До Івано-Франківська приєднали два села і створили старостинські округи

До Івано-Франківська планують приєднати 21 село.

Погодження на своє рішення приєднатися до Івано-Франківська у новій об’єднаній громаді вже отримали села Підлужжя та Черніїв. Сьогодні на сесії міської ради депутати дане рішення підтримали, пише Фіртка.  

Також, у складі Івано-Франківської міської об’єднаної територіальної громади створилися старостинські округи - Черніївський старостинський округ у межах села Черніїв та Підлузький старостинський округ у межах села Підлужжя.

"Франківськ - це одна родина. Ми можемо сваритися між собою, але ми одна громада. На щастя, Франківськ розвивається і збільшує населення. Нам не вистачає інвестиційних та рекреаційних зон. Ми відчуваємо те, що ми не користаємося можливостіями, які є в інших країнаї світу. Маємо реверс 72 млн гривень з бюджету. Отримаємо інфраструктурну субвенцію, створення опорних шкіл. Від цього виграють і жителі сіл, і Франківська. Це історичне рішення", - говорить Руслан Марцінків. 

Щодо приміських сіл - вони залишаються на території міської ради з сільськими радами. 

До обрання старост на перших виборах старост Івано-Франківської міської об’єднаної територіальної громади обов’язки старости виконують - у селі Черніїв - Грейда Богдан Дмитрович, який здійснював повноваження Черніївського сільського голови до об’єднання та у селі Підлужжя - Стойко Ярина Іванівна, яка здійснювала повноваження Підлузького сільського голови до об’єднання.

"Дуже багато було дискусій. Рішення Черніївської сільської громади до об'єднання є добровільним. Ми об'єднуємося вперше. Все треба перевірити, щоб перадати міській раді. Ми розвиваємося, це рішенння принесе нам велику користь", - додав Богдан Грейда. 

Відповідно до перспективного плану формування територій громад, до Івано-Франківської ОТГ має входити 19 учасників об’єднання. Івано-Франківська ОТГ запрацює у 2020 році.

Довідково. Місто має угоду про співпрацю ще з шістьма селами: Чукалівкою, Колодіївкою, Добровлянами, Узином, Підпечерами та Черніївом. Ці громади мають змогу користуватись різними соціальними послугами в Івано-Франківську та отримують підтримку міста.


09.10.2019 2656
Коментарі ()

22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2288 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2406
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

524
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

941
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

931
13.05.2020
Саїк Олег

Сервус, любі читачі. Вам точно неодноразово з телевізора чи Фейсбука казали, що аби ми файно жили, то треба, щоб в Україну “прийшли” іноземні інвестиції. Правда?

1009

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1799

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4223

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3824 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2956
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1561
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4501 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1593
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1623
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

753