ФОНД "БОЙКІВСЬКА БАРТКА" - ВІДМІННИЙ! (ВІД ІНШИХ ФОНДІВ) (ФОТО)

 

В п’ятницю, 25 травня, в Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Благодійна організація «Фонд «Бойківська Бартка» презентувала свої проекти.

 

Те, що в Україні існує безліч фондів не є ні для кого новиною. Особливо часто вони створюються саме напередодні виборів або ж інших серйозних політичних подій. Фонд "Бойківської Барткиа" працює в Бойківському краї вже не один рік.

 

Головним своїм завданням благодійна організація бачить не банальні роздачі подарунків (хоча і благодійний напрямок в його діяльності присутній), а в генеруванні ідей, загостренні уваги суспільства і влади до існуючих проблем та напрацювання шляхів їх вирішення.  

 

«Він є фабрикою ідей і він створений за європейськими традиціями. Це не фонд роздачі "баянів і слонів", і не фонд роздачі гречки. Це – фонд,  де будуть систематизуватися різного роду ідеї, які потім ляжуть в основу законодавчих ініціатив народного депутата. Це не Фонд "халяви" і подарунків, а Фонд, який працює з ідеями, програмами, стратегіями. Ми нікому нічого не нав'язуємо, а закликаємо до спільної праці, до об'єднання зусиль для розбудови Бойківського краю. Це і є головна відмінність нашого фонду», - розповів президент Фонду, депутат Верховної Ради України ІV скликання Василь Бартків.

 

Отож, у практичній площині діяльність Фонду, за словами головного ініціатора його створення, полягає, передусім, у відродженні традицій Бойківського краю, збереженні історичної пам’яті й культури бойків, підняття етнонаціонального патріотизму, згуртуванні народу навколо проблем регіону: «Фонд започатковує різноманітні соціальні проекти, фестивалі, які зможуть ідентифікувати нас як бойків, як прадавніх жителів цього прекрасного краю».

 

Загалом Фонд працює у таких напрямках:

1) відродження та збереження духовності, патріотизму й історичної пам’яті.

2) в  сфері економічного розвитку Фонд ініціює допомогу в реалізації проектів направлених на створення приватних, сімейних, малих виробництв з глибокої переробки місцевої сировини;

3) реалізовуватиметься проект «Здорова нація», який полягатиме у розвитку медицини краю;

4) спортивний напрямок;

5) законодавчий напрямок – напрацьовані ідеї щодо вирішення проблем в краї зможуть стати основою законотворчої діяльності.

6) юридичне забезпечення – Фонд сприятиме розвитку мережі юридичних приймалень в населених пунктах краю, де кожен зможе звернутися за порадою до кваліфікованого спеціаліста в сфері юриспруденції.

 

Також Фонд започаткував проект "Бойківське віче", - адже влада, на переконання В. Бартківа, повинна базувтаися на спільноі села, мікрорайону. Тільки в такому випадку продукуються ідеї, які вже потім стають обовязковими для загалу. "Бойківське віче" - це проект, в якому в кожному селі рада авторитетних людей, старійшин, зможе приймати рішення про пріоритетні проекти для кожного села, які будуть реалізовуватися за підтримки Фонду "Бойківська бартка".

 

До участі у Фонді «Бойківська Бартка» долучилися відомі прикарпатські науковці й громадські діячі:  доктор історичних наук Володимир Комар, декан економічного факультету Прикарпатського національного університету, професор Михайло Романюк, заступник декана факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук, народний артист України, професор Михайло Кривень.

 

Саме вони, головним чином, і координуватимуть вище перелічені напрямки діяльності Фонду.

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник декана Факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук (співкоординатор економічного напрямку діяльності Фонду) та доктор історичних наук Володимир Комар (керівник Напрямку "Відродження та збереження духовності, патріотизму та історичної пам'яті")

 

 

 

 

Керівник проектів Фонду в галузі культури та мистецтва народний артист України, професор Михайло Кривень вразив присутніх неймовірним акапельним співом пісні Івана Франка "Ой ти, дівчино", яку він виконав на прохання мера Долини Володимира Гаразда


 

Ігор Доцяк - керівник соціологічної майстерні Фонду  розповів про останнє соціологічне дослідження Фонду та навів деякі шокуючі цифри, зокрема те, що 80% мешканців Бойківського краю вважають себе бідними

 

 

 

 

Президент Фонду Василь Бартків дарує з власної колекції унікальний літографічний портрет Андрея Шептицькрго роботи відомого художника Б. Мусієвського Долинському краєзнавчому музею "Бойківщина"

 

 

 

 

Зліва в першому ряду - мер Долини Володимир Гаразд. В другому ряду справа - керівник Економічного напрямку діяльності Фонду - декан економічного факультету ПНУ імені Стефаника Михайло Романюк


27.05.2012 1872 0
Коментарі (0)

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

217
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

852
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2258
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

815
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1023
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1959

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

764

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1313 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1544

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1681
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

190
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

397
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

730
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

399
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

384
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

586
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1089
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

318
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

169
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

322
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

714
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

664