Дух одвічної стихії

 

 

Якби старий режим все ще животів, Азаров на посаді заступника директора інституту гірничої геології безуспішно підсиджував би свого начальника. Клюєв очолював би шахту виробничого об'єднання Ворошиловградвугілля.Не будемо заглядати аж надто в далеке минуле – спекулювати на нестачі джерел, почнемо з шістнадцятого століття: відтоді й до кінця вісімнадцятого Україною віяв "дух одвічної стихії" - вся ця козаччина – наливайківщина – трясиловщина – хмельниччина – паліївщина – гайдамаччина. Цей дух був придушений Катериною і, попри окремі рецидиви, лишався в такому стані до 1917 року, коли здохло те, що душило, і гайдамаччина звідусіль повилазила знову, під різноманітними брендами і бандерами (в смислі – прапорами. Не плутати зі Степаном Бандерою який, втім, поза сумнівом був останнім гайдамакою).

 

Життя переповнене символами і дає нам знаки. Те, що прізвище останнього гайдамаки дослівно означає знамено, є настільки очевидним знаменням, що не помітити й не прийняти його може тільки сліпий, або міністр освіти. Знамено нам дане через беззаперечне знамення і нам не треба шукати іншого.

 

Це чудово звучало б іспанською (іспанці теж за походженням кельто-готи, як і більшість українців): під бандерою (прапором) Бандери прокладемо шлях нашим бандерам (батальйонам – ісп.) до перемоги!Коли зістаріли й померли від утоми ті, хто придушив нову гаймадаччину, можна було б очікувати, що "дух одвічної стихії" знову повіє з трахтемирівщини та Холодного Яру по вулицях Банковій і Грушевського, але цього не сталося. У 1991 році Україною назвали не "безкраю випалену пустелю, де гуляють вільні коні та жінки", але огидний уламок Радянського Союзу.Наступні 20 років ми догулювали застій. Від президента й до начальника ЖЕКу місцевим начальством були ті, хто був би, якби Радянський Союз не розвалився. Кравчук з посади секретаря по ідеології цілком міг би дослужитися до посади першого секретаря ЦК КПУ. Для Кучми, з посади парторга, а згодом директора Південмашу був прямий шлях в очільники УРСР.Всі ці комсомольці, які з піснями і танцями обсіли найвищі посади у 2004-му, могли б замінити старших товаришів у ЦК та уряді звичайним порядком, якби СРСР продовжив своє існування.


Істино нові люди (діти перебудови) взяли у свої руки країну лише в 2010-му. Якби старий режим все ще животів, Янукович, вірогідно, досі лишався б завгаром, можливо, пишався б посвідченням депутата обласної ради від блоку комуністів і безпартійних. Азаров на посаді заступника директора інституту гірничої геології безуспішно підсиджував би свого начальника. Клюєв очолював би шахту виробничого об'єднання Ворошиловградвугілля. Хорошковський або числився б старшим науковим співробітником Київського інституту філософії, або старшим товарознавцем Єлисеївського гастроному у Москві.Не хочеться навіть думати, де були б такі стовпи режиму, як Ахметов (розвивав би майстерність у поводженні з колодою) та Іванющенко (ймовірно, більше часу проводив би не на Заході – в Монако, а на Сході, на Колимі). Очільники силових міністерств, певне, ніколи б і не потрапили до України, служили б на невисоких посадах в ЗабВО, або Підмосков'ї.Втім, можливо, лише Табачник обіймав би ту саму посаду, що й нині.З приходом Януковича для України радянське минуле нарешті завершилося й з-під попелу потроху починає вилазити національне позаминуле. Національна душа прокидається своїми темною і світлою сторонами. Традиційними магнатами, шинкарями-олігархами, панами, підпанками, ментами – надвірними козачками, проте і своїми гайдамаками.Поки що в грамах, а не в тонах тротилового еквіваленту, то там, то там лунають вибухи. Летять пляшки з бензином у вікна партійних офісів, стріляють міліціонерів, дедалі більше насильства на протестних акціях і в Раді.Чи ви гадали, що Україна – це пісні та віночки? У дев'яностих не важко було придушити бригадний рух, бо він спонукався духом наживи. Національний рух іще в підлітковому стані, але спонукається він "духом одвічної стихії". Це означає, що Межигір'я згорить. Це прикро, адже там можна було б влаштувати інтернат для дітей, хворих на церебральний параліч.Те, що я нині пишу, є важливою інформацією для співробітників МВС, прокуратури, судів. У 1991 році з вищенаведених причин не відбулося розправ над гвинтиками репресивної машини. У 2004 році ті, хто до того знущався над народом, продовжили свою кар'єру. Луценко брав собі замами тих, хто бив його гумовим кийком, коли він іще був опозиціонером. Ви гадаєте, що нині він несправедливо сидить?Проте, радянський союз закінчився і надалі так не буде. Нема жодних сумнівів у тому, що всі ті, хто брав найменшу участь у політичних переслідуваннях, від генеральних прокурорів до рядових міліціонерів, від голів судів до секретарш, які писали протоколи судових засідань, від міністрів юстиції до вертухаїв на зонах – всі вони і члени їхніх родин стануть жертвами розправ під час нової гайдамаччини.Українці завжди були надзвичайно жорстокі в такого роду справах, і значно послідовніші, ніж араби.
Нажаль, саме нинішнім представникам закону доведеться стати об'єктами помсти за все, що робили їхні попередники за останні 90 років.Всі ці ніжинські робінгуди, васильківські "терористи", запорізькі тризубівці, селяни з Семиполок, дівчата з Фемен вже дуже скоро стануть ватажками повстанських загонів. Я дивився в їхні очі і знаю, що іще до того, як вони кинуться на обмінники і ювелірки, вони завітають додому до своїх суддів. Я б не хотів бути свідком цього. Вигляд обгорілих трупів на цілу добу здатен відбити апетит у найзатятішого гурмана.Україна прокидається разом зі своєю помстою. Не майте в цьому жодних сумнівів. Прислухайтеся до себе, чуєте? – Дух одвічної стихії!

 

 

 

Дмитро Корчинський,

Спеціально для ТСН


Коментарі (1)

Сапожников 2012.06.02, 17:10
Ну ты даеш Корчинский, ай-да маладец.
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4509
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1581 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3714 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2912
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7589 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19839 29

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

581

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1605

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2121

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1976
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14200
09.07.2024

Прикарпаття лідирує в Україні з урожайності озимого ячменю з показником 67,5 ц/га.  

337
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

2147
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

994 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5859
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4511 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

1144 3
15.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23163 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

242
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

741 1
09.07.2024

У селі Черніїв, що на Прикарпатті, демонтували пам'ятник радянському солдату.  

1210
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

1448 5