Доведеться заплатити, щоб потрапити до Європи: нові правила для українців у 2025 році

Європейський союз з 10 листопада планував запровадити новий алгоритм обліку осіб, які в'їжджають на територію Шенгенської зони. Система в'їзду/виїзду (ees) спрощує митний контроль.

УНІАН розповідає, що зміниться після того, як вона запрацює, пише Фіртка.


Система EES - суть, нюанси, переваги


Еntry exit system - це система, яка з 10 листопада 2024 року мала автоматично перевіряти всіх, хто в'їжджає на територію ЄС, але запуск довелося відкласти - у Німеччині, Франції та Фінляндії прикордонні пункти не встигають підготуватися до нової системи перевірки.

Суть її полягає в тому, що для перевірки осіб, які перетинають кордон, буде використовуватися робот, комп'ютерна програма, а не люди. Механізм наступний - кожен мандрівник має підійти до спеціальної "будки" самообслуговування і просканувати біометричний паспорт. Важливо розуміти, що це правило не поширюється на три групи осіб:

  • громадяни ЄС;
  • резиденти ЄС;
  • люди з довгостроковими візами.

Для всіх інших перетин кордону можливий тільки в такий спосіб. Творці цього механізму стверджують, що EES - це чудовий спосіб посилити безпеку в країнах Євросоюзу і припинити спроби біженців або мандрівників залишитися в ЄС нелегально.

Система в'їзду/виїзду (ees) зчитує з біометричного паспорта всі його дані, зокрема, дату і місце в'їзду та виїзду.Кожні три роки необхідно буде оновлювати скан обличчя і відбитки пальців, щоб оновлювати інформацію. Завдяки цьому використання підробленого біометричного паспорта також виявиться неможливим.

Усім українцям, які регулярно відвідують країни Євросоюзу, плануючи маршрут через сусідню Польщу, важливо розуміти, що перетин кордону Польща-Україна сьогодні відбувається у звичному режимі, але вже з 10 листопада варто бути готовими до автоматизації процесу.

EES застосовуватиметься під час в'їзду до всіх держав-членів ЄС, за винятком Кіпру та Ірландії, а також до чотирьох країн Шенгенської зони, що не входять до ЄС: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. The Times пише, що це може відбутися вже 2025 року.


Що таке дозвіл ETIAS для українців


Алгоритм того, як виїхати з України і потрапити до Європи, регулюватиме не тільки система EES, а й ETIAS. Її творці припускають, що механізм запрацює за півроку після запровадження Entry exit system, тобто, теж 2025 року.

За даними сайті European Union, система ETIAS - це дозвіл для громадян тих країн, з якими Європейський Союз уклав договір про безвізовий режим. Оскільки Україна входить до цього списку, її громадян торкнеться необхідність отримання дозволу.

Для того щоб отримати ETIAS, потрібно:

  • заповнити онлайн-анкету на офіційному сайті або в застосунку ETIAS;
  • сплатити збір у розмірі 7 євро;
  • дочекатися схвалення заявки;
  • отримати лист із дозволом на електронну пошту;
  • перевірити, чи немає помилок в особистих даних (якщо вони будуть, на кордоні вас не пропустять).

У середньому, обробка анкети займає кілька хвилин, але якщо система вважатиме, що вас потрібно перевірити додатково, термін може бути збільшений до 14 або 30 днів, тому бажано подумати про отримання ETIAS заздалегідь.

Цей документ дає дозвіл на перебування в країнах ЄС короткостроково - до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду, але врахуйте, що сам по собі ETIAS не є гарантією перетину кордону. Прикордонна служба все одно перевірятиме вас, і якщо виявиться, що ви порушили будь-які правила, вам можуть відмовити у в'їзді.

Якщо вашу заявку буде схвалено, ви отримаєте лист на електронну пошту з дозволом на в'їзд до країн ЄС. Такий документ діє протягом трьох років або до кінця дії закордонного паспорта. Важливо пам'ятати, що в разі заміни закордонного паспорта потрібно буде знову заповнювати анкету й отримувати новий ETIAS.


ВАЖЛИВО: заявники молодше 18 або старше 70 років звільняються від оплати в розмірі 7 євро, як і члени сімей громадян ЄС або негромадян ЄС, які мають право вільно переміщатися по всьому Європейському Союзу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як подорожувати екологічно: туристам дали корисні поради 


22.12.2024 2229
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

668
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1005
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31712 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1469
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665