Ексголову Хмельницької МСЕК залишили під вартою та зменшили суму застави на 200 млн грн

фото: Суспільне

У четвер, 21 листопада, в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду прийняли рішення залишити Тетяну Крупу під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 300 мільйонів гривень. Термін перебування під вартою — до 3 грудня 2024 року.

Про це повідомляє Суспільне, пише Фіртка.

У разі внесення застави на Тетяну Крупу покладуть обовʼязки: прибувати за викликом слідчого, прокурора та суду, утриматися від спілкування з працівниками медико-соціальної експертної комісії та людьми, які зверталися до МСЕК з питань, які стосуються цього провадження. Окрім того, повідомляти про зміну місця проживання, здати паспорт та інші документи для виїзду за кордон.

Тетяна Крупа брала участь у судовому засіданні по відеозвʼязку. Її захисники попросили закрити засідання у частині, яка може стосуватися особистих даних, здоровʼя.

За даними слідства, розповів прокурор Вадим Сидоренко, було проведено 22 обшуки, під час яких вилучили майно Тетяни Крупи. Кошти також вилучені й арештовані. Крім того, наклали арешт на понад 150 обʼєктів нерухомого майна, які зареєстровані у тому числі й на юридичні особи (компанії).

Прокурор зазначив, що знайдені кошти під час обшуку — це ще не всі активи, які знайшло слідство.

Під час судового засідання стало відомо, що Крупа має звання "Заслужений лікар України".

Адвокатка Крупи сказала, що рішення Печерського райсуду було ухвалене з порушеннями. Адже, за її словами, це рішення мав виносити ВАКС. Тож попросила скасувати ухвалу, винесену Печерським судом і винести ухвалу у ВАКСі.

Окрім того, адвокатка Тетяни Крупи розповіла, що усі кошти підзахисної арештовані й родина Крупи не має можливості їх внести та позичити.

"Згідно КПК розмір застави не має перевищувати 80 прожиткових мінімумів, це близько 250 тисяч гривень. Тоді як для неї застава значно вища (500 млн 1528 гривень)", — каже захисниця.

Також адвокатка вважає, що для Крупи не може бути обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою через стан її здоровʼя. Її, на думку захисниці, мають відпустити на поруки.

На думку ще однієї адвокатки Тетяни Крупи Анжеліки Моісєєвої, вручення про підозру та затримання відбулося з порушеннями та без доказів. Йдеться про те, що Крупа викидала сумки з коштами за вікном.

"Слідство не встановило походження і статки доходу Тетяну Крупи й не взяло до уваги те, що за 2024 рік вона не подала декларацію", — розповіла Анжеліка Моісєєва.

Суддя пояснив, що обвинувачення вилучило статки, відняло всі задекларовані доходи й максимально можливий дохід — залишилось 137 мільйонів. На питання судді, чи може захисниця пояснити звідки такі кошти — вона сказала, що не може.

Втім, адвокатка вважає, що все, що зазначено в обвинуваченні — є припущенням прокурора.

"Всі ризики необґрунтовані й не доведені. Адже жодних доказів її впливу на свідків, можливість для підкупу учасників справи, звʼязків із правоохоронними органами немає. Зокрема, йдеться про виїзд за кордон. Бо Тетяна Крупа є депутаткою, тому й так не може без дозволу покидати територію України", — сказала Анжеліка Моісєєва.

Також захисниця зазначила, що обовʼязки та обмеження, які поклали на Крупу у разі внесення застави, порушують закон.

Крупа попросила у суддів обрати їй запобіжний захід, не пов'язаний із перебуванням під вартою, а під внесення залогу з адекватною сумою.

"Враховуючи, що всі кошти арештовані, то навіть п'ять мільйонів гривень для мене занадто велика сума".

Після цього обвинувачувана, яка брала участь по відеозвʼязку, розплакалася.

Сторона захисту звернулась до суддів із проханням скасувати ухвалу суду першої інстанції та обрати Тетяні Крупі запобіжний захід, не пов'язаний із триманням її під вартою, або визначити заставу в розумному розмірі, передбаченою статтею 172 КПК.

 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


22.11.2024 Діана Струк 254
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

126
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2638
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1655 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3736
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5532
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1744

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

247

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

252

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

430

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

939
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

507
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

541
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

814
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2022
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

589
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

921
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4986
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

978
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

393 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

647
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

448
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

773