Етапи розвитку криптовалют

Система фінансів продовжує своє трансформування протягом тисяч років. Не припиняються зміни і в наші часи. Якщо раніше практикували товарний обмін, а тепер використовують монети й паперові гроші, то зараз деякі спеціалісти стверджують, що через кілька десятків років паперові гроші можна буде побачити лише в музеях.

Зараз навіть люди старшого покоління нечасто користуються готівкою: розрахунок проводиться за допомогою платіжних карт. Найдалекоглядніші жителі України мають заощадження у криптовалюті: курс біткоїна дуже високий, а фінансова сила така ж, як у звичайних грошей. Розвиток віртуальних валют краще розглянути на прикладі саме цієї крипти.

Епоха виникнення біткоїна

Цифрові гроші розроблялися досить давно: в багатьох країнах світу вже понад 50 років використовуються електронні платіжні карти. Певні кроки для створення крипти проводилися і в 60-ті, і в 80-ті, і у 90-ті роки минулого століття. Головною проблемою розробників в 90-х стало те, що вони хотіли зробити систему централізованою.

Біткоїн виник у 2008 році, коли Сатоші Накамото оприлюднив в інтернеті концепцію своєї розробки. Нова крипта базувалася на технології блокчейну, тобто була повністю децентралізованою. Криптовалюта не підпорядковувалася урядам країн чи банківським мережам.

У 2008 році була оприлюднена система роботи, а вже у 2009 провели першу покупку криптовалюти за фіатні кошти (10 доларів). В перший рік нова розробка зацікавила лише тих, хто захоплюється комп’ютерами та технологіями. Але багато хто з них не розумів користі, адже майнити монети можна було за допомогою ПК, а їх видобуток майже нічого не давав.

Згодом система була доопрацьована, а майнити монети стало набагато складніше. Потрібні стали криптовалютні ферми, що працювали на відеокартах. Експлуатація такої ферми була досить дорогим задоволенням, адже необхідне було приміщення, сучасна система вентиляції, наявність деталей для ремонту. Відеоадаптери втричі зросли в ціні, і знайти їх на ринку стало набагато важче. В цей самий час суттєво виріс і курс біткоїна.        

Нові криптовалюти

Успіх біткоїна став поштовхом до випуску нових видів крипти. В деяких із них виправлені недоліки біткоїна. Наприклад, Monero або Grin гарантують повну анонімність переказів. Найбільшу популярність отримали:

  • Ethereum;
  • Polkadot;
  • Litecoin;
  • Namecoin та тисячі інших.

На теперішній момент існують десятки тисяч видів крипти. Звісно, 99% з них дуже далеко до першої криптовалюти. Курс деяких із видів віртуальних коштів дуже низький (менше ніж 0,01 цента). Але є і досить серйозні варіанти. Наприклад, Ефір.

Вартість певної крипти може дуже швидко змінюватися в залежності від різних ситуацій. Наприклад, санкції стосовно певних країн чи політичні події можуть призвести до зростання курсу. Про це добре знають власники заощаджень, які миттєво реагують на саму подію та приймають певні рішення.

Навіть звичайний допис в соціальній мережі може призвести до зміни курсу. Наприклад, Dogecoin вдвічі додав у ціні всього за кілька хвилин після посту Ілона Маска, який просто згадав нову крипту у своїй соціальній мережі.

Партнерський матеріал


19.05.2023 580
09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2253
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

870
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

678
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10253 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2776 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2045

Як московити крали історію наших предків.

431

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

249

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

790

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

819
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

226
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

330
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

547
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

226
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

229
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

481
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

557
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5827
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

141
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

287
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

450
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

527