Доступність міста: в Івано-Франківську з'явиться ще більше понижень на вулицях

Наприкінці минулого року в Івано-Франківську створили мапу доступності.
Про це повідомляє міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Як зазначає посадовець, працювали над нею радник міського голови з питань доступності Юрій Гапончук спільно із людьми з інвалідністю, а також з департаментами міста. Серед багатьох вулиць визначили п'ять великих маршрутів, які потрібно зробити комфортними для маломобільних людей. Усі маршрути ведуть з центру до медичних закладів та парку. Радник з питань доступності Юрій Гапончук, підкреслює гостроту проблеми інклюзії в умовах війни, адже й сам втратив кінцівку при бойовому завданні.
“Перед початком своєї роботи я проаналізував дороги, тротуари, сполучення в сегменті доступності. Визначив найбільш проблематичні на сьогодні місця та ділянки. Це лікарні, різні заклади та підприємства”, -  розповідає радник з питань доступності Юрій Гапончук.
Перший маршрут, який завершили, повністю пролягає від обласної лікарні Івано-Франківська до центральних вулиць. Результат виконаних робіт свого часу перевірила інспекція на візках колісних.
“У першу чергу ми вибираємо ті об’єкти, де проходять реабілітацію та лікування наші хлопці. Зокрема, люди з обмеженими можливостями. Щоб було їм комфортно добиратись, щоб не відчували перешкод. Тому ми реалізували вже проєкт від обласної лікарні до центру міста” -  пояснює заступник директора Департаменту благоустрою Андрій Гаврилків.
Пониження зробили й біля міської лікарні на вулиці Матейка. 
“Ми постараємося зробити плавніший перехід аби військові та й загалом прості люди могли проїхати безперешкодно”, - говорить головний фахівець відділу технагляду, ветеран Василь Голіней.
Наразі на завершальній стадії робіт знаходяться ділянки пішохідних переходів по вулиці Чорновола. Вздовж всієї вулиці зроблені пониження та встановлена тактильна плитка для осіб, які мають певні проблеми з мобільністю.
“Тактильну плитку на пішохідних переходах ми з'єднуємо направляючими плитами, щоб можна було з одного переходу незрячим людям перейти на другу сторону. Є парк, де збирається дуже багато людей. Пологовий будинок, зупинки, де також багато людей. Тому всі ці переходи, які є поблизу зупинок переробили для маломобільних груп населення”, - провідний інженер виробничо-технічного відділення УКБ Ярослав Кузик.
Крім цього, тривають ремонтні роботи на вулиці Мазепи. На декількох ділянках використовувались плитки та бордюри, які стояли раніше. За словами представника підрядника в результаті цього вдалось суттєво зекономити на матеріалах та вартості робіт.
“Ми демонтовуємо старі бордюри з каменю, їх понижуємо, а також ставимо тактильну плитку. Якщо це на великому перехресті, то тактильна плитка з одного пониження з'єднується з іншим. Для того, щоб люди мали змогу безпечно переходити. Також це дуже важливо для тих людей, які пересуваються на кріслі колісному, для молодих мам з колясками й людей похилого віку” – розповідає представник підрядника УКБ Юрій Фаркавець. 
Міський голова Руслан Марцінків розповів про активну роботу щодо покращення доступності міста. За його словами, завдяки спільним зусиллям, місто стає більш комфортним для всіх мешканців з інвалідністю.
“Питання доступності після питання підтримки захисників стоїть на другому місці по важливості. Дякуємо, що долучається багато людей до цієї роботи. Надіюсь, що місто стане доступнішим для людей з інвалідністю”, – резюмує Руслан Марцінків.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


17.10.2024 Тетяна Сорока 715
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

857 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1609
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6255
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1748
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31762 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1543
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

756 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720