«Dream team» Зеленського: яка доля тих, кого президент представляв своєю командою

У квітні минулого року, коли Володимир Зеленський був ще кандидатом у президенти, на одному з ефірів ток-шоу «Право на владу» він представив членів своєї команди, ті самі «нові обличчя».

Відтоді, як то кажуть, багато води утекло: Зеленський став президентом, деякі з його команди змінили вже кілька посад, а роль деяких закінчилася на етапі передвиборчої кампанії. «Слово і діло» сьогодні пропонує подивитися, яка доля членів тодішньої «dream team» Зеленського, а також обіцянок, які вони дали під час свого представлення.

Почнемо з Олександра Данилюка, який тоді в ефірі дав багато обіцянок. У команді Зеленського він відповідав за міжнародні відносини, економіку, фінансову й банківську політику. Однак робота з президентом у Данилюка не пішла. Наприкінці травня 2019-го він обійняв пост секретаря Ради національної безпеки і оборони, а у вересні вже пішов у відставку. Однією з причин стали його погані стосунки з тодішнім керівником ОПУ Андрієм Богданом. На пресконференції Зеленський розповів, що амбіції Данилюка були вищими за пост у РНБО – він хотів стати прем'єр-міністром. Але президент вибрав іншу кандидатуру – Олексія Гончарука (він на посаді недовго затримався).

Понад рік тому в ефірі «Право на владу» Данилюк обіцяв, що Україна активізує роботу в Нормандському форматі. Можна сказати, що це сталося: в грудні 2019 року вперше за кілька років відбулася зустріч «нормандської четвірки». Досить далеко ще до того, щоб Україна стала регіональним лідером, центром стабільності, демократії і розвитку. Обіцянка Данилюка про те, що переговори з міжнародними партнерами будуть вести чесні люди, а не корумповані чиновники, носить досить емоційне забарвлення.

Анонсувалося, що Іван Апаршин відповідатиме за безпеку й оборону. Багато хто чекав, що він очолить Міністерство оборони, проте Апаршин став главою директорату з питань національної безпеки й оборони Офісу президента. Апаршин, зокрема, обіцяв, що в Україні буде відкритим державне оборонне замовлення. Зараз у парламенті другого читання чекає законопроект «Про оборонні закупівлі», який повинен змінити законодавство у сфері оборонних закупівель з радянського на європейське, у тому числі мінімізувати корупційні ризики і забезпечити відкритість процедур оборонних закупівель.

Уже вилетів з команди президента Руслан Рябошапка. Спочатку він став одним із заступників керівника ОПУ, потім недовго був генеральним прокурором (з серпня до березня). «Руслан – хороший фахівець, але не показав результату», – прокоментував його звільнення Зеленський. Тоді в ефірі ток-шоу Рябошапка розповідав, як у команді Зеленського боротимуться з корупцією. Один з пунктів вже виконаний – парламент ухвалив закон про заохочення для тих, хто повідомить про корупційний злочин. Щодо перезавантаження антикорупційних органів: свою посаду втратив тільки Роман Труба з Держбюро розслідувань.

Добре в команді Зеленського почувається Ірина Венедіктова. Вона вже була народним депутатом у складі фракції «Слуга народу», обіймала посаду виконувачки обов'язків Державного бюро розслідувань, а тепер змінила Рябошапку на посаді генпрокурора. Те, про що говорила Венедіктова під час передвиборчої кампанії Зеленського: про реформи в судовій системі, – зараз не в її компетенції.

Сергій Бабак, який у команді відповідає за освіту і науку, зараз у парламенті й очолює відповідний комітет. Під час останнього спілкування з журналістами Зеленський розповів, що неодноразово пропонував Бабаку стати міністром освіти, але він відмовлявся. Обіцянки Бабака були досить стандартними: оновити освітню й наукову інфраструктуру, інвестувати в освітній простір, повернути престиж професії педагога.

Не отримав жодної посади радник команди Зеленського з питань медицини Євген Комаровський.


06.07.2020 1968
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

296
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13590 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1542
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

848
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6098
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1703

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

621

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1447

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1260

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1155
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

506
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

638
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1559
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

586
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

863
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5907
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13521
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

221
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

525
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

468
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

776 2