Франківці змінюють золоті прикраси на унікальний "hand made"

 

/data/blog/58093/de281d22cc294575df978f00cf5162d8.jpg

 

Наші далекі предки були неповторними, тому що одяг та прикраси в них були унікальними. Вони все робили своїми руками з підручних засобів.
 
 
Та з розвитком промисловості розпочалось масове виробництво аксесуарів і прикрас, їх стали виробляти багато, а тому вони й втратили свою унікальність.
 

Проте хендмейд своєї популярності не втратив. І сьогодні це цілком доступний та затребуваний ексклюзив. Зараз хендмейдом називають далеко не всі вироби ручної роботи. Таке звання отримати може лише виріб, який має унікальний авторський дизайн. Проте, популярність цих речей просто приголомшлива. Своїми руками можна зробити не тільки одяг, аксесуари та прикраси, але й  іграшки, косметику, мило і багато інших дрібничок. Цінність цих речей набагато вища за їхню ціну.

 

Найпопулярнішим напрямом хендмейду сьогодні є прикраси. Цінуються вони саме тому, що автори роблять їх в одному екземплярі. Хоча, звичайно, бувають випадки повтору якогось виробу або прикраси, але як правило, їх не роблять більше 5-10 примірників. 

 

Як розповідає в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» майстриня студії подарунків ручної роботи Ірина Скворцова, іванофранківці полюбляють ексклюзивні прикраси, та останнім часом популярними стали вироби в українському стилі. 

 

Окрім прикрас зараз стало модним робити різноманітні хендмейд подарунки друзям, рідним, коханм на всі випадки життя. Ось, до прикладу, стало популярним робити оригінальні торти. 

 

«Недавно в мене замовляли створення торта з памперсів і просили прикрасити композицію українськими прапорцями. Таким чином хрещені батьки хотіли закцентувати увагу на ту, що їхній новонароджений похресник українець», - розповіла пані Ірина.

 

Також жінка займається виготовленням ляльок-мотанок з текстилю. Україночку і козачка одягає майстриня в національні костюми з елементами вишивки.

 

«Такі ляльки я виконала в одному екземплярі, але якщо буде ще таке замовлення то зроблю більше ляльок. Україночка продалась на ярмарку за 100 гривень. До речі придбали її гості міста, які приїхали з Москви», - зауважує майстриня.

 

За словами Ірини, останнім часом у зв’язку з подіями, які відбуваються в країні  побільшало замовлень в національному стилі. Найбільше покупці цікавляться синьо-жовтими браслетами. Часто просять причепити український герб чи прапорець. Охочих придбати такі браслети багато, адже ціна за виріб символічна -  20-30 гривень.  Тож нмим також активно цікавляться й іноземці, зокрема, прибалти, росіяни та німці.

 

Ще одна франківська майстриня Наталія Крайник також відзначає, що останнім часом збільшився попит на унікальні хендмейд прикраси. щоправда тепер найчастіше обирають патріотичні прикраси. Зазвичай людей цікавлять брошки, браслети, сережки, метелики, виконані в патріотичних кольорах.

 

«Я активно почала робити різні патріотичні прикраси з гербами та синьо-жовтих кольорів, оскільки їх найбільше розкуповують. Для людей дуже важливо зараз зовнішньо проявляти свою патріотичність, підтримку всьому українському та любов до України», - запевняє Наталя.

 

Також дівчина розповідає, що зазвичай франківчани більше цікавляться хендмейдом у весняно-літній період часу. Адже цей час найбільш сприятливий, щоб продемонструвати свої унікальні прикраси усім. 

 

«Я продаю різні дрібнички. Взимку звісно попит на прикраси менший, а от на весну-літо припадає пік продажів і замовлень. Оскільки люди починають носити відкритий одяг і можна красуватись. На зиму люди частіше беруть прикраси з вовни, вони тепленькі і більші. Крім того, я займаюсь виготовленням прикрас з полімерної глини», - зазначає дівчина.

 

Також близько 3 років займається хендмейдом франківчанка Леся Жураківська. Дівчина каже, що для неї - це хоббі, а не спосіб заробітку грошей. Головне, щоб заняття приносило задоволення.

 

Леся зауважує, хоча останнім часом популярність прикрас ручної роботи в нашому мсті збільшилась, часу на їх виконання не завжди вистачає. Тому колекція її виробів поповнюється не часто.

 

«Вчилась створювати прикраси сама, без "вчителів" та відеоуроків. Просто уявляла собі картинку і втілювала її. Оскільки прикраси різні, то й покупців багатенько. Зазвичай працюю з такими матеріалами як сутаж, натуральне каміння, бісер та бусинки. Найбільшої популярності набули прикраси із сутажу. Всі вони оригінальні та шились тільки в одному екземплярі. Всі ми хочемо прикрасити себе чимось гарним, а не китайським дешевим барахлом. А ручна робота завжди цінувалась, цінується і не втратить своєї популярності», - розповідає Леся.


28.08.2014 690 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2133
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

442
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14437 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1677
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

952
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6332

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

726

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1545

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1346

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1230
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

585
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

735
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1645
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

664
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

960
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6000
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14100
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

337
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

635
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

555
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

871 2