Фотографія не злочин?

 

Днями, у групі соцмережі «Вконтакті» "Типовий Івано-Франківськ" з'явилися фотографії Івано-Франківська, які були зроблені з міської телевізійної вежі.


Після цього на одному із новинних сайтів міста з'явився матеріал про "подвиг" франківських фотографів, але в "дещо злочинному та односторонньому світлі".Матеріал наробив галасу в Івано-Франківську.Ми вирішили поцікавтись у хлопців, що підштовхнуло їх на такий крок та чи вважають вони свої дії злочинними?"Ми очікували цього. Ми знали, що буде такий резонанс, і що про нас напишуть в інтернеті, можливо, навіть захочуть зробити інтерв'ю в газету чи на телебачення. Ми — двоє фотографів, які зробили унікальні нічні знімки Івано-Франківська з телевізійної вишки в центрі міста.

Тож оскільки вже сталося так, що про нас написали (причім з негативною подачею наших дій), — настав час відкрити карти. Так, ми очікували, що наше «геройство» сфотографувати нічний Івано-Франківськ обернеться саме таким чином. Але своїм вчинком ми лише хотіли показати владі, наскільки слабка система охорони на такому важливому об'єкті, адже, якщо змогло пролізти двоє чоловік — значить, могли пролізти і більше. Не здивуємося, якщо туди вже не раз нелегально пролазили підлітки чи екстремали.

Так, ми ризикували своїм здоров'ям, чи навіть життям. Але ми не ставили собі за мету чогось поганого — крадіжку металу, чи псування майна. А насправді поки охорона боїться чи лінується обійти територію, справжні зловмисники мають б змогу зробити все, що завгодно.

Фотографування Франківська з телевізійної вишки не було найрозумнішою справою чи рішенням. Та це була єдина можливість задокументувати наш вчинок та показати людям і владі ризики, пов’язані з цим обєктом. Адже йдеться не лише про крадіжки чи псування майна, а й про небезпеку для людського життя — будь-хто міг би там забитися насмерть, і ще гірше, якби це була дитина.

Ми не агітуємо нікого повторювати наш вчинок, навпаки — ми виголосили застереження для людей, наскільки це небезпечно і... просто.

На фразу «навряд чи міліція проковтне таке відкрите свавілля та насмішки над законом» ми відповімо лаконічно: виловлювати слід не нас, азартних фотографів. Ловити треба тих, хто краде каналізаційні люки, метал у підвалах і на подвір'ях, зрізає дроти з ліній електропередач, псує комунальне майно і т.д.

Інша річ, яка виявилася відверто неправдивою і провокаційною — це ствердження, що ми були п’яні, адже «Бетмен» — це безалкогольний енергетичний напій, який передали одному з нас друзі з-за кордону
".Звичайно, вам вирішувати, злочин це, чи мистецький подвиг, але зауважити те, що до цього такого ніхто не робив потрібно і, що фотографії дійсно красиві...і, може, слід закрити очі на їх "маленьке правопорушення" заради мистецтва?

 

 

 

 

 

 

 

Андрій Маркович


09.05.2012 Андрій Маркович 3991 39
Коментарі (39)

Ігор Ткач 2012.05.09, 14:07
Молодці фотографи. Є бажання познайомитись з професійною метою і для співпраці. Ігор Ткач, спецкореспондент. Прошу зателефонувати.
Микола 2012.05.09, 14:19
Номер ж не вказано))
Тарас Случик 2012.05.09, 20:11
До анонімів (шо ж всі такі сміливі на словах, а публічно нічого писати не хочете)- діти ідіть трохи повчіться, а ще краще корисне для міста зробіть ;-)
Ідіоти 2012.05.09, 14:31
Ну так чо зупинятися, маски на голову і хлібний магазин грабувати - там теж охорона погана. Заодно і булки пофоткайте - теж мистецтво.
Щукар 2012.05.09, 14:33
Гарно.І ще раз показали,який бардак у нашій країні,коли на стратегічний об,єкт може проникнути будь-хто!
Ідіоту 2012.05.09, 14:42
Не розумієш - булок багато і кожний їх в магазині бачить постійно, а ось такий краєвид - якщо б не ті хлопці - ніхто б і не побачив.
Ідіоту 2012.05.09, 14:44
Твої слова просто лишні, сам йди грабуй.
Тарас Случик 2012.05.09, 14:50
Надіюсь цим "фотографам" організують адміністративне правопорушення, а найкраще це умовний строк - щоб інші "герої" думали перед тим як порушувати закон. А то виправдовуються тепер ніби то для мистецтва все робили, звичайно, а корупціонери взагалі для святого - для сім'ї крадуть, то може їх також не судити?
Петька 2012.05.09, 15:07
ну а що ж вони то поганого зробили? вони ж не банк пограбували а зробити декілька фантастичних фотографій, яких до цього ніхто не робив, звісно прошули закон, но судити їх не потрібно дуже сильно
Зварич 2012.05.09, 15:08
Я теж мистецтвом займався - колядував! памятаєте мене такого суддю? Засіяв собі півтора мільйони!
Я 2012.05.09, 15:11
Случик, ти х. від пальця вже навчився відрізняти? Тобі відомо, наприклад, що й в рад. армії свої ж підрозділи диверсантів прокрадались на свої ж охоронні об*єкти і нищили майно?! З метою власних тренувань і для покарань тих хто мав охороняти об*єкти?
Случикові 2012.05.09, 15:19
чого ти такий правильний? ходиш з кейсом по місту ,вчишся на політолога і думаєш змінити на краще наше суспільство??? молодець,але в нашій країні єдина радість хоч оце мистецтво. ніби ніхто із нас в дитинстві не робив чогось нелегального. ніхто не постраждав, ніхто не загримів...от і добре. навряд чи хтось захоче повторити, в нашому маленькому місті це вважатиметься позерством. хлопці в дечому молодці. буде що внукам розповісти. все таки вони свого цілком добились,за що і респект: зробили чудові знімки та викликали ажіотаж.
Людочка! 2012.05.09, 15:40
Молодці хлопці. Респект!
мен 2012.05.09, 15:49
Хлопці молодці! і правда те шо наші стратенічні ніфіга не охороняються....Хай влада краще проведе профілактику з охороною, а не хлопців немає змісту чіпати, бо вони справді показали, що в нашій країні охорона наче решито!!!!!
Lil Jon 2012.05.09, 16:04
Случик,взагалі сховайся.Сидять такі,як ти і єресь пишуть всяку.Може тепер,садити всіх хто ходить по моєму городу...А сайт, який опублікував статтю в чорному світлі взагалі собі лиш чорний піар робить.(до речі не вперше)
% 2012.05.09, 18:14
Загалом, хлопці-фотографи - неправі, але ентузіазм і безкришність мені особисто симпатичні. Цей ентузіазм міг би бути в корисніше русло спрямований. А фотки таки унікальні. Щодо писанини на правді про них, то дуже неприємно вона пахне доносом.
Тарас Случик 2012.05.09, 18:57
Шановні "друзі" аноніми - звичайно ви потім будете розказувати в себе на кухні який "страшний" світ і що влада погана, і що корупціонери всюди і взагалі всі Закони порушують. Так от згадаєте тоді хлопців які залізні на режимний об'єкт - порушили Закон і їм за це не було. А завтра вони залізуть в банк також заради мистецтва - ну щоб сім'ю прогодувати. І до речі Янукович Межигір'я також мабуть побудував через любов до мистецтва ;-) А ну ще дхто в Європу хоче - попитайте своїх друзів Там щоб їм було за таке в цивілізованому світі :-)
До Случика 2012.05.09, 19:27
Згори єретик, ти порсто їм заздриш, бо сам слизняк і ніколи собі не позволиш вчинити щось подібне. В скрутній ситуації ти, собака, продаш і державу! Знаю я тебе.
% 2012.05.09, 19:30
Слухай, случік, та завали ти вже свій фонтан! Всім вже ясно, що ти взірець чеснот і законослухняний гражданін, і нікуди не лізти - твій основний закон. Ти паєнька, чемний мальчік, а я от хуліганів і розбишак більше люблю, у них життя більше, шо лі. І не нада нудним моралізаторством про цивілізований світ (де ти його видів?) і межигірря свій куций конформізм прикривати. А хлопакам від мене ненавязчіва порада - є купа енергії, ідей, бажань? супер! дерзайте! але старайтеся без яаних проколів - на фіг тратити дорогоцінний час на розмови з ментами, тьфу-тьфу-тьфу :)
До Случика 2012.05.09, 19:32
А хлопці - молодці! Я впевнена, що робили вони це обдумано. Туди так просто не залізти.
Сергій 2012.05.09, 20:37
Класні світлини! Молодці!
франківець 2012.05.09, 21:30
1. Де можна подивитись ці фотографії в кращій якості? 2. Припустімо, що на цю вишку виліз Alain Robert - скелелаз, "людина-павук" (хоч цей об"єкт занадто малий для такої людини), якого десятки разів заарештовували за такі речі, але відпускали. Може і хлопців не треба судити дуже суворо, насварити, а заодно посилити охорону вишки. А знімки міста з телевежі давно треба було зробити, всім би було цікаво.
Lil Jon 2012.05.09, 21:34
Тебе забув спитати, шо мені робити.Ти б в дворі десь висловив свою думку тобі б показали життя,закон і справедливість.Твої розові мрії про життя одразу б розвіялись.Звісно зараз не 90-ті, але ше є нормальні люди, які не слухають до 30 років маму і шо правильно,шо не правильно.
янка 2012.05.09, 21:48
хлопці просто-напросто генії! справді- молодці, дуже гарні знімки- оце наш Франківськ який ніхто таким не бачить!
людмила 2012.05.09, 22:32
та шо ви всі так на Случика напали - я навіть не знаю хто він такий... ФОТКИ ФАНТАСТИЧНІ!!! якщо пацанам за це шось збираються зробити - ідем на мітинг!!! жєба давит, шо ше сі ніхто не додумав!!!
Lil Jon 2012.05.09, 22:36
Та його ніхто не знає.Він просто не приховує імені для того,щоб показати ,який він правельний.Можливо для кар'єри,але сумніваюсь ,що тут його геройства хтось оцінить.
Dj 2012.05.10, 15:51
А зараз спробуйте собі уявити альтернативну кінцівку цього вчинку хлопців. Охоронець, сполоханий шумом на об"єкті, використовує зброю (це у нього прописано в уставі караульної служби). Куля з СКС щонайменьше робилть з одного хлопця інваліда, другий або падає з вишки, або під час втечі налітає на паркан з "колючкою" - і так, стає також пораненим. І замість цієї бравади в інтренеті, ми бачимо заплакані очі батьків і чергове оголошення :"Скинтесь, хто може на лікування, бо може померти, а він ще такий (дурний) молодий." Отака могла бути прогулянка. Думайте головою, вона у вас не для того, щоб шапку носити.
% 2012.05.10, 11:35
от на фіга вони це роблять? http://pravda.if.ua/news-27655.html пропоную правду.іфюуа в повний ігнор!
Юрист 2012.05.10, 16:53
Фотографія - не злочин, незаконне проникнення на режимний об'єкт - злочин, який має реальну кару, якщо його належним чином задокументують і доведуть в суді. Біда, що тут ніхто не приховує, що порушив цю норму закону, а навпаки ще й підтримують це порушення. Подивимось куди дінеться ця бравада в хлопців у залі суду.
случик бик 2012.05.10, 17:28
Просто ти якраз і доніс і тут несеш пургу за пациків....в самого око стискається напевно туда пролізти?? або зробити шось подібне нестає фантазії от і тупиш криса галіма
андрій 2012.05.10, 19:20
нічого не буде я того року тож туди лазив і нічо мені нема , ніхто не посадив і здоров я норм
Микола 2012.05.10, 20:31
Хлопці де ж ви раніши були? Фотографії супер, я б собі на кухні повісив!!!!!!!!
Ага-ага 2012.05.10, 22:24
Один бабці торбу понесе (а потім навіть віддасть), другий - гроші на лікування комусь перерахує, ще один - просто продукти відвезе в будинок сиріт, ще хтось - бездомним псам у Павлівку хавчик доставить, а ще хтось - на вежу фоткати полізе... У кожного своя міра самоствердження...
Sirco 2012.05.10, 23:27
Лізти на вишку не розумно - там кожна антена випромінює порядка 2 кіловат - так що "подвиг" можна було зробити і на кухні засунути голову в включену СВЧ пічку . На рахунок відповідальності хлопців перед законом - на мою думку - питання друге В першу чергу відповідати має Начальник ОРТПЦ Головний інженер ОРТПЦ Начальник охорони ОРТПЦ Черговий охоронець ОРТПЦ думаю ясно за що вони мають відповідати ... А фотографії дійсно гарні
М 2012.05.11, 13:29
На правда.іф.уа розмістив цю інформацію і звернувся в міліцію Станіслав Сергійович Безусов, колишній вчитель-невдаха з інформатики, якого давно вже всі знають як збоченця-вуаєриста.
Server 2012.05.12, 21:15
Я згідний з усіма критиками цього вчинку. Фотографи не розуміють що робили, адже телевізійна вежа це не просто металева конструкція, яка вражає своїми габаритами, а ще й місце потужного електромагнітного поля. Доречі, мене вразив нижче наведений коментар: "андрій | 10.05.2012 19:20 нічого не буде я того року тож туди лазив і нічо мені нема , ніхто не посадив і здоров я норм". Андрій. Проси Бога щоб тобі і надалі нічого зі здоров"ям не було. Але якщо будуть якісь негаразди, то ти згадай свої " НІЧНІ похожденьки" на телевежу. І взагалі я не здивуюся, якщо всі ті люди які побували на верхівці телевежі нелегально (тобто без необхідного вимкнення всього передавального обладнання ОРТПЦ) через пів року стануть абсолютно лисі, стануть безплідними та чого гірше захворіють онкологією. А хто не вірить мені, то хай прочитає про вплив електромагнітного випромінювання на організм людини.
Петя 2012.05.14, 11:54
Ну як можна звинувачувати хлопців? Де ті, хто б мали контролювати територію? Куди дивиться влада? Інформації про шкідливість нема, ці хлопці зробили фото, а скільки пролазили і ніхто про це не знає? Хлопцям за підняття питання потрібно ще й подяку вручити і фруктів дати)
Гість 2012.05.18, 10:00
я ввжажаю що їх треба посадити, причому разом з адміном тої групи Миколою Гавриляком. Їх за те щоб знали як туди лазити, і щоб інші не лазили, а адміна за те щоб не відмазував їх, бо вони і так винні (а відмазує тому що він же їх і спалив на всю групу в 14000 чоловік і не факт що він з тими також разом не ліз) всім хто їх виправдовує і підтримує дати по 15 діб в слідчому ізоляторі
FAntOMASS 2012.06.18, 16:15
да ладно шо ви на пацанів нависаєте !! вилізли ,покайфувати пофоткали злізли і ніхто не злапав ))) супер !!! шо ше треба?? сам би поліз як би знав шо там реально пройти охорону !! а ви тут роздули проблему їбать яку велику !!!
26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

224
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5611 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2318 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1741
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2227
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4150

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

306

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

363

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

436

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

823
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

179
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

309
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

476
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

221
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

333 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

652
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

938
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5489
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

226
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

247
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

359
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

543