"Дрони — це є очі, зброя, меч і щит української армії": як у франківській школі "Вітруган" готують пілотів дронів

У франківській школі "Вітруган" готують пілотів дронів для Сил оборони України. У ній навчання триває приблизно місяць і є безоплатним. Щодня курсанти вправляються у навичках конструювання і керування дронами протягом 10 годин.

Про це розповів Суспільному інструктор школи Микола Мельник, передає Фіртка.

"Щонайменше 30 годин вони повинні відпрацювати на симуляторах, перш ніж ми допускаємо їх після невеличкого екзамену до практичного навчання вже безпосередньо на польотах, на відкритому просторі, на справжніх FPV-дронах", — каже інструктор школи "Вітруган" Роман.

За його словами курсантів тренують не тільки кермувати, а й самостійно збирати безпілотники.

Курсант Євгеній збирає акумулятори для навчальних дронів. Він приїхав на вишкіл з Київської області. До українського війська хотів долучитися ще у 2022 році, але через брак досвіду Євгенія тоді не взяли. Зараз курсант обирає бригаду, в якій служитиме, бо його навчання у школі завершується.

"Місяць тому я цього всього не вмів, не знав. За цей час дають дуже хороші знання для того, щоб з нуля повністю всі процеси робити самостійно. Ну і потрібні хоча б якісь знання фізики.

Наприклад, з акумуляторами. Який ампераж, як їх з'єднати: послідовно чи паралельно, що ми від цього отримаємо", — розповідає курсант школи "Вітруган" Євгеній.

Навчання у школі триває 35 днів і є безкоштовним, каже інструктор Микола Мельник. За його словами, курсанти щодня вправляються протягом 10 годин: половину часу приділяють теорії та половину — практиці.

"Є звернення від бригад, щоб заповнити їхній штат, і від рекрутингового центру. Після нашої практики людина реально володіє дроном. Можна сказати, із закритими очима.

Як добрий водій відчуває не кермо і педалі, а відчуває колеса й дорогу, так наш курсант після завершення школи відчуває дрон, а не стіки в пальцях", — говорить інструктор Микола Мельник.

Він додає: різновидів FPV-дронів може бути стільки, наскільки вистачить фантазії їхнім розробникам, тому ця галузь постійно вдосконалюється.

"Можемо розділити на три типи: є розвідувальні дрони, є дрони-бомбери і є дрони-камікадзе. Перший дрон має систему скиду, і він повертається назад на базу, а інший дрон-камікадзе — він летить в один бік, наносить максимальне ураження і не повертається до нас", — розповідає інструктор Микола Мельник.

Перше заняття зі збору дрона триває чотири години, з часом курсанти роблять це за годину. Однак для того, щоб безпілотник зміг полетіти, його необхідно не тільки скласти, а й прошити та налаштувати. На це передбачили інші уроки, каже інструктор Роман.

"При перших польотах бувають і такі ситуації, що дрони падають, на жаль, і ламаються. Для того, власне, хлопці і їх збирали. Вони знають, що зробити, щоб поміняти, наприклад, якусь частину дрона.

Після польотів прийшли й кожен ремонтує те, що зламав, іноді по двоє сідають, по троє, кому цікаво. Бо, на щастя, не всі ламаються. Переважна більшість повертається цілими й неушкодженими", — каже інструктор Роман.

Інструктор школи "Вітруган" Микола Мельник додає:

"Дрони — це є очі, зброя, меч і щит української армії".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


26.06.2024 Іван Муканик 436
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

305
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1702
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3156
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1140
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1163
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1203 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

240

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1116

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

933

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

413
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

325
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2488
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1238
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1313
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

547
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15177
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7478
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

330
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

634 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

465
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

382
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

472