Довибори в Раду: на Прикарпатті ОВК відправила 14 ДВК на перерахунок

Окружна виборча комісія округу №87 відправила 14 дільничних виборчих комісії на повторний підрахунок голосів. Частину через пошкодження цілісності упакування, а частину - за неналежне маркування пакетів з виборчою документацією, що має досить сумнівні підстави. 

Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ, інформує Фіртка.

Так, вночі надійшло повідомлення про замінування, яке не підтвердилось. Частина членів ОВК вийшла, інша частина у кількості 10 людей в той час залишилась у приміщенні для голосування. Це мінімальна необхідна кількість членів комісії для повноважного проведення засідання. 

Крім того, пізно вночі з засідання пішов голова окружної виборчої комісії та системний адміністратор, у яких погіршилось самопочуття. Деякий час ОВК була без системного адміністратора, оскільки інший працівник вже хворів з дня голосування. Втім, вночі на прохання членів ОВК, цей працівник вийшов на роботу замість свого колеги, який пішов.

За попередньою інформацією, 81 виборча комісія здала протоколи, 14 відправили на повторний підрахунок з причин пошкодження цілісності упакування, а частину з неналежного маркування пакетів з виборчою документацією. Зокрема, на деяких пакетах відсутнє прізвище члена ДВК, а був лише підпис, на деяких був відсутній напис “виборчі бюлетені”.

“Відповідно до частини 11 статті 94 Закону про вибори народних депутатів за якими проводяться проміжні вибори на 87 окрузі ОВК  зобов’язана прийняти рішення про перерахунок  у разі наявних ознак розпечатування пакетів або у випадку неможливості усунення без перерахунку  неточностей у протоколі ДВК. У інших випадках, зокрема коли за результатом розгляду скарг виникають певні сумніви у дотриманні процедури підрахунку голосів чи порушення правил транспортування, такі рішення приймається на розсуд ОВК, це так звані дискреційні повноваження комісії. Проте кожне рішення прийняте на розсуд комісії, як і кожного органу наділеного владними повноваженнями повинно прийматися з дотриманням певних критеріїв. Зокрема це повноваження повинно використовуватися  з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано,  з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, пропорційно (з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення). Аналізуючи рішення ОВК можемо сказати, що щодо низки рішень ОВК ТВО 87 про перерахунок у спостерігачів ОПОРИ виникають сумніви в обгрунтованості їх прийняття та у дотриманні зазначених критеріїв, адже у цих випадках на всіх пакетах з виборчою документацією містилися підписи всіх членів комісії та печатки комісії, кількість бюлетенів  та прізвище кандидата, номер виборчої дільниці, а не було зазначено лише певних деталей опису, як то до прикладу, слів “виборчі бюлетені”. Також пакети містили певні пошкодження при транспортуванні, які проте не завжди можна було трактувати саме як ознаки розпечатування пакетів, оскільки такі пошкодження не могли призвести до заміни документації в пакеті.  Безперечно частина рішень, зокрема і у тих випадках коли протокол підрахунку голосів не був запакований, не викликають зауважень, всі рішення ОВК про перерахунок на цей час є чинним та повинні бути виконаним у випадку якщо жоден з суб’єктів виборчого процесу не скористається своїм правом на оскарження до адміністративного суду”- зазначає старша радниця з юридичних питань Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Коцюруба.

Нагадаємо, у неділю пройшли вибори на 117 виборчих дільницях (115 – звичайних, 2 – спеціальних) ОВО №87, який включає Надвірнянський район, частину Івано-Франківського району та частину Коломийського району.

ЦВК опрацювала 67% протоколів з ДВК станом на 9 годину 30-го березня.

На ОВК призупинили роботу через повідомлення про мінування ОВК. Сьогодні в поліції повідомили, що повідомлення про мінування не підтвердилось. Тривають слідчі дії.


Читайте також:

Довибори в Раду: на Прикарпатті комісія дала проголосувати виборцю за посвідченням водія

ОПОРА: у Надвірнянському районі спостерігач від кандидата допоміг проголосувати виборцю

Інформація про підкуп виборців на Надвірнянщині не підтвердилася

Довибори у ВРУ: на Прикарпатті поліція отримала сім повідомлень про порушення

Чотири дільничні комісії на Прикарпатті перерахують голоси – ОПОРА


30.03.2021 1359
Коментарі ()

17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

225
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

327
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

705
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

1075 1
13.10.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка пояснює, чому «День захисників і захисниць України» – це про оборону, а не гендер, кого доречно вітати та як найкраще це зробити.  

1445
12.10.2021
Тіна Любчик

Наскільки українське суспільство володіє темою визвольної боротьби та наскільки вона є актуальною сьогодні, - про це Фіртка поспілкувалася з Ярославом Коретчуком, директором Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

1582

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

813

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

1172

Спочатку був Ян Флемінг. І він народив Джеймса Бонда. «Сер Джеймс Бонд» - Представлявся він майже 60 років з екранів більше ніж на 80-ти мовах.

1409

Засипана капуста у Галичині ніколи не була просто стравою. Або, як тут ще люблять казати, їдженням. Такий наїдок готували на свята або для певної події. Засипану капусту можна сміливо називати ритуальною стравою.

3398 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

979
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

10213
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15146
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

1785
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

10948
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

19919
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

20316
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

794
18.10.2021

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні призупинила свою діяльність на Донбасі. Про це очільник місії Яшар Халід Чевік повідомив у неділю, 17 жовтня, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію Reuters. «Через побоювання за нашу без

64
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

955
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

1821
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3154