Добро VS Зло: спіраль історії

Пост-хелоуінський період ознаменувався великою перемогою "сил добра" над "силами темряви". Проте у відлякуванні "зла" від "небесного престолу" взяло участь не так вже й багато "простих смертних". Чи можливо через абсолютну байдужсть до діаметрально протилежних сил, чи тому, що часто "добро" і "зло" міняються ролями. Або ж народився третій альтернативний варіант: буденні проблеми у вигляді миття посуду та вечірнього пива стали пріоритетнішими за боротьбу "зі злом"...
Чомусь в нас так заведено, що як тільки ті самі "сили добра" на чолі з "Всесильним" володарем небесного престолу попадають своєю більшістю в "рай", так відразу забувають про дану їм "святу місію" та все частіше дерибанять "божу благадоть" на пару із "силами темряви". Але на жаль, чи можливо на щастя, "божа благодать" має здатність вичерпуватися і її, себто "благодаті", вже не вистачає не тільки на простих смертних, а й на новоприбулих до «раю». І тут стає все на свої місця - сили зла залишаються поза увагою простолюду, адже дерибан "божої благодаті" для них святе діло, а "сили добра" скидають свої маски безмежної любові.
Все ж таки, чи «Архангел Михаїл» злапав за руку "силу добра" за дерибаном божої благодаті, чи ні - фатум для неї один: "добро" після кількох років скидає з себе чарівні ангельські крила. Бо крила уже не ті, та й одна і та сама вистава втратила свою актуальність. Плюс, за звичаєм, хто господар свята, той і замовляє музику. А музичні смаки дуже різні...
Бунт. Хаос. Апокаліпсис. Розчарування.
І в період апогею розчарувань простих смертних обивателів матінки землі, народжується "Спаситель". "Спасителя" колись давно обділили "божою благодатью" і вигнали з "раю". Тут, на грішній землі, він розповідає всю правду про "темних ангелів добра". «Новий Месія», щоби довести свою праведність і законослухняність починає творити дива: проста вода перетворюється в недешевий "Корвалол" для найнужденніших бабусь, занехаяні двори обростають свіжопофарбованими лавочками як гриби після дощу, голодний пролетаріат отримує свій пайок безкоштовної гречки, діти, які тинялися по вулицях, почали бавитися в нових пісочницях, батьки радіють - щастю немає меж.
Але "Спаситель" не забуває, що "Судний День" близько і він розпочинає готувати простих смертних до повстання проти "Всесильного". "Всесильний", до речі, настільки уподобав собі власний "божий престол" та усвідомив свою всесильність, що перестав рахуватися з будь-якою із сил,  власне через що і почався хаос та розчарування.
"Спаситель" тим часом починає обростати учнями, прихильниками, послідовниками і кредитами. Тим не менше, смертні довіряють йому місію скинути перевертнів з "небес". Окрилений пролетарською підтримкою, "Спаситель" летить "на всіх парах" до омріяного престолу щоб помститися "Всесильному" та повернути собі власну "благодать". Але трошки не розраховує зі швикістю і двері «раю» закриваються просто перед його носом.
Поки Спаситель оплакує власну поразку та скаржиться "Архангелу Михаїлу", "Всесильний" використавши правильно власну силу, кінцево зростається з "Божим престолом". Тільки "всесильність" уже не та...
Щодо переділу "добра" і "зла" в раю (а як не крути - світ тримається на перманентній боротьбі протилежностей), то тут колишні "добрі" стали «поганими», а колишніх "поганих" нестало взагалі.

Тепер, щоб не повторювати історію знову, новообраній "світлій силі" потрібно навчитися на чужих помилках і тримати руці подальше від "божої благодаті.

Що ж далі? А далі "Спасителя" залишимо надинці з власними роздумами, потерпимо "Всесильного" ще одну каденцію і пильно спостерігатимемо за руцями "сили добра", за недоторканістю "божої благодаті" та робитимемо висновки. А історія, як відомо, йде по спіралі.
І на замітку «силам добра»: прості смертні хоч і наївні, проте дуже злопам'ятні.


17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269