ФОНД "БОЙКІВСЬКА БАРТКА" - ВІДМІННИЙ! (ВІД ІНШИХ ФОНДІВ) (ФОТО)

 

В п’ятницю, 25 травня, в Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Благодійна організація «Фонд «Бойківська Бартка» презентувала свої проекти.

 

Те, що в Україні існує безліч фондів не є ні для кого новиною. Особливо часто вони створюються саме напередодні виборів або ж інших серйозних політичних подій. Фонд "Бойківської Барткиа" працює в Бойківському краї вже не один рік.

 

Головним своїм завданням благодійна організація бачить не банальні роздачі подарунків (хоча і благодійний напрямок в його діяльності присутній), а в генеруванні ідей, загостренні уваги суспільства і влади до існуючих проблем та напрацювання шляхів їх вирішення.  

 

«Він є фабрикою ідей і він створений за європейськими традиціями. Це не фонд роздачі "баянів і слонів", і не фонд роздачі гречки. Це – фонд,  де будуть систематизуватися різного роду ідеї, які потім ляжуть в основу законодавчих ініціатив народного депутата. Це не Фонд "халяви" і подарунків, а Фонд, який працює з ідеями, програмами, стратегіями. Ми нікому нічого не нав'язуємо, а закликаємо до спільної праці, до об'єднання зусиль для розбудови Бойківського краю. Це і є головна відмінність нашого фонду», - розповів президент Фонду, депутат Верховної Ради України ІV скликання Василь Бартків.

 

Отож, у практичній площині діяльність Фонду, за словами головного ініціатора його створення, полягає, передусім, у відродженні традицій Бойківського краю, збереженні історичної пам’яті й культури бойків, підняття етнонаціонального патріотизму, згуртуванні народу навколо проблем регіону: «Фонд започатковує різноманітні соціальні проекти, фестивалі, які зможуть ідентифікувати нас як бойків, як прадавніх жителів цього прекрасного краю».

 

Загалом Фонд працює у таких напрямках:

1) відродження та збереження духовності, патріотизму й історичної пам’яті.

2) в  сфері економічного розвитку Фонд ініціює допомогу в реалізації проектів направлених на створення приватних, сімейних, малих виробництв з глибокої переробки місцевої сировини;

3) реалізовуватиметься проект «Здорова нація», який полягатиме у розвитку медицини краю;

4) спортивний напрямок;

5) законодавчий напрямок – напрацьовані ідеї щодо вирішення проблем в краї зможуть стати основою законотворчої діяльності.

6) юридичне забезпечення – Фонд сприятиме розвитку мережі юридичних приймалень в населених пунктах краю, де кожен зможе звернутися за порадою до кваліфікованого спеціаліста в сфері юриспруденції.

 

Також Фонд започаткував проект "Бойківське віче", - адже влада, на переконання В. Бартківа, повинна базувтаися на спільноі села, мікрорайону. Тільки в такому випадку продукуються ідеї, які вже потім стають обовязковими для загалу. "Бойківське віче" - це проект, в якому в кожному селі рада авторитетних людей, старійшин, зможе приймати рішення про пріоритетні проекти для кожного села, які будуть реалізовуватися за підтримки Фонду "Бойківська бартка".

 

До участі у Фонді «Бойківська Бартка» долучилися відомі прикарпатські науковці й громадські діячі:  доктор історичних наук Володимир Комар, декан економічного факультету Прикарпатського національного університету, професор Михайло Романюк, заступник декана факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук, народний артист України, професор Михайло Кривень.

 

Саме вони, головним чином, і координуватимуть вище перелічені напрямки діяльності Фонду.

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник декана Факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук (співкоординатор економічного напрямку діяльності Фонду) та доктор історичних наук Володимир Комар (керівник Напрямку "Відродження та збереження духовності, патріотизму та історичної пам'яті")

 

 

 

 

Керівник проектів Фонду в галузі культури та мистецтва народний артист України, професор Михайло Кривень вразив присутніх неймовірним акапельним співом пісні Івана Франка "Ой ти, дівчино", яку він виконав на прохання мера Долини Володимира Гаразда


 

Ігор Доцяк - керівник соціологічної майстерні Фонду  розповів про останнє соціологічне дослідження Фонду та навів деякі шокуючі цифри, зокрема те, що 80% мешканців Бойківського краю вважають себе бідними

 

 

 

 

Президент Фонду Василь Бартків дарує з власної колекції унікальний літографічний портрет Андрея Шептицькрго роботи відомого художника Б. Мусієвського Долинському краєзнавчому музею "Бойківщина"

 

 

 

 

Зліва в першому ряду - мер Долини Володимир Гаразд. В другому ряду справа - керівник Економічного напрямку діяльності Фонду - декан економічного факультету ПНУ імені Стефаника Михайло Романюк


27.05.2012 2472 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

886 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6262
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1557
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727