Як подорожувати екологічно: туристам дали корисні поради

В останні роки все більше туристів починають замислюватися про те, щоб мінімізувати шкоду навколишньому середовищу від подорожей. Частина відпускників пересідають з літаків на потяги, а частина намагається поєднувати приємне з корисним, приносячи користь місцевим громадам.

Однак є і менш глобальні речі, які під силу кожному туристу, передає УНІАН.

Туристичний портал Enjoy Travel дав мандрівникам сім корисних порад, як зробити свої подорожі більш екологічними, пише Фіртка.

1. Скажіть "ні" одноразовим речам. Організуйте своє харчування в дорозі так, щоб максимально скоротити використання одноразового посуду. Можна харчуватися в закладах, де їжу подають в багаторазовому посуді, а можна готувати собі їжу на кухні самостійно, використовуючи багаторазові контейнери.

2. Беріть з собою багаторазові речі. Візьміть з собою з дому багаторазове столове приладдя, посуд та інші необхідні вам предмети, наприклад, чашку, пляшку для води, ложку, виделку, ніж, сумки та інше. Так ви не тільки зменшите кількість виробленого сміття, а й іноді навіть заощадите гроші, оскільки в багатьох місцях клієнтам надають знижку, якщо вони беруть товар у власний контейнер або чашку.

3. Переходьте на цифрові технології. Завантаження посадкових талонів та інших документів на свої пристрої замість їх видруку також допомагає зменшити відходи. Те саме стосується завантаження книг та журналів замість того, щоб брати матеріали для читання в аеропорту. Якщо ви все-таки не можете відмовитися від книги в м'якій обкладинці, подумайте про те, щоб зайти до місцевої бібліотеки та взяти книгу в оренду.

4. Упакуйте zero waste  «нуль відходів» туалетні приналежності. З одного боку, мова йде про мило, шампуні та зубні пасти, які не містять шкідливих відходів і не тестуються на тваринах. Особливо це актуально для тих, хто збирається відпочивати на природі. З іншого боку, мова йде про багаторазові тюбики, в які можна заливати необхідні вам засоби.

5. Враховуйте тип вашого проживання. Бронювання житла з власною кухнею або кемпінгом – чудовий спосіб зменшити відходи. Ви можете робити покупки на ринках, купуючи продукти без пластикового упаковування, і готувати їжу самостійно, що виключає відходи в точках на винос і в ресторанах. Вам також буде легше переробляти та компостувати сміття, якщо ви не зупинитесь у готелі. Якщо ви не можете відмовитися від зручності та комфорту готелів, шукайте ті, які мають екологічну чи зелену політику.

6. Вибирайте екологічно свідомі авіакомпанії. Як би вам не хотілося повністю відмовитися від авіаперельотів, іноді це просто об'єктивно неможливо. Проте, можна віддавати перевагу авіакомпаніям, які скорочують кількість одноразового пластику на своїх рейсах. Якщо ви візьмете з собою власну маску для очей, навушники та ковдру, ви також зможете зменшити відходи під час польоту.

7. Проведіть дослідження. Дослідіть місце призначення, щоб знати місцеві правила перероблювання відходів, ресторани та кафе з нульовими відходами, а також робіть гуртові покупки в супермаркетах та на фермерських ринках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


13.01.2024 6956
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15943
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1532
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2135
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1390

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

665
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

552
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

521
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7432
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1738 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

656
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

563