ФОНД "БОЙКІВСЬКА БАРТКА" - ВІДМІННИЙ! (ВІД ІНШИХ ФОНДІВ) (ФОТО)

 

В п’ятницю, 25 травня, в Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Благодійна організація «Фонд «Бойківська Бартка» презентувала свої проекти.

 

Те, що в Україні існує безліч фондів не є ні для кого новиною. Особливо часто вони створюються саме напередодні виборів або ж інших серйозних політичних подій. Фонд "Бойківської Барткиа" працює в Бойківському краї вже не один рік.

 

Головним своїм завданням благодійна організація бачить не банальні роздачі подарунків (хоча і благодійний напрямок в його діяльності присутній), а в генеруванні ідей, загостренні уваги суспільства і влади до існуючих проблем та напрацювання шляхів їх вирішення.  

 

«Він є фабрикою ідей і він створений за європейськими традиціями. Це не фонд роздачі "баянів і слонів", і не фонд роздачі гречки. Це – фонд,  де будуть систематизуватися різного роду ідеї, які потім ляжуть в основу законодавчих ініціатив народного депутата. Це не Фонд "халяви" і подарунків, а Фонд, який працює з ідеями, програмами, стратегіями. Ми нікому нічого не нав'язуємо, а закликаємо до спільної праці, до об'єднання зусиль для розбудови Бойківського краю. Це і є головна відмінність нашого фонду», - розповів президент Фонду, депутат Верховної Ради України ІV скликання Василь Бартків.

 

Отож, у практичній площині діяльність Фонду, за словами головного ініціатора його створення, полягає, передусім, у відродженні традицій Бойківського краю, збереженні історичної пам’яті й культури бойків, підняття етнонаціонального патріотизму, згуртуванні народу навколо проблем регіону: «Фонд започатковує різноманітні соціальні проекти, фестивалі, які зможуть ідентифікувати нас як бойків, як прадавніх жителів цього прекрасного краю».

 

Загалом Фонд працює у таких напрямках:

1) відродження та збереження духовності, патріотизму й історичної пам’яті.

2) в  сфері економічного розвитку Фонд ініціює допомогу в реалізації проектів направлених на створення приватних, сімейних, малих виробництв з глибокої переробки місцевої сировини;

3) реалізовуватиметься проект «Здорова нація», який полягатиме у розвитку медицини краю;

4) спортивний напрямок;

5) законодавчий напрямок – напрацьовані ідеї щодо вирішення проблем в краї зможуть стати основою законотворчої діяльності.

6) юридичне забезпечення – Фонд сприятиме розвитку мережі юридичних приймалень в населених пунктах краю, де кожен зможе звернутися за порадою до кваліфікованого спеціаліста в сфері юриспруденції.

 

Також Фонд започаткував проект "Бойківське віче", - адже влада, на переконання В. Бартківа, повинна базувтаися на спільноі села, мікрорайону. Тільки в такому випадку продукуються ідеї, які вже потім стають обовязковими для загалу. "Бойківське віче" - це проект, в якому в кожному селі рада авторитетних людей, старійшин, зможе приймати рішення про пріоритетні проекти для кожного села, які будуть реалізовуватися за підтримки Фонду "Бойківська бартка".

 

До участі у Фонді «Бойківська Бартка» долучилися відомі прикарпатські науковці й громадські діячі:  доктор історичних наук Володимир Комар, декан економічного факультету Прикарпатського національного університету, професор Михайло Романюк, заступник декана факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук, народний артист України, професор Михайло Кривень.

 

Саме вони, головним чином, і координуватимуть вище перелічені напрямки діяльності Фонду.

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник декана Факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук (співкоординатор економічного напрямку діяльності Фонду) та доктор історичних наук Володимир Комар (керівник Напрямку "Відродження та збереження духовності, патріотизму та історичної пам'яті")

 

 

 

 

Керівник проектів Фонду в галузі культури та мистецтва народний артист України, професор Михайло Кривень вразив присутніх неймовірним акапельним співом пісні Івана Франка "Ой ти, дівчино", яку він виконав на прохання мера Долини Володимира Гаразда


 

Ігор Доцяк - керівник соціологічної майстерні Фонду  розповів про останнє соціологічне дослідження Фонду та навів деякі шокуючі цифри, зокрема те, що 80% мешканців Бойківського краю вважають себе бідними

 

 

 

 

Президент Фонду Василь Бартків дарує з власної колекції унікальний літографічний портрет Андрея Шептицькрго роботи відомого художника Б. Мусієвського Долинському краєзнавчому музею "Бойківщина"

 

 

 

 

Зліва в першому ряду - мер Долини Володимир Гаразд. В другому ряду справа - керівник Економічного напрямку діяльності Фонду - декан економічного факультету ПНУ імені Стефаника Михайло Романюк


27.05.2012 2431 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

869
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

805
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1282
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2666
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1455
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2215 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

780

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

827

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1724

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1721
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

440
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

516
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18427
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7548
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3721
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1118
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10835
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

496
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

390
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

564
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

505
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

745