Етапи розвитку криптовалют

Система фінансів продовжує своє трансформування протягом тисяч років. Не припиняються зміни і в наші часи. Якщо раніше практикували товарний обмін, а тепер використовують монети й паперові гроші, то зараз деякі спеціалісти стверджують, що через кілька десятків років паперові гроші можна буде побачити лише в музеях.

Зараз навіть люди старшого покоління нечасто користуються готівкою: розрахунок проводиться за допомогою платіжних карт. Найдалекоглядніші жителі України мають заощадження у криптовалюті: курс біткоїна дуже високий, а фінансова сила така ж, як у звичайних грошей. Розвиток віртуальних валют краще розглянути на прикладі саме цієї крипти.

Епоха виникнення біткоїна

Цифрові гроші розроблялися досить давно: в багатьох країнах світу вже понад 50 років використовуються електронні платіжні карти. Певні кроки для створення крипти проводилися і в 60-ті, і в 80-ті, і у 90-ті роки минулого століття. Головною проблемою розробників в 90-х стало те, що вони хотіли зробити систему централізованою.

Біткоїн виник у 2008 році, коли Сатоші Накамото оприлюднив в інтернеті концепцію своєї розробки. Нова крипта базувалася на технології блокчейну, тобто була повністю децентралізованою. Криптовалюта не підпорядковувалася урядам країн чи банківським мережам.

У 2008 році була оприлюднена система роботи, а вже у 2009 провели першу покупку криптовалюти за фіатні кошти (10 доларів). В перший рік нова розробка зацікавила лише тих, хто захоплюється комп’ютерами та технологіями. Але багато хто з них не розумів користі, адже майнити монети можна було за допомогою ПК, а їх видобуток майже нічого не давав.

Згодом система була доопрацьована, а майнити монети стало набагато складніше. Потрібні стали криптовалютні ферми, що працювали на відеокартах. Експлуатація такої ферми була досить дорогим задоволенням, адже необхідне було приміщення, сучасна система вентиляції, наявність деталей для ремонту. Відеоадаптери втричі зросли в ціні, і знайти їх на ринку стало набагато важче. В цей самий час суттєво виріс і курс біткоїна.        

Нові криптовалюти

Успіх біткоїна став поштовхом до випуску нових видів крипти. В деяких із них виправлені недоліки біткоїна. Наприклад, Monero або Grin гарантують повну анонімність переказів. Найбільшу популярність отримали:

  • Ethereum;
  • Polkadot;
  • Litecoin;
  • Namecoin та тисячі інших.

На теперішній момент існують десятки тисяч видів крипти. Звісно, 99% з них дуже далеко до першої криптовалюти. Курс деяких із видів віртуальних коштів дуже низький (менше ніж 0,01 цента). Але є і досить серйозні варіанти. Наприклад, Ефір.

Вартість певної крипти може дуже швидко змінюватися в залежності від різних ситуацій. Наприклад, санкції стосовно певних країн чи політичні події можуть призвести до зростання курсу. Про це добре знають власники заощаджень, які миттєво реагують на саму подію та приймають певні рішення.

Навіть звичайний допис в соціальній мережі може призвести до зміни курсу. Наприклад, Dogecoin вдвічі додав у ціні всього за кілька хвилин після посту Ілона Маска, який просто згадав нову крипту у своїй соціальній мережі.

Партнерський матеріал


19.05.2023 2997
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

516
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5319
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1432
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1311
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2578
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3968

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

354

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1030

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

948
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

262
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

338
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

608
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5656
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1429
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

312
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

219
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

576 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1012
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

879