Франківці змінюють золоті прикраси на унікальний "hand made"

 

/data/blog/58093/de281d22cc294575df978f00cf5162d8.jpg

 

Наші далекі предки були неповторними, тому що одяг та прикраси в них були унікальними. Вони все робили своїми руками з підручних засобів.
 
 
Та з розвитком промисловості розпочалось масове виробництво аксесуарів і прикрас, їх стали виробляти багато, а тому вони й втратили свою унікальність.
 

Проте хендмейд своєї популярності не втратив. І сьогодні це цілком доступний та затребуваний ексклюзив. Зараз хендмейдом називають далеко не всі вироби ручної роботи. Таке звання отримати може лише виріб, який має унікальний авторський дизайн. Проте, популярність цих речей просто приголомшлива. Своїми руками можна зробити не тільки одяг, аксесуари та прикраси, але й  іграшки, косметику, мило і багато інших дрібничок. Цінність цих речей набагато вища за їхню ціну.

 

Найпопулярнішим напрямом хендмейду сьогодні є прикраси. Цінуються вони саме тому, що автори роблять їх в одному екземплярі. Хоча, звичайно, бувають випадки повтору якогось виробу або прикраси, але як правило, їх не роблять більше 5-10 примірників. 

 

Як розповідає в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» майстриня студії подарунків ручної роботи Ірина Скворцова, іванофранківці полюбляють ексклюзивні прикраси, та останнім часом популярними стали вироби в українському стилі. 

 

Окрім прикрас зараз стало модним робити різноманітні хендмейд подарунки друзям, рідним, коханм на всі випадки життя. Ось, до прикладу, стало популярним робити оригінальні торти. 

 

«Недавно в мене замовляли створення торта з памперсів і просили прикрасити композицію українськими прапорцями. Таким чином хрещені батьки хотіли закцентувати увагу на ту, що їхній новонароджений похресник українець», - розповіла пані Ірина.

 

Також жінка займається виготовленням ляльок-мотанок з текстилю. Україночку і козачка одягає майстриня в національні костюми з елементами вишивки.

 

«Такі ляльки я виконала в одному екземплярі, але якщо буде ще таке замовлення то зроблю більше ляльок. Україночка продалась на ярмарку за 100 гривень. До речі придбали її гості міста, які приїхали з Москви», - зауважує майстриня.

 

За словами Ірини, останнім часом у зв’язку з подіями, які відбуваються в країні  побільшало замовлень в національному стилі. Найбільше покупці цікавляться синьо-жовтими браслетами. Часто просять причепити український герб чи прапорець. Охочих придбати такі браслети багато, адже ціна за виріб символічна -  20-30 гривень.  Тож нмим також активно цікавляться й іноземці, зокрема, прибалти, росіяни та німці.

 

Ще одна франківська майстриня Наталія Крайник також відзначає, що останнім часом збільшився попит на унікальні хендмейд прикраси. щоправда тепер найчастіше обирають патріотичні прикраси. Зазвичай людей цікавлять брошки, браслети, сережки, метелики, виконані в патріотичних кольорах.

 

«Я активно почала робити різні патріотичні прикраси з гербами та синьо-жовтих кольорів, оскільки їх найбільше розкуповують. Для людей дуже важливо зараз зовнішньо проявляти свою патріотичність, підтримку всьому українському та любов до України», - запевняє Наталя.

 

Також дівчина розповідає, що зазвичай франківчани більше цікавляться хендмейдом у весняно-літній період часу. Адже цей час найбільш сприятливий, щоб продемонструвати свої унікальні прикраси усім. 

 

«Я продаю різні дрібнички. Взимку звісно попит на прикраси менший, а от на весну-літо припадає пік продажів і замовлень. Оскільки люди починають носити відкритий одяг і можна красуватись. На зиму люди частіше беруть прикраси з вовни, вони тепленькі і більші. Крім того, я займаюсь виготовленням прикрас з полімерної глини», - зазначає дівчина.

 

Також близько 3 років займається хендмейдом франківчанка Леся Жураківська. Дівчина каже, що для неї - це хоббі, а не спосіб заробітку грошей. Головне, щоб заняття приносило задоволення.

 

Леся зауважує, хоча останнім часом популярність прикрас ручної роботи в нашому мсті збільшилась, часу на їх виконання не завжди вистачає. Тому колекція її виробів поповнюється не часто.

 

«Вчилась створювати прикраси сама, без "вчителів" та відеоуроків. Просто уявляла собі картинку і втілювала її. Оскільки прикраси різні, то й покупців багатенько. Зазвичай працюю з такими матеріалами як сутаж, натуральне каміння, бісер та бусинки. Найбільшої популярності набули прикраси із сутажу. Всі вони оригінальні та шились тільки в одному екземплярі. Всі ми хочемо прикрасити себе чимось гарним, а не китайським дешевим барахлом. А ручна робота завжди цінувалась, цінується і не втратить своєї популярності», - розповідає Леся.


28.08.2014 717 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

464
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

662
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1963
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3429
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1261
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1261

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1443

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

414

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1059

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1225
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24189
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

438
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2595
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

492
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1437
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15300
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

132
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1157 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

465