ФОНД "БОЙКІВСЬКА БАРТКА" - ВІДМІННИЙ! (ВІД ІНШИХ ФОНДІВ) (ФОТО)

 

В п’ятницю, 25 травня, в Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Благодійна організація «Фонд «Бойківська Бартка» презентувала свої проекти.

 

Те, що в Україні існує безліч фондів не є ні для кого новиною. Особливо часто вони створюються саме напередодні виборів або ж інших серйозних політичних подій. Фонд "Бойківської Барткиа" працює в Бойківському краї вже не один рік.

 

Головним своїм завданням благодійна організація бачить не банальні роздачі подарунків (хоча і благодійний напрямок в його діяльності присутній), а в генеруванні ідей, загостренні уваги суспільства і влади до існуючих проблем та напрацювання шляхів їх вирішення.  

 

«Він є фабрикою ідей і він створений за європейськими традиціями. Це не фонд роздачі "баянів і слонів", і не фонд роздачі гречки. Це – фонд,  де будуть систематизуватися різного роду ідеї, які потім ляжуть в основу законодавчих ініціатив народного депутата. Це не Фонд "халяви" і подарунків, а Фонд, який працює з ідеями, програмами, стратегіями. Ми нікому нічого не нав'язуємо, а закликаємо до спільної праці, до об'єднання зусиль для розбудови Бойківського краю. Це і є головна відмінність нашого фонду», - розповів президент Фонду, депутат Верховної Ради України ІV скликання Василь Бартків.

 

Отож, у практичній площині діяльність Фонду, за словами головного ініціатора його створення, полягає, передусім, у відродженні традицій Бойківського краю, збереженні історичної пам’яті й культури бойків, підняття етнонаціонального патріотизму, згуртуванні народу навколо проблем регіону: «Фонд започатковує різноманітні соціальні проекти, фестивалі, які зможуть ідентифікувати нас як бойків, як прадавніх жителів цього прекрасного краю».

 

Загалом Фонд працює у таких напрямках:

1) відродження та збереження духовності, патріотизму й історичної пам’яті.

2) в  сфері економічного розвитку Фонд ініціює допомогу в реалізації проектів направлених на створення приватних, сімейних, малих виробництв з глибокої переробки місцевої сировини;

3) реалізовуватиметься проект «Здорова нація», який полягатиме у розвитку медицини краю;

4) спортивний напрямок;

5) законодавчий напрямок – напрацьовані ідеї щодо вирішення проблем в краї зможуть стати основою законотворчої діяльності.

6) юридичне забезпечення – Фонд сприятиме розвитку мережі юридичних приймалень в населених пунктах краю, де кожен зможе звернутися за порадою до кваліфікованого спеціаліста в сфері юриспруденції.

 

Також Фонд започаткував проект "Бойківське віче", - адже влада, на переконання В. Бартківа, повинна базувтаися на спільноі села, мікрорайону. Тільки в такому випадку продукуються ідеї, які вже потім стають обовязковими для загалу. "Бойківське віче" - це проект, в якому в кожному селі рада авторитетних людей, старійшин, зможе приймати рішення про пріоритетні проекти для кожного села, які будуть реалізовуватися за підтримки Фонду "Бойківська бартка".

 

До участі у Фонді «Бойківська Бартка» долучилися відомі прикарпатські науковці й громадські діячі:  доктор історичних наук Володимир Комар, декан економічного факультету Прикарпатського національного університету, професор Михайло Романюк, заступник декана факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук, народний артист України, професор Михайло Кривень.

 

Саме вони, головним чином, і координуватимуть вище перелічені напрямки діяльності Фонду.

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник декана Факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук (співкоординатор економічного напрямку діяльності Фонду) та доктор історичних наук Володимир Комар (керівник Напрямку "Відродження та збереження духовності, патріотизму та історичної пам'яті")

 

 

 

 

Керівник проектів Фонду в галузі культури та мистецтва народний артист України, професор Михайло Кривень вразив присутніх неймовірним акапельним співом пісні Івана Франка "Ой ти, дівчино", яку він виконав на прохання мера Долини Володимира Гаразда


 

Ігор Доцяк - керівник соціологічної майстерні Фонду  розповів про останнє соціологічне дослідження Фонду та навів деякі шокуючі цифри, зокрема те, що 80% мешканців Бойківського краю вважають себе бідними

 

 

 

 

Президент Фонду Василь Бартків дарує з власної колекції унікальний літографічний портрет Андрея Шептицькрго роботи відомого художника Б. Мусієвського Долинському краєзнавчому музею "Бойківщина"

 

 

 

 

Зліва в першому ряду - мер Долини Володимир Гаразд. В другому ряду справа - керівник Економічного напрямку діяльності Фонду - декан економічного факультету ПНУ імені Стефаника Михайло Романюк


27.05.2012 2268 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

626
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2242
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1991
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2015
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6023 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2294 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

171

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

984

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

985

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1233
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

466
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1921
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3823
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26336
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

418
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10331 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

423
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

506
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1435
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1026