техпрацівників, які проводитимуть її, не збільшать.

"Міський голова Руслан Марцінків чітко сказав, що місто буде забезпечувати засобами дезінфекції й ці кошти вже передбачені. Це майже мільйон гривень тільки для того, щоб розпочати навчальний процес у закладах загальної середньої освіти. У рекомендаціях головного санітарного лікаря чітко пише, що усі організаційні питання з дезінфекції покладаються на керівника навчального закладу. Техперсонал буде мати більше навантаження. Будуть долучатися і класні керівники, і вчителі за згодою. Звичайно, вони будуть допомагати. Зрозуміло, що техперсонал не в силі буде. На жаль, Міністерство науки і освіти України не збільшило у штатних розписах на час пандемії кількість техпрацівників".

Наталія Микула розповіла, що температурний скринінг є обов’язковим для педагогічних працівників, а в приміщення школи потрібно буде заходити в масці. У класах під час уроків їх можна знімати.

За словами чиновниці, звичний навчальний процес може відновитися лише тоді, коли регіон перейде до зеленої карантинної зони. За умови перебування у жовтій зоні буде рекомендоване лише навчання у дві зміни.


06.08.2020 7332
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2837
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20979
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1929
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1314 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2335
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4003

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

639

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2109

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

787

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1381
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

58
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

441
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

974
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

65
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

715
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

713
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

660
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8153
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

725 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

849
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2132 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

797