Етапи розвитку криптовалют

Система фінансів продовжує своє трансформування протягом тисяч років. Не припиняються зміни і в наші часи. Якщо раніше практикували товарний обмін, а тепер використовують монети й паперові гроші, то зараз деякі спеціалісти стверджують, що через кілька десятків років паперові гроші можна буде побачити лише в музеях.

Зараз навіть люди старшого покоління нечасто користуються готівкою: розрахунок проводиться за допомогою платіжних карт. Найдалекоглядніші жителі України мають заощадження у криптовалюті: курс біткоїна дуже високий, а фінансова сила така ж, як у звичайних грошей. Розвиток віртуальних валют краще розглянути на прикладі саме цієї крипти.

Епоха виникнення біткоїна

Цифрові гроші розроблялися досить давно: в багатьох країнах світу вже понад 50 років використовуються електронні платіжні карти. Певні кроки для створення крипти проводилися і в 60-ті, і в 80-ті, і у 90-ті роки минулого століття. Головною проблемою розробників в 90-х стало те, що вони хотіли зробити систему централізованою.

Біткоїн виник у 2008 році, коли Сатоші Накамото оприлюднив в інтернеті концепцію своєї розробки. Нова крипта базувалася на технології блокчейну, тобто була повністю децентралізованою. Криптовалюта не підпорядковувалася урядам країн чи банківським мережам.

У 2008 році була оприлюднена система роботи, а вже у 2009 провели першу покупку криптовалюти за фіатні кошти (10 доларів). В перший рік нова розробка зацікавила лише тих, хто захоплюється комп’ютерами та технологіями. Але багато хто з них не розумів користі, адже майнити монети можна було за допомогою ПК, а їх видобуток майже нічого не давав.

Згодом система була доопрацьована, а майнити монети стало набагато складніше. Потрібні стали криптовалютні ферми, що працювали на відеокартах. Експлуатація такої ферми була досить дорогим задоволенням, адже необхідне було приміщення, сучасна система вентиляції, наявність деталей для ремонту. Відеоадаптери втричі зросли в ціні, і знайти їх на ринку стало набагато важче. В цей самий час суттєво виріс і курс біткоїна.        

Нові криптовалюти

Успіх біткоїна став поштовхом до випуску нових видів крипти. В деяких із них виправлені недоліки біткоїна. Наприклад, Monero або Grin гарантують повну анонімність переказів. Найбільшу популярність отримали:

  • Ethereum;
  • Polkadot;
  • Litecoin;
  • Namecoin та тисячі інших.

На теперішній момент існують десятки тисяч видів крипти. Звісно, 99% з них дуже далеко до першої криптовалюти. Курс деяких із видів віртуальних коштів дуже низький (менше ніж 0,01 цента). Але є і досить серйозні варіанти. Наприклад, Ефір.

Вартість певної крипти може дуже швидко змінюватися в залежності від різних ситуацій. Наприклад, санкції стосовно певних країн чи політичні події можуть призвести до зростання курсу. Про це добре знають власники заощаджень, які миттєво реагують на саму подію та приймають певні рішення.

Навіть звичайний допис в соціальній мережі може призвести до зміни курсу. Наприклад, Dogecoin вдвічі додав у ціні всього за кілька хвилин після посту Ілона Маска, який просто згадав нову крипту у своїй соціальній мережі.

Партнерський матеріал


19.05.2023 3069
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1346
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1031
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2049
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3536
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1328
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1313

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1643

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

477

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1121

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1283
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24241
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

490
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2653
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

598
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1487
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

663
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15359
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

467
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

569
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1440 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

600
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

515