Етапи розвитку криптовалют

Система фінансів продовжує своє трансформування протягом тисяч років. Не припиняються зміни і в наші часи. Якщо раніше практикували товарний обмін, а тепер використовують монети й паперові гроші, то зараз деякі спеціалісти стверджують, що через кілька десятків років паперові гроші можна буде побачити лише в музеях.

Зараз навіть люди старшого покоління нечасто користуються готівкою: розрахунок проводиться за допомогою платіжних карт. Найдалекоглядніші жителі України мають заощадження у криптовалюті: курс біткоїна дуже високий, а фінансова сила така ж, як у звичайних грошей. Розвиток віртуальних валют краще розглянути на прикладі саме цієї крипти.

Епоха виникнення біткоїна

Цифрові гроші розроблялися досить давно: в багатьох країнах світу вже понад 50 років використовуються електронні платіжні карти. Певні кроки для створення крипти проводилися і в 60-ті, і в 80-ті, і у 90-ті роки минулого століття. Головною проблемою розробників в 90-х стало те, що вони хотіли зробити систему централізованою.

Біткоїн виник у 2008 році, коли Сатоші Накамото оприлюднив в інтернеті концепцію своєї розробки. Нова крипта базувалася на технології блокчейну, тобто була повністю децентралізованою. Криптовалюта не підпорядковувалася урядам країн чи банківським мережам.

У 2008 році була оприлюднена система роботи, а вже у 2009 провели першу покупку криптовалюти за фіатні кошти (10 доларів). В перший рік нова розробка зацікавила лише тих, хто захоплюється комп’ютерами та технологіями. Але багато хто з них не розумів користі, адже майнити монети можна було за допомогою ПК, а їх видобуток майже нічого не давав.

Згодом система була доопрацьована, а майнити монети стало набагато складніше. Потрібні стали криптовалютні ферми, що працювали на відеокартах. Експлуатація такої ферми була досить дорогим задоволенням, адже необхідне було приміщення, сучасна система вентиляції, наявність деталей для ремонту. Відеоадаптери втричі зросли в ціні, і знайти їх на ринку стало набагато важче. В цей самий час суттєво виріс і курс біткоїна.        

Нові криптовалюти

Успіх біткоїна став поштовхом до випуску нових видів крипти. В деяких із них виправлені недоліки біткоїна. Наприклад, Monero або Grin гарантують повну анонімність переказів. Найбільшу популярність отримали:

  • Ethereum;
  • Polkadot;
  • Litecoin;
  • Namecoin та тисячі інших.

На теперішній момент існують десятки тисяч видів крипти. Звісно, 99% з них дуже далеко до першої криптовалюти. Курс деяких із видів віртуальних коштів дуже низький (менше ніж 0,01 цента). Але є і досить серйозні варіанти. Наприклад, Ефір.

Вартість певної крипти може дуже швидко змінюватися в залежності від різних ситуацій. Наприклад, санкції стосовно певних країн чи політичні події можуть призвести до зростання курсу. Про це добре знають власники заощаджень, які миттєво реагують на саму подію та приймають певні рішення.

Навіть звичайний допис в соціальній мережі може призвести до зміни курсу. Наприклад, Dogecoin вдвічі додав у ціні всього за кілька хвилин після посту Ілона Маска, який просто згадав нову крипту у своїй соціальній мережі.

Партнерський матеріал


19.05.2023 2367
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

124
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

788
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3463 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3850
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4220
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5365

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

119

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

577

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1135

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1631
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

214
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56821
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

541
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10356
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

777
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

744
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5366
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13247
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

340
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

355
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1186