Міський голова Івано-Франківська розповів, як в місті відбувається розподіл коштів під час війни.
Детальніше про це Руслан Марцінків повідомив під час етеру на радіо "Західний Полюс", - передає Фіртка.
Так, за словами посадовця, є декілька програм по яких фінансують військових: перша — шефські угоди з військовими частинами, які знаходяться на території громади, тут перераховують кошти, як субвенцію — придбання різних речей бійцям.
Тобто, не менше 20% від ПДФО, які сплачують військовим частинам. Таким чином, військові за ці кошти можуть щось поремонтувати, придбати тощо.
Друга програма — закупівля дронів, речей, які потребують військові частини по листах, запитах. Відтак, додає Марцінків, щотижня приходить від 10 до 20 запитів.
"Там йдеться про купівлю квадрокоптерів, будівельних матеріалів, тобто придбання того, що ми можемо купити за кошти з місцевого бюджету. Уже близько 120 мільйонів гривень ми витратили на цю програму.
Вчора, (першого листопада — ред.) передали "Mavic 3T" для 50 полку Національної гвардії України, перед тим передали для третьої окремо штурмової бригади. А зараз автомобіль та дрони для 79 бригади", - розповідає Руслан Марцінків.
Крім того, очільник розповідає про третій напрямок, який, на його думку, не менш важливий, а саме допомога окремим військовослужбовцям, які з Івано-Франківської громади.
Це програма 20 000 гривень на амуніцію, відтак, на сьогодні 3 150 бійців отримали цю допомогу. також, за словами Марцінківа близько 1 000 бійців отримали компенсації при пораненні: 10 000, а згодом 20 000 гривень.
"Ще одна соціальна програма для родин загиблих героїв, тільки за цей рік 212 родин отримали допомогу в розмірі 100 000 гривень. Крім того, щомісяця кожна родина отримає кошти в межах прожиткового мінімуму.
Ці кошти отримують не тільки родини загиблих, а й родини, в яких члени сім'ї зникли безвісти на війні. Також діти військових отримують матеріальну допомогу до Дня народження.
Ми почали компенсувати 25% комунальних послуг захисникам, які тільки отримали УБД", - додав Марцінків.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці