До Івано-Франківська за досвідом роботи

Цими  днями на Прикарпатті відбувається нарада-семінар під назвою „Впровадження  електронного реєстру пацієнтів  і єдиного електронного реєстру  листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я та посилення контролю за станом організації та якості експертизи тимчасової непрацездатності”.

 

На  нараду приїхали керівники обласних інформаційно-аналітичних центрів  медичної статистики, які на своїй  території відповідають за інформатизацію закладів охорони здоров’я. Також Івано-Франківськ відвідали обласні експерти з тимчасової непрацездатності, які перевіряють листки непрацездатності в закладах охорони здоров’я.

 

В цілому нарада-семінар відбувається протягом трьох днів. А розпочалася  вона презентацією програми впровадження системи електронного реєстру пацієнтів на базі Івано-Франківської ЦМКЛ.

 

За  словами начальника державного закладу  „Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України” Михайла  Голубчикова, в минулому році в пілотній програмі були  задіяні три регіони  України: Івано-Франківська, Одеська і Харківська області. І всюди ці проекти були реалізовані успішно. Навесні цього року Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення впроваджувати успішну реалізацію проектів в інших регіонах держави.

 

Лікарі  одноголосно стверджують – майбутнє саме за таким проектом. Адже електронний реєстр пацієнтів значно полегшує роботу медичних працівників усієї країни.

 

Головний  лікар Івано-Франківська Тарас  Масляк розповідає, що в цілому дана програма буде впроваджуватися на протязі 3-5 років і необхідна вона для того, щоб сформувати один-єдиний електронний медичний простір. „Це найважливіше досягнення, яке ми зробили на сьогоднішній день в Івано-Франківську. Усі медичні заклади міста з’єднані однією мережею „Оптико-Волокно”, яка дозволяє зберігати конфіденційність інформації. Ця мережа об’єднує заклади медицини і унеможливлює доступ до інформації стороннім особам. Ми практично на 80% провели реалізацію програми: запровадили електронні рецепти, впорядкували інформацію щодо поступлення хворих до усіх медичних закладів міста, оптимізували інформацію про аналізи, здані хворим, чи зроблені ним рентген-знімки, тощо. Також завдяки програмі значну кількість професійних консультацій медичні працівники різних закладів можуть надавати в системі он-лайн, що значно економить час і бюджетні кошти. Ця система дозволяє швидше реагувати на захворювання пацієнта, а також – це система управління охороною здоров’я, яка дозволяє контролювати заклади медицини”, – сказав Тарас Романович.

 

На  даний час в Івано-Франківську  проводиться робота над адаптацією носія цієї програми. Інформація зібрана  у велику базу даних. Тепер дані про  кожного пацієнта розподіляються і  розробляються електронні медичні  паспорти.

 

Під час проведення наради-семінару провідні фахівці з медичних закладів усіх регіонів України зможуть побачити практичну роботу програми та отримати досвід Івано-Франківська, медики якого вже рік працюють в цьому проекті.


22.06.2011 2540 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

299
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1789
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1040
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1432 8
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2715
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2071

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

426

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

520

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1440

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1413
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

280
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18180
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1146
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3483
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

849
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10611
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6365
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1009
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

281
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

507
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3110
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

823