
Проте хендмейд своєї популярності не втратив. І сьогодні це цілком доступний та затребуваний ексклюзив. Зараз хендмейдом називають далеко не всі вироби ручної роботи. Таке звання отримати може лише виріб, який має унікальний авторський дизайн. Проте, популярність цих речей просто приголомшлива. Своїми руками можна зробити не тільки одяг, аксесуари та прикраси, але й іграшки, косметику, мило і багато інших дрібничок. Цінність цих речей набагато вища за їхню ціну.
Найпопулярнішим напрямом хендмейду сьогодні є прикраси. Цінуються вони саме тому, що автори роблять їх в одному екземплярі. Хоча, звичайно, бувають випадки повтору якогось виробу або прикраси, але як правило, їх не роблять більше 5-10 примірників.
Як розповідає в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» майстриня студії подарунків ручної роботи Ірина Скворцова, іванофранківці полюбляють ексклюзивні прикраси, та останнім часом популярними стали вироби в українському стилі.
Окрім прикрас зараз стало модним робити різноманітні хендмейд подарунки друзям, рідним, коханм на всі випадки життя. Ось, до прикладу, стало популярним робити оригінальні торти.
«Недавно в мене замовляли створення торта з памперсів і просили прикрасити композицію українськими прапорцями. Таким чином хрещені батьки хотіли закцентувати увагу на ту, що їхній новонароджений похресник українець», - розповіла пані Ірина.
Також жінка займається виготовленням ляльок-мотанок з текстилю. Україночку і козачка одягає майстриня в національні костюми з елементами вишивки.
«Такі ляльки я виконала в одному екземплярі, але якщо буде ще таке замовлення то зроблю більше ляльок. Україночка продалась на ярмарку за 100 гривень. До речі придбали її гості міста, які приїхали з Москви», - зауважує майстриня.
За словами Ірини, останнім часом у зв’язку з подіями, які відбуваються в країні побільшало замовлень в національному стилі. Найбільше покупці цікавляться синьо-жовтими браслетами. Часто просять причепити український герб чи прапорець. Охочих придбати такі браслети багато, адже ціна за виріб символічна - 20-30 гривень. Тож нмим також активно цікавляться й іноземці, зокрема, прибалти, росіяни та німці.
Ще одна франківська майстриня Наталія Крайник також відзначає, що останнім часом збільшився попит на унікальні хендмейд прикраси. щоправда тепер найчастіше обирають патріотичні прикраси. Зазвичай людей цікавлять брошки, браслети, сережки, метелики, виконані в патріотичних кольорах.
«Я активно почала робити різні патріотичні прикраси з гербами та синьо-жовтих кольорів, оскільки їх найбільше розкуповують. Для людей дуже важливо зараз зовнішньо проявляти свою патріотичність, підтримку всьому українському та любов до України», - запевняє Наталя.
Також дівчина розповідає, що зазвичай франківчани більше цікавляться хендмейдом у весняно-літній період часу. Адже цей час найбільш сприятливий, щоб продемонструвати свої унікальні прикраси усім.
«Я продаю різні дрібнички. Взимку звісно попит на прикраси менший, а от на весну-літо припадає пік продажів і замовлень. Оскільки люди починають носити відкритий одяг і можна красуватись. На зиму люди частіше беруть прикраси з вовни, вони тепленькі і більші. Крім того, я займаюсь виготовленням прикрас з полімерної глини», - зазначає дівчина.
Також близько 3 років займається хендмейдом франківчанка Леся Жураківська. Дівчина каже, що для неї - це хоббі, а не спосіб заробітку грошей. Головне, щоб заняття приносило задоволення.
Леся зауважує, хоча останнім часом популярність прикрас ручної роботи в нашому мсті збільшилась, часу на їх виконання не завжди вистачає. Тому колекція її виробів поповнюється не часто.
«Вчилась створювати прикраси сама, без "вчителів" та відеоуроків. Просто уявляла собі картинку і втілювала її. Оскільки прикраси різні, то й покупців багатенько. Зазвичай працюю з такими матеріалами як сутаж, натуральне каміння, бісер та бусинки. Найбільшої популярності набули прикраси із сутажу. Всі вони оригінальні та шились тільки в одному екземплярі. Всі ми хочемо прикрасити себе чимось гарним, а не китайським дешевим барахлом. А ручна робота завжди цінувалась, цінується і не втратить своєї популярності», - розповідає Леся.