Франківці змінюють золоті прикраси на унікальний "hand made"

 

/data/blog/58093/de281d22cc294575df978f00cf5162d8.jpg

 

Наші далекі предки були неповторними, тому що одяг та прикраси в них були унікальними. Вони все робили своїми руками з підручних засобів.
 
 
Та з розвитком промисловості розпочалось масове виробництво аксесуарів і прикрас, їх стали виробляти багато, а тому вони й втратили свою унікальність.
 

Проте хендмейд своєї популярності не втратив. І сьогодні це цілком доступний та затребуваний ексклюзив. Зараз хендмейдом називають далеко не всі вироби ручної роботи. Таке звання отримати може лише виріб, який має унікальний авторський дизайн. Проте, популярність цих речей просто приголомшлива. Своїми руками можна зробити не тільки одяг, аксесуари та прикраси, але й  іграшки, косметику, мило і багато інших дрібничок. Цінність цих речей набагато вища за їхню ціну.

 

Найпопулярнішим напрямом хендмейду сьогодні є прикраси. Цінуються вони саме тому, що автори роблять їх в одному екземплярі. Хоча, звичайно, бувають випадки повтору якогось виробу або прикраси, але як правило, їх не роблять більше 5-10 примірників. 

 

Як розповідає в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» майстриня студії подарунків ручної роботи Ірина Скворцова, іванофранківці полюбляють ексклюзивні прикраси, та останнім часом популярними стали вироби в українському стилі. 

 

Окрім прикрас зараз стало модним робити різноманітні хендмейд подарунки друзям, рідним, коханм на всі випадки життя. Ось, до прикладу, стало популярним робити оригінальні торти. 

 

«Недавно в мене замовляли створення торта з памперсів і просили прикрасити композицію українськими прапорцями. Таким чином хрещені батьки хотіли закцентувати увагу на ту, що їхній новонароджений похресник українець», - розповіла пані Ірина.

 

Також жінка займається виготовленням ляльок-мотанок з текстилю. Україночку і козачка одягає майстриня в національні костюми з елементами вишивки.

 

«Такі ляльки я виконала в одному екземплярі, але якщо буде ще таке замовлення то зроблю більше ляльок. Україночка продалась на ярмарку за 100 гривень. До речі придбали її гості міста, які приїхали з Москви», - зауважує майстриня.

 

За словами Ірини, останнім часом у зв’язку з подіями, які відбуваються в країні  побільшало замовлень в національному стилі. Найбільше покупці цікавляться синьо-жовтими браслетами. Часто просять причепити український герб чи прапорець. Охочих придбати такі браслети багато, адже ціна за виріб символічна -  20-30 гривень.  Тож нмим також активно цікавляться й іноземці, зокрема, прибалти, росіяни та німці.

 

Ще одна франківська майстриня Наталія Крайник також відзначає, що останнім часом збільшився попит на унікальні хендмейд прикраси. щоправда тепер найчастіше обирають патріотичні прикраси. Зазвичай людей цікавлять брошки, браслети, сережки, метелики, виконані в патріотичних кольорах.

 

«Я активно почала робити різні патріотичні прикраси з гербами та синьо-жовтих кольорів, оскільки їх найбільше розкуповують. Для людей дуже важливо зараз зовнішньо проявляти свою патріотичність, підтримку всьому українському та любов до України», - запевняє Наталя.

 

Також дівчина розповідає, що зазвичай франківчани більше цікавляться хендмейдом у весняно-літній період часу. Адже цей час найбільш сприятливий, щоб продемонструвати свої унікальні прикраси усім. 

 

«Я продаю різні дрібнички. Взимку звісно попит на прикраси менший, а от на весну-літо припадає пік продажів і замовлень. Оскільки люди починають носити відкритий одяг і можна красуватись. На зиму люди частіше беруть прикраси з вовни, вони тепленькі і більші. Крім того, я займаюсь виготовленням прикрас з полімерної глини», - зазначає дівчина.

 

Також близько 3 років займається хендмейдом франківчанка Леся Жураківська. Дівчина каже, що для неї - це хоббі, а не спосіб заробітку грошей. Головне, щоб заняття приносило задоволення.

 

Леся зауважує, хоча останнім часом популярність прикрас ручної роботи в нашому мсті збільшилась, часу на їх виконання не завжди вистачає. Тому колекція її виробів поповнюється не часто.

 

«Вчилась створювати прикраси сама, без "вчителів" та відеоуроків. Просто уявляла собі картинку і втілювала її. Оскільки прикраси різні, то й покупців багатенько. Зазвичай працюю з такими матеріалами як сутаж, натуральне каміння, бісер та бусинки. Найбільшої популярності набули прикраси із сутажу. Всі вони оригінальні та шились тільки в одному екземплярі. Всі ми хочемо прикрасити себе чимось гарним, а не китайським дешевим барахлом. А ручна робота завжди цінувалась, цінується і не втратить своєї популярності», - розповідає Леся.


28.08.2014 575 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1391
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2661
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2187
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2259
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6796 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2537 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

430

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1258

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1362

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1513
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

375
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

238
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

645
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

135
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26604
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

614
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10539 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

144
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

166
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

484
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

627
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

692