Дорога до Бога

 

 

Це єдина дорога до правдивого земного і вічного небесного щастя. Тому вона найважливіша за всі дороги світу.

 

Але замість того, щоб прямувати до Бога, люди постійно відходять від Нього. Їх відволікають різноманітні кумири, ідоли, псевдобоги, котрі стають для людини об’єктом поклоніння. Замість правдивого Бога людина служить своїм пристрастям: похотям, жадібності, гордині, самолюбству, марнославству, користолюбству, зажерливості. Та ніщо з цього не може принести справжнього й тривалого задоволення.

 


Велика різниця між бажаннями людини та задоволенням від їх виконання. Відчуття від сповнення бажань є набагато слабшими від очікуваного щастя, воно перероджується у великі душевні муки і біль, викликаючи нові пристрасті, котрі, своєю чергою, також не можуть зробити людину щасливою. Приходить розпач, відчай і розчарування, миттєві хвилини насолоди спричинюють не лише тимчасове збудження, а й фізичне виснаження, руйнують не лише духовну природу людини, а й організм.

 


«Марнота марнот, усе марнота, — робить висновок про земне життя людини премудрий Соломон і додає: — Всі речі втомлюють людину, а чому — ніхто не каже. Око не насититься баченим, вухо не наповниться почутим». Ці слова вікової біблійної мудрості підтверджують, що жодні земні цінності і взагалі ніщо земне не може дати людині правдивого щастя. Однак майже кожен, теоретично знаючи це, кидає всі свої фізичні та духовні сили, весь ресурс і потенціал інтелекту й досвіду на те, щоб задовольнити пристрасті. і цим примножує зло, ворожнечу, ненависть, гнів, підступництво. Приміром, нікому і ніколи не під силу поділити справедливо багатство і владу, досягнення сильних світу цього спричинюють у слабших заздрість і злобу. Однак і сильні нещасливі: вони не можуть задовольнити свої потреби та бажання, котрі невпинно зростають. А ще страхи перед суперниками, втратою досягнутого і підозри до всіх, навіть найближчих людей, є постійними їхніми супутниками, тому мови про їхній спокій і бути не може.

 


Людство займається також дуже позитивними, високоцінними справами — суспільною діяльністю, мистецтвом, наукою. Вони були б такими, якби до них не були примішані пристрасті славолюбства, марнославства, прагнення до збагачення. Але навіть від позитивного результату своєї діяльності людина також не має повного задоволення. Бо в науці знаходить задоволення лише розум, у мистецтві — лише почуття, навіть у благодійності та суспільній діяльності, якщо зважати на загальне падіння моралі, не знайти вершини й повноти земного щастя.

 


Це може бути лише тоді, коли все життя людини є дорогою до Бога, свого Творця, підготовкою до Царства Небесного. Прагнення до поєднання з живим Богом, тільки в Якому втілені вищі ідеали людства — істина, добро, краса — це духовне життя людини. Воно живиться релігією, яка задовольняє всі істинні потреби і дає відчуття незрадливого земного щастя та вічного в майбутньому. Цього не може дати наука, яка є вираженням лишень людського розуму; мистецтво, що подає уявлення лише про красу з погляду людини; чи суспільна, політична та благодійна діяльність, яка базується на засадах понять добра людей, які по-різному його уявляють.

 


Лишень Бог може дати людині найвищі почуття благоговіння та безмежну любов. Саме до Нього необхідно спрямувати все своє життя, діяльність, помисли, душу і серце.

 


Тож проведімо час Великого посту в молитві, читанні духовної літератури, роздумах про своє життя. Обмежмо себе у надмірному споживанні харчів, напоїв, у розвагах для того, щоб побороти пристрасті, очистити душу і серце покаянням за гріхи та негідні вчинки. І тоді вже на землі переживемо відчуття найбільшого щастя — особистого єднання з нашим Творцем.

 

Михайло МЕЛЬНИК. Протоієрей,

Галичина

 


Коментарі (3)

Кирил 2012.03.01, 20:15
Спасибо товарищ Мельник хорошую статейку написали! Пишите, пишите и пишите я в долгу не останусь, приеду на похороны у киев приезжайте найдите меня дам сребренники.
василіан 2012.03.03, 10:41
Чому всі попи ксьонзи страхають людей смертю,якщо вона приходить сама.Чому ніодин ксьонз незупинить дощ ,чи невідведе спеку,не виявить злодія маньяка,непередбачить доброго президента людям.Чому розказують людям казки іпривязують собі бога хоч про їхне бажання він їх неслухає а вони його ніколи не побачуть.
Михайло 2012.03.06, 23:13
До "василіан | 03.03.2012 10:41" Чи Бог Вам особисто сказав, що він не слухає священиків? Якщо так, то коли і за яких обставин? Що стосується "казок",то буде дуже прикро, якщо "казка" виявиться реальністю, яка стосуватиметься і Вас. А відносно припинення дощу, відведення спеки, то відомі випадки, коли через молитви священиків, Бог припиняв подібні явища.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

857 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1609
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6255
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1748
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31762 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1543
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

756 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720