Дорога до Бога

 

 

Це єдина дорога до правдивого земного і вічного небесного щастя. Тому вона найважливіша за всі дороги світу.

 

Але замість того, щоб прямувати до Бога, люди постійно відходять від Нього. Їх відволікають різноманітні кумири, ідоли, псевдобоги, котрі стають для людини об’єктом поклоніння. Замість правдивого Бога людина служить своїм пристрастям: похотям, жадібності, гордині, самолюбству, марнославству, користолюбству, зажерливості. Та ніщо з цього не може принести справжнього й тривалого задоволення.

 


Велика різниця між бажаннями людини та задоволенням від їх виконання. Відчуття від сповнення бажань є набагато слабшими від очікуваного щастя, воно перероджується у великі душевні муки і біль, викликаючи нові пристрасті, котрі, своєю чергою, також не можуть зробити людину щасливою. Приходить розпач, відчай і розчарування, миттєві хвилини насолоди спричинюють не лише тимчасове збудження, а й фізичне виснаження, руйнують не лише духовну природу людини, а й організм.

 


«Марнота марнот, усе марнота, — робить висновок про земне життя людини премудрий Соломон і додає: — Всі речі втомлюють людину, а чому — ніхто не каже. Око не насититься баченим, вухо не наповниться почутим». Ці слова вікової біблійної мудрості підтверджують, що жодні земні цінності і взагалі ніщо земне не може дати людині правдивого щастя. Однак майже кожен, теоретично знаючи це, кидає всі свої фізичні та духовні сили, весь ресурс і потенціал інтелекту й досвіду на те, щоб задовольнити пристрасті. і цим примножує зло, ворожнечу, ненависть, гнів, підступництво. Приміром, нікому і ніколи не під силу поділити справедливо багатство і владу, досягнення сильних світу цього спричинюють у слабших заздрість і злобу. Однак і сильні нещасливі: вони не можуть задовольнити свої потреби та бажання, котрі невпинно зростають. А ще страхи перед суперниками, втратою досягнутого і підозри до всіх, навіть найближчих людей, є постійними їхніми супутниками, тому мови про їхній спокій і бути не може.

 


Людство займається також дуже позитивними, високоцінними справами — суспільною діяльністю, мистецтвом, наукою. Вони були б такими, якби до них не були примішані пристрасті славолюбства, марнославства, прагнення до збагачення. Але навіть від позитивного результату своєї діяльності людина також не має повного задоволення. Бо в науці знаходить задоволення лише розум, у мистецтві — лише почуття, навіть у благодійності та суспільній діяльності, якщо зважати на загальне падіння моралі, не знайти вершини й повноти земного щастя.

 


Це може бути лише тоді, коли все життя людини є дорогою до Бога, свого Творця, підготовкою до Царства Небесного. Прагнення до поєднання з живим Богом, тільки в Якому втілені вищі ідеали людства — істина, добро, краса — це духовне життя людини. Воно живиться релігією, яка задовольняє всі істинні потреби і дає відчуття незрадливого земного щастя та вічного в майбутньому. Цього не може дати наука, яка є вираженням лишень людського розуму; мистецтво, що подає уявлення лише про красу з погляду людини; чи суспільна, політична та благодійна діяльність, яка базується на засадах понять добра людей, які по-різному його уявляють.

 


Лишень Бог може дати людині найвищі почуття благоговіння та безмежну любов. Саме до Нього необхідно спрямувати все своє життя, діяльність, помисли, душу і серце.

 


Тож проведімо час Великого посту в молитві, читанні духовної літератури, роздумах про своє життя. Обмежмо себе у надмірному споживанні харчів, напоїв, у розвагах для того, щоб побороти пристрасті, очистити душу і серце покаянням за гріхи та негідні вчинки. І тоді вже на землі переживемо відчуття найбільшого щастя — особистого єднання з нашим Творцем.

 

Михайло МЕЛЬНИК. Протоієрей,

Галичина

 


Коментарі (3)

Кирил 2012.03.01, 20:15
Спасибо товарищ Мельник хорошую статейку написали! Пишите, пишите и пишите я в долгу не останусь, приеду на похороны у киев приезжайте найдите меня дам сребренники.
василіан 2012.03.03, 10:41
Чому всі попи ксьонзи страхають людей смертю,якщо вона приходить сама.Чому ніодин ксьонз незупинить дощ ,чи невідведе спеку,не виявить злодія маньяка,непередбачить доброго президента людям.Чому розказують людям казки іпривязують собі бога хоч про їхне бажання він їх неслухає а вони його ніколи не побачуть.
Михайло 2012.03.06, 23:13
До "василіан | 03.03.2012 10:41" Чи Бог Вам особисто сказав, що він не слухає священиків? Якщо так, то коли і за яких обставин? Що стосується "казок",то буде дуже прикро, якщо "казка" виявиться реальністю, яка стосуватиметься і Вас. А відносно припинення дощу, відведення спеки, то відомі випадки, коли через молитви священиків, Бог припиняв подібні явища.
02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1326
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

854
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6020
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1568
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5966
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1729

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

373

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1039

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1344

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1344
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

300
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

517
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

713
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

277
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

436
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

752
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1246
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

61
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

102
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

238
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

409
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

641