Єврокомісія посилює візові вимоги для росіян через безпекові загрози

Єврокомісія оголосила про запровадження більш жорстких правил для видання віз громадянам рф з огляду на безпекові загрози.

Про це заявила єврокомісар із внутрішніх справ Йлва Йоганссон на пресконференції у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми чули, що росія часто говорить про використання ядерної зброї. Президент путін оголосив про незаконну анексію чотирьох українських регіонів. Це є очевидною ескалацією конфлікту, ескалацією війни.

Це означає також ескалацію безпекових загроз стосовно Європейського Союзу, на які ми маємо реагувати, і за якими будемо слідкувати дуже уважно», - зауважила єврокомісар.

Вона наголосила, що головним джерелом загроз для безпеки ЄС стало неспровоковане та невиправдане російське вторгнення в Україну. Всі події, що відбулися після цього, включаючи виявлення масових поховань у визволених містах України, свідчення знущань і тортур, які застосовували загарбники до своїх жертв, нещодавні атаки на газогони «Північний потік», а також оголошена кремлем «часткова мобілізація», вказують на серйозну ескалацію у сфері безпеки.

«Саме тому ми представили нові правила візових процедур та прикордонного контролю. Ми вже повністю призупинили дію угоди про полегшення візового режиму між росією і ЄС.

А зараз представляємо нові правила, які запроваджують більш жорсткі вимоги для видання віз російським громадянам.

Це є відповіддю від Єврокомісії, яка сфокусована на тому, як реагувати на безпекові загрози, що спрямовані проти нас», - наголосила Йоганссон.

Серед ухвалених Єврокомісією нових візових вимог, зокрема, проведення більш жорсткої оцінки та ретельної перевірки з міркувань безпеки, коли йдеться про видання нових віз громадянам рф. Країни-члени та їхні консульські установи нестимуть за це відповідальність. Вони також мають провести нову оцінку або відкликати вже видані візи в контексті нової безпекової ситуації.

«Ми бачимо, що зараз дуже багато російських громадян полишають росію через мобілізацію. Якщо особа має намір залишатися довше ніж 90 днів, вона не має отримувати візу.

Ми закликаємо країни-члени перевірити видані короткострокові візи - чи залишили ці люди ЄС та виїхали назад у росію після встановлених 90 днів перебування?

Це правило не обмежує право громадян рф подавати заявку на притулок, якщо вони шукають міжнародного захисту та хочуть залишатися в ЄС довше або отримати дозвіл на проживання», - сказала єврокомісар.

За її словами, Єврокомісія запроваджує більш жорсткі правила щодо місця подання документів на отримання візи. Громадяни рф, які масово залишили росію, не зможуть отримати візи у консульських установах країн ЄС у сусідніх державах - для цього їм пропонується звертатися в установі на території росії. Виняток може бути зроблений для певних категорій громадян з гуманітарних міркувань, наприклад для родичів, незалежних журналістів, дисидентів. Тобто, самого бажання росіян виїхати з рф буде недостатньо для того, щоб в’їхати на територію ЄС.

Подібні інструкції, за словами єврокомісара, отримали й органи прикордонного контролю. Це означає, що наявність у громадянина рф шенгенської візи не є достатньою умовою для перетину кордону ЄС. Прикордонники мають проводити власну перевірку громадян з урахуванням нових загроз, що постають перед Євросоюзом.

Йоганссон зауважила, що Єврокомісія разом із країнами-членами й надалі проводитиме ретельний моніторинг ситуації на зовнішніх кордонах ЄС, а також слідкуватиме за розвитком подій, пов'язаних із прагненням громадян рф потрапити на територію країн-членів ЄС та пов’язаними з цим викликами для безпеки.

Як повідомлялося, після оголошення путіним «часткової мобілізації» громадяни рф масово виїжджають на територію сусідніх країн. Країни Балтії обмежили в’їзд для росіян з міркувань безпеки та для уникнення можливих провокацій. Фактичну заборону на в’їзд росіян запровадила Фінляндія.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


01.10.2022 7869
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

776
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699