До Івано-Франківська за досвідом роботи

Цими  днями на Прикарпатті відбувається нарада-семінар під назвою „Впровадження  електронного реєстру пацієнтів  і єдиного електронного реєстру  листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я та посилення контролю за станом організації та якості експертизи тимчасової непрацездатності”.

 

На  нараду приїхали керівники обласних інформаційно-аналітичних центрів  медичної статистики, які на своїй  території відповідають за інформатизацію закладів охорони здоров’я. Також Івано-Франківськ відвідали обласні експерти з тимчасової непрацездатності, які перевіряють листки непрацездатності в закладах охорони здоров’я.

 

В цілому нарада-семінар відбувається протягом трьох днів. А розпочалася  вона презентацією програми впровадження системи електронного реєстру пацієнтів на базі Івано-Франківської ЦМКЛ.

 

За  словами начальника державного закладу  „Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України” Михайла  Голубчикова, в минулому році в пілотній програмі були  задіяні три регіони  України: Івано-Франківська, Одеська і Харківська області. І всюди ці проекти були реалізовані успішно. Навесні цього року Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення впроваджувати успішну реалізацію проектів в інших регіонах держави.

 

Лікарі  одноголосно стверджують – майбутнє саме за таким проектом. Адже електронний реєстр пацієнтів значно полегшує роботу медичних працівників усієї країни.

 

Головний  лікар Івано-Франківська Тарас  Масляк розповідає, що в цілому дана програма буде впроваджуватися на протязі 3-5 років і необхідна вона для того, щоб сформувати один-єдиний електронний медичний простір. „Це найважливіше досягнення, яке ми зробили на сьогоднішній день в Івано-Франківську. Усі медичні заклади міста з’єднані однією мережею „Оптико-Волокно”, яка дозволяє зберігати конфіденційність інформації. Ця мережа об’єднує заклади медицини і унеможливлює доступ до інформації стороннім особам. Ми практично на 80% провели реалізацію програми: запровадили електронні рецепти, впорядкували інформацію щодо поступлення хворих до усіх медичних закладів міста, оптимізували інформацію про аналізи, здані хворим, чи зроблені ним рентген-знімки, тощо. Також завдяки програмі значну кількість професійних консультацій медичні працівники різних закладів можуть надавати в системі он-лайн, що значно економить час і бюджетні кошти. Ця система дозволяє швидше реагувати на захворювання пацієнта, а також – це система управління охороною здоров’я, яка дозволяє контролювати заклади медицини”, – сказав Тарас Романович.

 

На  даний час в Івано-Франківську  проводиться робота над адаптацією носія цієї програми. Інформація зібрана  у велику базу даних. Тепер дані про  кожного пацієнта розподіляються і  розробляються електронні медичні  паспорти.

 

Під час проведення наради-семінару провідні фахівці з медичних закладів усіх регіонів України зможуть побачити практичну роботу програми та отримати досвід Івано-Франківська, медики якого вже рік працюють в цьому проекті.


22.06.2011 2643 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

261
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2898
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21054
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1964
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1341 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2352

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

684

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2130

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

811

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1399
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

129
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

460
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

990
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

131
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

744
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

731
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8204
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

805 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

868
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2158 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

811