ЄС затвердив нові правила для далекобійників: що зміниться для українців

В Євросоюзі схвалили масштабну реформу, спрямовану на зміну умов роботи далекобійників і компаній, що займаються автоперевезеннями.

За допомогою нововведень у Брюсселі хочуть поліпшити умови роботи водіїв і усунути чинники, що негативно впливають на ринок вантажоперевезень, пише Фіртка з посиланням на thepage.ua.

Як це стосується українців

Умови роботи на території ЄС водіїв з України регулюються Європейською угодою щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які займаються міжнародними автоперевезеннями (ЕСТР). Ця угода буде і далі залишатися в силі, але нововведення змінять умови роботи та іноземних далекобійників.

У нових правилах сказано, що транспортні компанії, зареєстровані за межами Євросоюзу, не можуть отримувати більш вигідні умови, ніж фірми з ЄС. Тому українські далекобійники при певних умовах повинні будуть більше заробляти на території ЄС. Для цього Євросоюз незабаром почне переговори з третіми країнами про закріплення правил, що відповідають прийнятим Брюсселем нововведень.

Така ж ситуація і з більш жорсткими правилами для фірм-перевізників. Відзначається, що транспортні компанії третіх країн повинні будуть працювати за правилами, відповідним нормам ЄС. Для цього Брюссель повинен почати переговори з державами-учасниками ЕСТР і вирішити це питання.

Що змінюється в правилах ЄС

За старими правилами кожному далекобійникові повинні виділяти не менше 45 годин відпочинку після максимум шести днів роботи. Дозволений і скорочений варіант – не менше 24 години, але при цьому під час наступного щотижневого відпочинку водію повинні компенсувати ті години, які він не добрав. Нововведення зроблять цю схему більш гнучкою — при міжнародних перевезеннях можливими будуть два скорочених щотижневих відпочинки поспіль.

Скорочений відпочинок можна буде проводити в кабіні вантажівки. А ось відпочинок тривалістю більше ніж 45 годин компаніям-перевізникам доведеться організовувати поза автомобіля, і оплачувати приміщення буде роботодавець.

Щоб водії могли безпечно і комфортно відпочивати під час поїздок в ЄС хочуть обладнати мережу сертифікованих парковок. Пройти сертифікацію зможуть лише захищені від проникнення сторонніх парковки, на яких можна буде купити їжу і напої, де буде гарне освітлення і санвузли з урахуванням статі водіїв.

Для роботи в іншій країні далекобійників доведеться реєструвати як відряджених працівників. Таким чином, водіям, що здійснюють перевезення у багатших країнах, треба буде платити вищу зарплату.

Нові правила повинні припинити практику, коли компанії з бідніших країн займаються перевезеннями в державах з вищим рівнем життя. Так, фірмам тепер доведеться тримати повноцінний офіс з персоналом і парком автомобілів в країні, де вони надають послуги, а також платити там податки. Водії також повинні бути приписані до центру операцій в країні надання послуг. Ці норми запрацюють через півтора року.

Для контролю виконання нових правил зроблять обов'язковими «розумні» тахографи, які будуть, зокрема, реєструвати перетин вантажівками кордонів між країнами ЄС.


14.07.2020 2925
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2861
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21011
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1943
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1325 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2342
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4023

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

653

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2118

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

798

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1389
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

94
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

446
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

981
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

102
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

727
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

723
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8180
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

756 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

858
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2140 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

802