Добро VS Зло: спіраль історії

Пост-хелоуінський період ознаменувався великою перемогою "сил добра" над "силами темряви". Проте у відлякуванні "зла" від "небесного престолу" взяло участь не так вже й багато "простих смертних". Чи можливо через абсолютну байдужсть до діаметрально протилежних сил, чи тому, що часто "добро" і "зло" міняються ролями. Або ж народився третій альтернативний варіант: буденні проблеми у вигляді миття посуду та вечірнього пива стали пріоритетнішими за боротьбу "зі злом"...
Чомусь в нас так заведено, що як тільки ті самі "сили добра" на чолі з "Всесильним" володарем небесного престолу попадають своєю більшістю в "рай", так відразу забувають про дану їм "святу місію" та все частіше дерибанять "божу благадоть" на пару із "силами темряви". Але на жаль, чи можливо на щастя, "божа благодать" має здатність вичерпуватися і її, себто "благодаті", вже не вистачає не тільки на простих смертних, а й на новоприбулих до «раю». І тут стає все на свої місця - сили зла залишаються поза увагою простолюду, адже дерибан "божої благодаті" для них святе діло, а "сили добра" скидають свої маски безмежної любові.
Все ж таки, чи «Архангел Михаїл» злапав за руку "силу добра" за дерибаном божої благодаті, чи ні - фатум для неї один: "добро" після кількох років скидає з себе чарівні ангельські крила. Бо крила уже не ті, та й одна і та сама вистава втратила свою актуальність. Плюс, за звичаєм, хто господар свята, той і замовляє музику. А музичні смаки дуже різні...
Бунт. Хаос. Апокаліпсис. Розчарування.
І в період апогею розчарувань простих смертних обивателів матінки землі, народжується "Спаситель". "Спасителя" колись давно обділили "божою благодатью" і вигнали з "раю". Тут, на грішній землі, він розповідає всю правду про "темних ангелів добра". «Новий Месія», щоби довести свою праведність і законослухняність починає творити дива: проста вода перетворюється в недешевий "Корвалол" для найнужденніших бабусь, занехаяні двори обростають свіжопофарбованими лавочками як гриби після дощу, голодний пролетаріат отримує свій пайок безкоштовної гречки, діти, які тинялися по вулицях, почали бавитися в нових пісочницях, батьки радіють - щастю немає меж.
Але "Спаситель" не забуває, що "Судний День" близько і він розпочинає готувати простих смертних до повстання проти "Всесильного". "Всесильний", до речі, настільки уподобав собі власний "божий престол" та усвідомив свою всесильність, що перестав рахуватися з будь-якою із сил,  власне через що і почався хаос та розчарування.
"Спаситель" тим часом починає обростати учнями, прихильниками, послідовниками і кредитами. Тим не менше, смертні довіряють йому місію скинути перевертнів з "небес". Окрилений пролетарською підтримкою, "Спаситель" летить "на всіх парах" до омріяного престолу щоб помститися "Всесильному" та повернути собі власну "благодать". Але трошки не розраховує зі швикістю і двері «раю» закриваються просто перед його носом.
Поки Спаситель оплакує власну поразку та скаржиться "Архангелу Михаїлу", "Всесильний" використавши правильно власну силу, кінцево зростається з "Божим престолом". Тільки "всесильність" уже не та...
Щодо переділу "добра" і "зла" в раю (а як не крути - світ тримається на перманентній боротьбі протилежностей), то тут колишні "добрі" стали «поганими», а колишніх "поганих" нестало взагалі.

Тепер, щоб не повторювати історію знову, новообраній "світлій силі" потрібно навчитися на чужих помилках і тримати руці подальше від "божої благодаті.

Що ж далі? А далі "Спасителя" залишимо надинці з власними роздумами, потерпимо "Всесильного" ще одну каденцію і пильно спостерігатимемо за руцями "сили добра", за недоторканістю "божої благодаті" та робитимемо висновки. А історія, як відомо, йде по спіралі.
І на замітку «силам добра»: прості смертні хоч і наївні, проте дуже злопам'ятні.


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

771
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2212
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

423

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

365

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

835
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

604
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

648
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

933
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1044
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

651
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6235
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1728
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31740 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1509
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

738 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699