«Для ВПО, які воюють, але місцеві проти»: що відомо про будівництво соціального житла в Івано-Франківській громаді

Івано-Франківська громада стала прихистком для понад 41 000 внутрішньо переміщених осіб, які були змушені залишити свої домівки.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів про стан справ, пов'язаний із будівництвом соціального житла для внутрішньо переміщених осіб за кошти Європейського Союзу, передає Фіртка.

«Я проводив громадські слухання: багато чого почув, але насправді головна причина, чому мешканці міста виступають проти — бо вони банально не хочуть. Однак, це далеко від житлової забудови, й мені здається, що це навіть оживить той район.

Поки що є розуміння в Європейського Союзу, щоб виділяти ці кошти. Хочу відверто сказати, як і жителям села Микитинці, так і Хриплин направили відповідні міжнародні листи.

У Європі дивуються, що ми доходимо до таких проблем розв'язання житлових питань. Крім того, можливість проживання будуть надавати саме ВПО, які є військовими, та їхнім родинам.

Ті самі льотчики, багато є ВПО, їхні сім'ї проживають в гуртожитках, а тут мали б можливість житла. Ми працюємо, спілкуємось, розуміємо, що різні думки.

Хибне мислення, що люди, які приїхали із Центральних чи Східних регіонів України — не патріоти. Багато хлопців є, які воюють і які є справжніми патріотами», — зазначив очільник громади.

До слова, торік у жовтні створили Координаційний центр по роботі з ВПО. Зараз він успішно працює. Його першочергова місія — координація між всіма благодійними та громадськими організаціями, яких є вже щонайменше п’ять.

«У центрі також займаються наданням гуманітарної допомоги, яку місто отримує від західних партнерів, ОВА та, охочих допомогти, містян.

Наша територія є відносно безпечною, тому тут ми робимо все для того, аби внутрішньо переміщені особи якомога краще почували себе як у своїй державі, першочергово.

41 000 переселенців — це найбільший показник серед усіх громад нашої області», — уточнює заступник міського голови Віталій Федорів.

Разом з тим, загалом Івано-Франківщина прихистила понад 150 тисяч внутрішньо переміщених людей, які через війну були змушені залишити свої домівки. Від початку великої війни в області вдалося облаштувати для довготривалого проживання 88 шелтерів, в яких сьогодні проживає понад 5 тисяч внутрішньо переміщених осіб.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Внутрішньо переміщені особи отримають житло: що потрібно знати

Проживатимуть сорок людей. У Косові відкрили шелтер для переселенців

У Коломиї відкрили шелтер для внутрішньо переміщених осіб (ФОТО)

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ


01.05.2023 5166
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1334
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2628
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2163
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2235
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6725 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2515 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

401

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1225

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1340

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1477
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

344
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

215
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

630
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

115
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26578
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

595
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10518 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

121
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

145
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

455
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

609
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

672